header photo

Miks see hooaeg nii igav oli?

Dannar pole ainus, kel igav on. Foto: farm4.static.flickr.com

Igavaks läheb, sõbrad!

Kõik suuremad liigad on selleks hooajaks läbi saanud. Inglismaal, Saksamaal, Itaalias ja Hispaanias käis võitlus esikohale viimase vooruni, kuid tegelikult olime tunnistajaks ühele kõigi aegade igavaimale hooajale.

Miks?

Aga kuidas nimetada hooaega, kus võtsid tiitlid kõik suurfavoriidid? Kes oli hooaja alguses Itaalia soosik number 1? Inter! Saksamaal? Bayern! Hispaanias? Barcelona? Inglismaal? Chelsea!

Ka Prantsusmaal oli hooaja algul Marseille Lyoni järel favoriit number kaks, kuid ka nende tulemust ei saa just suurüllatuseks lugeda, sest Lyon oli ikkagi lõpuks nende selja taga.

Kõige kurvem on olukord aga Hispaanias, kus esimesed kaks on juba aastaid teistele täiesti püüdmatud olnud. Kõik hõiskavad, et näe, kus saadi ikka punkte ja löödi väravaid, kuid alati ei piisa ilusast mängust, vaid tahaks näha ka üllatusi. Kes ei mäletaks mõne aasta eest Osasuna ja Real Sociedadi pingutusi praktiliselt viimaste voorudeni? Oli ju põnev!

Kahjuks on see trend üha süvenemas, sest lihtsalt tippklubidele minev raha on teistest tunduvalt suurem ning nii ei jäägi väikeklubidel üle muud, kui loota enda mängijaid suure raha eest müües, et kusagilt noorte seast satub kokku niivõrd hea meeskond, et üks hooaeg suudetakse kedagi üllatada. Hispaanias muutub see kahjuks üha lootusetumaks, sest erinevalt Inglismaast on seal ka telerahade jagamine suurklubide poole tugevalt kreenis.

Ainsateks üllatusteks on saanud ainult üllatavad ärakukkujad, nagu sel aastal Itaalias Juventus või Inglismaal Liverpool. Ent suures plaanis lõpetasid ikka kõik kohtadel, kus nad pidid.

Kas olukorda saab üldse muuta? Kas on seda vaja üldse muuta? Kindlasti saaks palgapiirangutega muuta liigasid ühtlasemaks, kuid miks peaks karistama edukamaid, kõlab Eesti poliitikaski sageli mantrana kasutatav argument.

Vähemalt ei tundu üllatustega rahul olevat ka suur osa jalgpallifänne ning mõistagi ka jalgpallifunktsionärid, sest üllatajatel on kombeks sattuda suurklubide osturetkede ohvriks ja kus selle häbi ots, kui järgmisel aastal Meistrite liigas ebaõnnestunult esinetakse.

Mina olen aga kurb.

7 vastust postitusele: “Miks see hooaeg nii igav oli?”

 • hmm ütleb:
  17. mai 2010 kell 15:22

  No ma ei tea, et Chelsea oleks Inglismaal tiitlisoosik olnud. Pigem ikka ManU, kuna ta oli valitsev meister.
  Hispaanias samuti 50:50 seis, kuna Real tegi suuri oste, ning neile taheti juba varakult tiitel kaela riputada.

 • fitti ütleb:
  17. mai 2010 kell 15:32

  Ah, polnud see asi vast nii hull nüüd midagi, jagus igasse liigasse mõni sats, kes viimaste voorudeni võitjal hammastega kannas istusid. Kahe-hobuse-võiduajamine pole muidugi suurem asi, aga ikkagi võiduajamine; Itaalias, Inglismaal ja Hispaanias sai asi lõplikult selgeks alles viimase vooruga. Prantsusmaal oli veel aprilli algul esimesed kuus (!) satsi kolme punni sees, kahjuks lõpus kukkus pinge. Ja isegi kui Bayerni võiduteekond tundus hooaja teises pooles kõige selgem/igavam, siis hooaja esimese 15 mängu järel oli van Gaal ju peaaegu et kinga saamas.

  Premieri kohta remargi korras niipalju, et viimati võideti see liiga kuue kaotusega 2000/01 ehk et punkte kaotasid kõik ‘suured’, ja kaugeltki mitte ainult omavahelistes mängudes.

 • dannar ütleb:
  17. mai 2010 kell 15:38

  No seda tõesti, et viimase vooruni käis võitlus, aga võitluses on alati samad meeskonnad. Inglismaal sai läbi ime suur nelik lõhutud üle mitme-setme aasta ja Hispaanias on lihtsalt kaks esimest eest ära. Lootusekiirt annavad tulemused siiski, kuid näiteks Prantsusmaal ei teinud kohtunik Lyon-Le mansi mängus ühtegi otsust le mansi kasuks, sest nii väga oli vaja tagada suurele Lyonile edasipääs. Et muutuse tulemiseks lootust on, aga seda ei pruugi tulla.

 • gummo ütleb:
  17. mai 2010 kell 18:12

  Tahaks loota, et majanduskriis üldist seisu veidi võrdsustab. St et rikkad ei läheks üha rikkamaks, vaid et tase ühtlustub. Mingeid märke Inglismaal sellest sel hoojal nagu paistis. Kuus-seitse meeskonda olid pikka aega üsna tihedas pundis. Lõpp läks nii nagu ikka, aga üllatusskoore oli hulganisti.

  Mulle endale meeldib üldiselt CCC-d palju rohkem jälgida. Seal on võrreldes PL-iga ikka täielik kaos (heas mõttes).

 • matys ütleb:
  20. mai 2010 kell 07:50

  minu meelest oli see aasta just kõige pingerohkem mis yldse on olnud.alustuseks hispaanias oli tõesti 2 tiimi masendav yleolek aga nad pakkusid ikkagi teineteisele konkurentsi viimase vooruni ja siis veel sevilla ja mallorca jagelemine mis oli vägagi jälgitav.saksamaal neverkuseni hooaja algus ja siis tyypiline lõpp ja see kuidas schalke ikkagi bayernile konkursi pakkus.itaalias suutis roma üllatada sellega et nad nii kõrgele tõusid ja end tiitlimngus nii kaua hoidsid ja muidugi sampdoria ja palermo jagelemine selle 4 koha pärast ja juventuse masendav hooaeg.inglismaal suutis arsenal kohati pakkuta pinget jäädes tiitliheitlusest välja ja siis jälle tagasi tulle aga lõppes see nii nagu lõppema pidi, kaks tugevamat lõpetasid enne neid ja heitlus käis jällegi viimase vooruni.portugalis suutis braga pakkuda hooaja keskpaigani benficale suurt konkurentsi kuid eks tugev võttis ikkagi oma, muidu on porugalis olnud lihtsalt porto ainuvõim. ja prantsusmaal muidugi oli jällegi väga võrdne ja vahepeal tundus et bordeaux võidab jälle ära kuid kus sa sellega tuli hoopis marseille aga vahepeal olid nad seal nii koos nagu silgud konservis.hollandis oli see aasta ka põnev lõpp ehk ajaxi ja twente heitlus. ja siis muidugi türgis bursaspori võit. nii et oli yks põnevamaid hoooaegu mida minu silmad tunnistanud on

 • robert ütleb:
  26. mai 2010 kell 14:04

  ma ei saa ka aru, kuidas saab sellist hooaega igavaks lugeda.

 • seenemees ütleb:
  21. juuni 2010 kell 19:52

  Ka Prantsusmaal oli hooaja algul Marseille Lyoni järel favoriit number kaks, kuid ka nende tulemust ei saa just suurüllatuseks lugeda, sest Lyon oli ikkagi lõpuks nende selja taga.

  Bordeaux oli selge nr 1

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Dannar Leitmaa Dannar Leitmaa
  Tere. Mina olen Dannar. Võibolla teate mind, sest ükskord tuli klubis üks inimene juurde ja ütles, et ma olen see ja see foorumist ja mulle meeldib, mida sina teed. Ma olen jalgpalli jälginud alates aastast 1992 ja praeguseks on lemmikuks kujunenud Hispaania. Põhjendusi ei otsi, et miks ja kuidas ja millal. Lihtsalt nii on. Kommenteerin Viasat Sport Balticus jalgpalli ja olen endine Soccerneti kõige usinam tööline.

Autori postitused

Teema postitused