header photo

MM mängitakse pooltühjade tribüünide ees

Üksik hunt: MM-il võib sellist pilti tihti kohata. Foto: 4.bp.blogspot.com

http://www.goal.com/en/news/1863/world-cup-2010/2010/05/17/1928863/world-cup-2010-40-per-cent-of-fans-priced-out-of-world-cup

Portaal Goal.com korraldas eelmainitud küsitluse ja nagu arvata võis, ei ole LAV eriti populaarne koht, kuhu MM-le reisida.

Ka mina ostsin MM-le piletid – mängule USA-Sloveenia ja Lõuna-Korea-Argentiina, aga jääb sõitmata. Põhjuseks lennupiletite ja ööbimise väga kõrgele ulatuv hind ehk sisuliselt on lend 20 tuhat ja ööbimise puhul räägitakse juba 5 tuhandest öös. Ehk nädalane puhkus läheks kokku maksma ligi 40 tuhat krooni. Arvestades, et LAV-s on juunis talv ning kuritegevus on pehmelt öeldes MEELETU, siis pole ka telkima mõtet minna.

Hea küll, olen ka ise loll, et ostsin kaks piletit läbi mõtlemata ja raha säästa ei suuda, kuid kogu asja juures on veel üks aga. Nimelt ei saa ma ka neist piletitest mitte kuidagi loobuda. Kui eelmise MM-i aegu saadeti pilet postiga koju ja ma oleks saanud hea tahtmise korral selle kasvõi kellelegi teisele edasi anda, siis nüüd peaksin ma pileti kätte saama LAV-st koha peal enda passi ja krediitkaarti näidates.

Ma kardan, et ma pole sugugi ainus, kes niimoodi mõtleb ja karta on, et seepärast kajavad aafriklaste pasunad pooltühjadele tribüünidele.

Võib-olla kõlan ma liiga Euroopa keskselt, aga loodaks siiralt, et järgmised korrad antakse MM mõnele „tsiviliseeritud“ riigile ja muudetakse piletite süsteemi natuke leebemaks. Praegu maksin ma lihtsalt neli tuhat krooni tühja ja sain enda õppetunni kätte, aga juba on ju teada, et järgmine MM toimub Brasiilias, mis pole ka eriti soodne reisikoht ja 2018. aasta suurfavoriidiks on Austraalia.

Aga vähemalt on meil EM, mida mingitele nurgatagustele riikidele ei usaldata. Ukraina ja Poola FTW!

4 vastust postitusele: “MM mängitakse pooltühjade tribüünide ees”

 • krissu04 ütleb:
  17. mai 2010 kell 17:26

  Kindlasti on see tobe süsteem, aga kust Sa võtad et tribüünid pooltühjad on? Ega tegu pole Eesti meistriliigaga. Vist mingi miljon piletit anti staadioni ehitajatele ja lastele. Kui seal staadionid mahutavad keskmiselt 50000 inimest ja mänge on 64, ning LAV-is elab 42 768 678 (2003) inimest siis ma küll ei taha uskuda, et tribüünid tühjaks jäävad. Ma võin uskuda, et tühjaks jäävad ainult USA-Jaapan või Honduras-Sloveenia mängud, kuna sealt on LAV-i pikk maa või vähe rahvast!

 • dannar ütleb:
  17. mai 2010 kell 17:27

  Piletimüügi tulud on olnud võrreldes eelmiste MM-dega üsna väikesed. See on ka fakt ja varasemalt on minu teada pea iga mäng olnud täis müüdud.

 • krissu04 ütleb:
  17. mai 2010 kell 17:44

  Ei usu et 1930 piletitulu suurem oli 🙂

 • Tanel ütleb:
  17. mai 2010 kell 17:54

  Fakt on ka see, et näiteks keskmine Soome ajakirjanik teenib kuus veidi üle 50000 krooni (ilmselt küll brutopalk, kuid kinnitust ei leidnud) ning võib eeldada, et mujal skandinaavias ja kesk-euroopas on see suurusjärk umbes sama. Eesti ajakirjanike kohta täpseid andmeid ei leidnud kiiruga, ilmselt tead sa neid mulle paremini võrdluseks tuua. Julgen pakkuda, et see summa on 2,5 kuni kolm korda väiksem ja siit meelevaldne järeldus: keskmine soome ajakirjanik suhtub selle reisi kallidusse umbes kolm korda ükskõiksemalt. See tähendab, et tema jaoks on see reis umbes sama, mis meile talvine hüpe Sharm el Sheikhi – ei midagi erilist. Pealegi on vaja ka sellistele riikidele anda võimalus maitsta MM’i sära. Tahame me isegi ju nii väga 2024. aasta EM’i korraldada, mis sest et Euroopa mõistes oleks see umbes sama, mis MM’i korraldamine Aafrikas. Kui ma nüüd eksamile tõttama ei peaks, siis vaidleks edasi, aga loodetavasti olid põhilised mõtted arusaadavad.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Dannar Leitmaa Dannar Leitmaa
  Tere. Mina olen Dannar. Võibolla teate mind, sest ükskord tuli klubis üks inimene juurde ja ütles, et ma olen see ja see foorumist ja mulle meeldib, mida sina teed. Ma olen jalgpalli jälginud alates aastast 1992 ja praeguseks on lemmikuks kujunenud Hispaania. Põhjendusi ei otsi, et miks ja kuidas ja millal. Lihtsalt nii on. Kommenteerin Viasat Sport Balticus jalgpalli ja olen endine Soccerneti kõige usinam tööline.

Autori postitused

Teema postitused