header photo

Ülihalb ründaja!

Vanakurat ise. Foto: manufc.wordpress.com

Sellise pealkirja puhul peab ilmselgelt juttu tulema Dimitar Berbatovist. Mees, kes jäi sellel hooajal vist jalgu igale jalgpallihuvilisele. Laisk flegma, pask suhtumine, suitsetaja ja kõigele lisaks ei oska palli väravasse ka lüüa! Sellel hooajal skooris bulgaarlane Inglise liigas kõigest 12 korda ja lisas vaid 7 väravasöötu.

Berbatov võtku õppust paljukiidetud Nicolas Anelkalt, kes sel hooajal lõi 11 väravat. Või näiteks meedias kõvasti kiita saanud Bobby Zamorast, kes skooris lausa 8 korda 27 mänguga. Arsenali noor talent Bendtner aitas oma tiimi lausa 6 tabamusega.

Assistidest rääkides õppigu Berbatov kindlasti Gareth Barrylt, sest Inglise koondise ja Man City keskväljamootor andis 7 väravaga lõppenud söötu. Samasuguse arvu resultatiivseid passe andis ka paljude iidol Gerrard, kes lisas omalt poolt ka 9 väravat. Ilmselgelt peaks Berbatov suurepärase hooaja teinud rivaalidelt õppima ja lõpuks korralikult mängima hakkama.

Ja muidugi lisab õli tulle veel see, et mees mängib igavat jalgpalli – loovus absoluutselt puudub. Alati ühesugused ja igavad lahendused. Tambime kõik koos Berbatovi maa alla!

15 vastust postitusele: “Ülihalb ründaja!”

 • Nugisemees ütleb:
  17. mai 2010 kell 22:48

  Ega jah, hooaja lõpus lihtsalt ManU fännidele harjumatult sitaks läks seis ja masenduses hakati süüdlast otsima. Berbatov on jah selline ebasümpaatne kuju ja paari eksimusega jäi lihtsalt silma ja sai tambitavaks.

 • martn26 ütleb:
  17. mai 2010 kell 22:55

  Ei jäänudki millegiga silma MANU-s, keegi ei jäänud peale V.d.S, Rooney ja Ferdinandi (vahepealne kehv vorm)…

  Tõsiselt normaalsed näitajad ründaja kohta, kes ei ole just koguaeg algrivistuses olnud… Aga kuna neil seal on see väravamasin Rooney, siis jäi lihtsalt varju.

  Ta võiks edasi liikuda järgmine hooaeg, nagu vahepeal räägiti Bundesligas-se 🙂

 • Hendrik ütleb:
  17. mai 2010 kell 22:59

  Ise suutsin peaaegu kõik Man Utd eelmise hooaja mängud ära vaadata ja ütleks jah, et Berb jättis väga algaja mulje, just viimastes mängudes, kui raiskas ära nö “tap-in” väravavõimalused. Ise arvan ka, nagu teised, et ta tuleks maha müüa ja mõni parem asemele osta (on jutud siis nii Benzema, Suareze kui ka Higuaini peal, kelle vastu Man Utd hetkel huvi tunneb).

 • Kaarel ütleb:
  17. mai 2010 kell 23:08

  ma kaldun arvama, et jätkab manus. mingit mõistliku hinda tema eest ei saa enam arvatavasti ja Sir’ile pingimeheks sobib küll. ja arvatavasti saab ta järgmisel hooajal sama palju puid alla või isegi rohkem. mees on sellises seisus, et kui ta hästi mängib, siis keegi ei kirjuta ega pane tähele, aga kui midagi nihu läheb, siis saab topelt kaikaid kodaratesse!

 • Epic ütleb:
  18. mai 2010 kell 00:45

  Võrreldes nende Barryde, Zamorade ja Anelkadega on Berbatovil tema mängijaklassile selgelt mittevastav hinnasilt pea kohal. Tegu oli sellise traditsioonilise paanikaostuga akna viimastel hetkedel. Sellest ka seesugune hind ja Fergie võis ju mõelda, et küll härra õigustab seda. Aga selle peale ta ei mõelnud, et vaene Dimitar peab nüüd iga mäng minema ootustega, et peab vähemalt 2 väravat lööma, muidu on häbi. Rooney oli ju isegi omal ajal 5 milli odavam. Samas pole midagi pahaks ka panna Fergie otsusele. Kui juba Leverkuseni vastu Meistrite Liigas mängiti, pandi Berbatovile silm peale, eesmärgiga ta mingi aeg lõpuks Old Traffordile korraldada. Aega läks, aga asja sai. Raha läks korralikult, seni on väga vähe investeeringust tagasi saadud. Müüa ka meest enam ei kõlba, õõvastav number 3 tekib vanusele järgmine aasta ette. Kuigi, mitte niiväga unistuste, Dimi ise seda tegelikult kardab ja nurub veel uusi võimalusi. Neid on järjest raskem saada faktor a) Rooney tõttu ja faktor b) nooremate esiletungi tõttu (Ootan huviga, mida see Hernandez suudab. Oleks aeg Dongide, Manuchode ja Dioufide vahele mõni teravam pliiats ka osta, kui juba raha kulutamiseks läheb.). Aga no, põrgut, väga valus on vaatada £30m maksnud vahetusmängijat, eriti arvestades klubi võlakoormat.

  Samas ma nüüd vaatan. Kaks hooaega Spursis – 70 liigamängu, 27 väravat. Kaks hooaega Unitedis – vastavad numbrid 64/21. Iseenesest kvaliteetmängijaga on tegu, aga need geniaalsed (kanna)söödud ja osavad väravad tulevad liialt harva. Just tänu sellele rahale, mis mehe soetamiseks on kulutatud. Kui tegu oleks 15 millise mehega, oleks ta kultusstaatuses.

 • insein-o ütleb:
  18. mai 2010 kell 11:52

  http://www.youtube.com/watch?v=U_U7VBPVtqw&feature=player_embedded

  Video, mis oleks antud sissekande juurde sobinud kui valatult!

 • LM. ütleb:
  18. mai 2010 kell 12:28

  Sa autor oled täitsa rumal inimene. 🙂
  ma ei ütle, et Berba oli hea see hooaeg ja ka eelmine, aga Su faktid on hirmus hädised.

 • mazz ütleb:
  18. mai 2010 kell 13:09

  Sellise loo puhul tuleb kommentaare lugedes pidevalt mõistatada, kas postitaja ikka sai kirjatükile pihta või mitte või hoopis topeltironiseerib autorit või topelttopeltironiseerib eelnevaid kommentaare. Pöial püsti/pöial alla hinnangu juures ei saa ka kindel olla, millele keegi seda pöialt näitas. Mina panen igatahes pöidla püsti, sest absurdihuumor mulle meeldib. Hea töö, Kaarel!

 • mts ütleb:
  18. mai 2010 kell 23:01

  Kas sellist eesti vuti mõttekoda me tahtsimegi ??

  Täiesti sisutu artikkel ja pask võib ainult autorile öelda.

 • football2u ütleb:
  19. mai 2010 kell 15:02

  Kas me sellist kasutajat nagu “mts” tahtsimegi. Taas mingil pooletoobisel on oma sõna öelda. Jutuke oli irooniline ja võis tõesti vastuolusid tekitada, kuid autori näited olid ülihead. Hea töö(Y)

 • mina ütleb:
  19. mai 2010 kell 16:29

  kui pihta ei saa, et autor pigem toetab selle artikliga Berbatovit, siis peab ikka täis lohh olema ju?

 • mihkel ütleb:
  19. mai 2010 kell 18:31

  Olin ise viimased 2 hooaega pidevalt Berba kaitseks väljas ja uskusin, et tema vastane kriitika oli paljuski põhjendamatu. Mehel ei tundunud lihtsalt alati asjad kõige paremini joppavat, küll keskväli ei mõiganud meie geeniuse imelisi jookse õigel ajal märgata, küll keegi ei suutnud tema järjekordset kannasöötu kahelt meetrilt sisse koksata. Igastahes vapustavate oskustega mängumees on ta küll ja igasugune statistika on alati olnud üllatavalt suurelt tema poolt, võrreldes nii Tevez’i või ükskõik kellega, igast goals/shots, goals/minutes played jne jne = world class striker on statistika kohaselt.

  Aga mõned kuud tagasi viskas mul ka lõpuks üle. Numbritemaailmast tagasi reaalsusse tulles, ei ole ilmselgelt mees suutnud mitte teha seda, mida temalt oodati. Millal kunagi on Berb mõne olulise mängu võitnud? Kui paljud tema 12nest väravast pole löödud mängus, kus Man Utd on mugavalt ja suurelt võitnud, reeglina alumise poole klubi vastu? Kas mees on kunagi suutnud tõsta oma mängu uuele tasemele ühelgi neist kordadest, kui ta on top 4 või CL knockout vastu korraks platsile saanud? Ja nüüd kui Rooney katki oli, kas Berb step-up’is? Muidugi mitte. Point ongi selles, et Berb on olemas, aga mitte siis, kui teda kõige rohkem vaja oleks.

  Asjalik mees tagumise poole vastu, suurepärane jalgpallur kahtlemata, aga sorry, sa oled möku ja su nutmine on juba liiga tüütuks muutunud. Samas leida paremat ründajat, kes oleks nõus kõik tähtsamad mängud pingil istuma, ei pruugigi olla väga reaalne.

  Tegelt sisimas siiski loodan, et Berb jääb ja järgmine hooaeg saab tast ka võitja, lüües meie kriitikute suumulgad lõplikult kinni, aga jah..

 • ylar ütleb:
  3. jaan. 2011 kell 15:27

  Käi P*r*e!

 • mari ütleb:
  26. jaan. 2011 kell 18:29

  Teie kes te arvasite, et Berbatov on ÜLIHALB RÜNDAJA, peate õnneks oma sõnu sööma!! Vaadake praeguseid parimaid väravakütte Premier League’s 😀

 • Idioodid ütleb:
  12. veebr. 2011 kell 03:41

  Täistaunid on vist siin,no maitea mis premier league te vaatate aga minu maailmas on berba top scorer ja ka ilusat mängu teeb mees.Mees on 30 milli väärt,hetkel rooney sitas vormis,õnneks berba saab hakkama+vedas ManU-l et selline vend on ostetud.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Kaarel Kaarel Täll
  Jälgin enamasti Inglismaa, Saksamaa, Hispaania ja loomulikult ka Eesti vutti. Jalgpalli olen mänginud Eesti teises, kolmandas, neljandas ja viiendas liigas. Praegu pallin Tallinna FC Reaali ridades.

Autori postitused

Teema postitused