header photo

Ghetto Kid röövis sakslaste kapteni

Ghetto Kid. Foto: herthafreundin.de

Eile šokeeris jalgpallimaailma teade FA Cupi finaalis vigastada saanud Saksamaa koondise kapteni Michael Ballacki eemalejäämisest peagi algavast MM-ist.

Saksamaa tiitlišansse raputanud intsidendi põhjustaja Kevin-Prince Boateng on seejuures Saksamaalt pärit ning ema kaudu koguni poolsakslasest Ghana koondislane. Nüüd spekuleeritakse meedias jätkuvalt selle üle, kas Boateng vigastas sakslaste kaptenit sihilikult või oli see tööõnnetus.

Äsja võttis Saksamaa meedias sõna mehe gaanalasest isa, kes tunnistas, et pojal olnud varasem kokkupõrge Ballackiga platsil, kui see talle kui noorele nolgile paar vängemat sõna ütles. Boateng kandis vimma mitu aastat ja nüüd siis prahvatas ebasportlikul moel. “Ta pole just diplomaatiline poiss,” otsis isa poja teole leebemat vabandust.

Vaatame natuke lähemalt, mis mees on Kevin-Prince Boateng. 23-aastane keskpoolkaitsja on sündinud ja üles kasvanud Berliini vaeses, kriminaalses ja valdavalt immigrantidega asustatud Weddingi-nimelises eeslinnas. Nagu mainitud on mehe ema sakslanna ning isa pärit Ghanast. Jalgpalliga alustas šokolaadikarva mees kohalikus väikeklubis Reinickendorfer Füchse, 7-aastasena avastasid tema talendi Hertha BSC skaudid. Berliini kuulsaimas klubis mängis ta kuni 2007. aasta suveni, kui siirdus Inglismaale Tottenhami ridadesse. Boateng mängis edukalt Saksamaa noortekoondistes ning noppis kamaluga kõikvõimalikke eriauhindu talle kui lootustandvale supertalentidele.

Tottenhamis ei pääsenud Boateng loodetul määral löögile ning naases 2009. aasta jaanuaris Saksamaale Dortmundi Borussia ridadesse laenule. Äsjalõppenud hooaja eel müüs Spurs oma noore staarihakatise 4 miljoni Briti naela eest tänaseks pankrotistunud ning kõrgliigast pudenenud Portsmouthile.

Vaatamata Saksamaa noortekoondiste esindamiseni kuni U-21 võistkonnani välja üllatas Boateng hiljuti teatega, et soovib edaspidi esindada oma isa sünnimaad Ghanat. Hetkel kuulub ta Ghana koondise serblasest peatreeneri Milovan Rajevaci 31-mehelisse MM-koondise eelnimekirja. Teadupärast kuuluvad Saksamaa ja Ghana MM-il samasse alagruppi.

Boatengi noorem vend Jérôme on samuti tuntud profijalgpallur, kes alustas karjääri Hertha noortesüsteemis ning kuulub täna HSV ridadesse. Erinevalt Kevinisi valis Jérôme Saksamaa koondise ning kuulub samuti MM-iks valmistuvasse rühma.

Olgu veel öeldud, et vendade isapoolne onu on endine Ghana koondislane ning ema poolt viib vereliin 1954. aasta MM-i võiduvärava autori Helmuth Rahnini.

Ballacki vigastaja ametlik nimi on Kevin, kuid austusest isa Prince Boatengi vastu kasutab ta Kevin-Prince versiooni.

End Ghetto Kidiks nimetava mehe kehalt leiab 13 tätoveeringut. Biitsepsil ilutsevad isa auks Aafrika ja Ghana, samuti leiab abikaasa Jenniferi ja kodulinna Berliini nimed ning kaks jokkerit – ühe naerva ja teise nutva näeoga. “See tähendab, et naera nüüd ja nuta hiljem,” on Boateng ise kehakaunistuste kohta öelnud.

Hea point! Vaatame kes siis juunikuus naerab ja kes nutab.

Miks ma seda teemat puudutan? On ikka jube vastik, kui jalgpallis võtab maad Ameerika slummidest pärinev mõtteviis ja vastavat identiteeti kandvad tegelased. Pole minu asi otsustada, kas Boateng vigastas Ballackit sihilikult eesmärgiga oma konkurendi kapten MM-ilt kõrvale jätta, lapsepõlve solvangu eest käte maksta või oli see lihtsalt ebasportlik tackling, mida tänapäeva vutt kahjuks rikkalikult pakub.

Fakt on see, et tegelikult tegi Boateng oma getomehe teoga sünnimaa koondisele suure karuteene.

Siiski arvan, et Saksamaa koondisele võib Ballackita jäämine pikemas perspektiivis hoopis kasuks tulla.  Ah et kuidas? Sellest kirjutan peagi.

Üks vastus postitusele: “Ghetto Kid röövis sakslaste kapteni”

 • Blue Rock ütleb:
  21. mai 2010 kell 16:09

  Asja muudab irooniliseks veel see, et kui Kevin-Prince veel Saksamaa noortekoondistes pallis, juba üsnagi varakult hakati teda “uueks Ballackiks” tituleerima. Kõik läks enamvähem kenasti U19-koondiseni välja, kuid seejärel jõuti tasapisi punktini, mil üksnes andekusest enam ei piisanud lõplikuks läbimurdeks.

  Kevin-Prince tekitas esimest korda korralikult pahameelt U21 treeninglaagris, kus “Prints” Berliini ajakirjanduse väitel olevat soovitanud meeskonnakaaslastel meelega kaotada, et varem puhkusele saaks. Seejärel noormehe mängud U21-s oli mõneks ajaks mängitud. Kuid peagi hiljem tollane treener Dieter Eilts sai kinga pildi tagumikku ning asemele soetatud Horst Hrubesch kutsus Kevin-Prince`i uuesti meeskonda, kuna oli noorukit juba varasemates vanuseklassides, milles Boateng oli üks juhtfiguure olnud, juhendanud. Kuid treeninglaagrist virutati ta ülejäänud meeskonna otsusel jälle välja, kuna käitumine jättis omajagu soovida. Tollast kollektiivset otsust oli langetamas sealhulgas ka väikevend Jérôme.

  Nutt kurgus ta sealt väidetavalt lahkus ning aastake hiljem Kevin-Prince teeb sakslastele viimase karuteene organiseerides MM-i ajaks patsientide nimekirja mehe, kelle saabastesse ta tegelikult ise pidi astuma.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Indrek Indrek Petersoo
  Olen olnud kaheksa aastat seotud FC Levadiaga ning näinud vahetult klubi arengu erinevaid tahke. Seejuures tunnistanud ka oma suure unistuse sündi, kui 2006. aastal viis eurosarja loos omavahel kokku minu kaks suurt lemmikut - FC Levadia ja Newcastle Unitedi. Oma blogis arutlen Eesti jalgpalli tulipunktide üle, torkan sekka põnevaid kilde FC Levadia ja teiste klubide tegemistest ning vahel uitan mõtetes piiride taha. Ja ärgu vutisõbrad väga pahandagu kui teinekord jäähokimaigulisi sõnumeid sekka tuleb ... vaevleb ju minu teine meelisala kodukamaral sügavas kriisis ning just jalgpallilt oleks hokijuhtidel palju õppida. Erinevate spordialade vahelisi paralleele tasub alati otsida ja leida. Korrektsuse huvides olgu rõhutatud, et blogis avaldatud arvamused on minu subjektiivsed mõtted, mitte FC Levadia ametlikud seisukohtad.

Autori postitused

Teema postitused