header photo

Barcelona ajab end taas lõhki

Kui palju veel mahub? Foto: last-video.com

Hispaania liigas on viimaste aastate jooksul saanud tavaliseks, et domineeriv meeskond valitseb paariaastase perioodiga. Viimased kaks aastat võitis Barcelona, eelmised kaks Real Madrid ja sealt edasi oli taas Barcelona kord.

Kõige kummalisem on alati see, et see äravajumine tuleb üsna ootamatult ja just siis, kui meeskond peaks olema paberil kõige tugevam. Ometi võib tuua ka ühe mõistliku põhjuse, miks meeskonnad korraga enda suveräänse liidrikoha kaotavad. Nimelt annab selleks detoneeriva sädeme meeskonna liiga tugevaks komplekteerimine ja seda just paberil.

Viimaste nädalate jooksul on hakatud üha enam rääkima Cesc Fabregase ja David Villa tulekutest, kes on mõistagi VÄGA head mängijad, kuid kelle tõttu peab keegi väljakul koha kaotama. David Villa puhul pole see ilmselt nii suur probleem, kuid see eeldaks ilmselt Zlatan Ibrahimovici lahkumist, isegi Thierry Henry lahkudes. Kuidas muidu kujutaksite ette ründekolmikut Messi-Zlatan-Villa? Ühtegi neist ju pingile ka ei jäta!

Hea küll. Kui need kolm ka väljakul on, siis pöörame pilgud poolkaitseliini poole. Xavi ja Iniesta on tervena meeskonna põhitegijad, kuid pannes sinna juurde Fabregase, siis saaksime 4-3-3-taktika puhul poolkaitse ja ründeliiniks Xavi-Iniesta-Fabregas ja Messi-Zlatan-Villa. Kuidas sobituksid üldse omavahel kokku üsnagi teineteist kopeerivad Xavi ja Fabregas? Ei-ei, ma ei väida, et ükski neist oleks halb mängija, kuid ühe teise Hispaania klubi puhul oleme me ju samuti korduvalt näinud, mida tähendab liialt staare täis tuubitud meeskond.

Lisaks soovivad ju väljakule saada ka sel hooajal õitsema löönud Pedro, Busquets ja ka Bojan. Ei saa unustada Keitat, kes tegi samuti täitsa korraliku hooaja.

Ent löömaks Barcelonat troonilt peab olema täidetud ka teine tingimus ehk Real Madrid ja eelkõige sealne juhtduo Valdano-Perez peavad olema õppinud eelmise võimuloleku vigadest. Kui ka nemad hakkavad endale kokku koguma särgimüüjaid, ära saatma Higuaini või kasvõi Kaka’d, siis võib see omakorda taas meeskonna balansist välja lüüa.

Ehkki ajakirjandus räägib Real Madridi puhul alati uutest mängijatest ning ka säravast treenerist Jose Mourinhost ja seda just eelkõige pehmelt öeldes skisofreenilise ajalehe Marca eestvedamisel, siis tegelikult on Real Madrid ka teatud rahunemist näidanud, et kogu see staarideparaad võib jääda ajakirjanduse märjaks unenäoks.

Ehk Barcelona läheb uute staaride korral testisõidule, kas mootor peab vastu ning kogu uus võim suudetakse korralikult omaks võtta või hakkab nende jaoks nö. mootoriõlitamise hooaeg, mille võib Real Madrid ära kasutada, kuna nende meeskonnal oli esimene mootoriõlitamine juba sel hooajal ära ja punktisummat me teame – see oli tegelikult võimas.

P.S. Tegelikult võidab muidugi hoopis Getafe, aga seda te veel ei usu

13 vastust postitusele: “Barcelona ajab end taas lõhki”

 • oll ütleb:
  19. mai 2010 kell 14:56

  Kui real oma asjad samana hoiab tuleb vägev hooaeg,tavaliselt 1 särab ja teine mitte nii et reali kord,siis 2 aastat ja barca

 • oll ütleb:
  19. mai 2010 kell 14:57

  muidugi oleks lahe kellegi kolmanda esiletulekut aga ootame masu ära minekut siis ehk

 • football2u ütleb:
  19. mai 2010 kell 14:59

  Viimast lauset muidugi ei usu ning kuna Villa nüüd “Barcamees” siis tuleb taas üks huvitav hooaeg. Ja mainimata ei tohiks ka jätta seda, et hea ja huvitav lugemine(Y)

 • oll ütleb:
  19. mai 2010 kell 15:01

  Dannar oskab midagi kurta ei ole.
  Vahet pole ,et Getafe jutt oli iroonia aga ründes on seal päris head reali akadeemia poisid koos,need teevad hea hooaja kunagi veel ehk järgmine juba

 • Bojanonparim ütleb:
  19. mai 2010 kell 15:04

  Zlatan läeb minema ja Villa asemele , see juba ametlik ju niiet Bojan ja Pedro peaks saama Henry koha ja ma eriti ei usu , et Arsenal laseb Fabregase minema .

 • krissu04 ütleb:
  19. mai 2010 kell 15:59

  Mine sa tea, äkki tõesti getafe suudab midagi:) Kui barca ostab villa ja fabregase, siis äkki busquets, keita, henry jne lähevad getafesse. Siis oleks šanss. need on kõik muidugi oleksid, aga dannar rõõmuks ma panustan getafe kolmandale kohale.

 • parim ütleb:
  19. mai 2010 kell 16:32

  krissu ole normaalne ,kui silva valenciasse jaab on koik voimalik

 • fanatt ütleb:
  19. mai 2010 kell 17:59

  Seni kaua kui Pep on treener ei põe üldse keda sinna ostetakse ja keda mitte. Usun, et see mees suudab panna kõik hästi klappima ja mängima. Zlatanist oodati kindlasti rohkem kui suutis see hooaeg, arvan et suht kindel et lahkub suvel. Tema stiil ei sobi minu arust Barcaga, võiks Inglismaal proovida, aga Villa kiirus, tehnika, väravavaist peaks väga hästi sobima barcaga. Pedro/Bojan paremal, Villa ees ja Messi vasak võib olla tõeline löögirusikas ikka. Fabregast ei taha uskuda et tuleb, aga näis. See hooaeg oli Hispaanias tuline, ei kujuta ette mis siis uus veel toob. Loodame aind et ei tule taas 2 klubi duell. Näis MM paneb paljud asjad paika ja mehed liikuma uutele jahimaadele! 🙂

 • asdf ütleb:
  19. mai 2010 kell 18:02

  silva sihtkoht madrid see suvi ja kui mitte sinna, siis võtab kas manu või isegi arsenal fabregase asenduseks ära

 • Ronaldo9 ütleb:
  19. mai 2010 kell 18:29

  Ma arvan,et jah varsti tuleb getawe ka ründama Barcat ja Reali.

 • martn26 ütleb:
  19. mai 2010 kell 23:46

  Nüüd Fabregase ka hiigelüleminekuga endale toovad, siis nad ei erine põrmugi Realist…

  iseenesest loodan, et keegi ikka Man. City poole ka liigub, muidu nad jäävad oma Bid-idega juba suurtest nii palju maha 🙂

  Üks huvitav asi hakkab olema see, et kuhu Torres suundub… pakun, et Chelsea või Man. City…..

  Barcas juba ründajaid küll, kui na muidugi Zlatanit Man. Citysse ei lase 🙂

 • lorenzo ütleb:
  20. mai 2010 kell 19:08

  Minu seisukoht on olnud alati et pole tegelt kumbagi vaja- ei Villat ega Fabregast. Vähemalt mitte praegu.
  Kuna nüüd Villa tuli, siis ausalt öeldes on see veidi mõistlikum liigutus kui Fabregase võimalik tulek. Samas ma ka ei usu, et Zlatan lahkub, sest investeeriti ikka hulganisti ja vaevalt teda seega ka odavalt lastakse. Ainult kui ehk siis ManC pakub 50 milli vms.
  Tegelikult võiks silmas pidada hoopis teist faktorit nende üleminekutega- kui pikka aega osteti pea eranditult ainult väljamaalasi, siis nüüd on viimastel üleminekuaegadel ka hispaanlasi, ja mis veel toredam- oma vanu kasvandikke ehk katalaane klubisse tagasi toodud. Ja üle pika aja on klubi algkoosseisus enamuses hispaanlased.
  Ja muidugi veelgi rõõmustavam on näha La Furia Roja esinduses nõnda palju culesid:) See vist pea ajalooline saavutus.

 • MRX ütleb:
  21. mai 2010 kell 09:56

  Kui Barca peaks Fabregase ostma siis peaks üks kolmikust Xavi-Iniesta-Fabregas ka pingile jääma sest kaitsetöö pole neist kellegil tugevam külg ning ühte neist asendaks Busquets/Keita, Toure vist on lahkumas.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Dannar Leitmaa Dannar Leitmaa
  Tere. Mina olen Dannar. Võibolla teate mind, sest ükskord tuli klubis üks inimene juurde ja ütles, et ma olen see ja see foorumist ja mulle meeldib, mida sina teed. Ma olen jalgpalli jälginud alates aastast 1992 ja praeguseks on lemmikuks kujunenud Hispaania. Põhjendusi ei otsi, et miks ja kuidas ja millal. Lihtsalt nii on. Kommenteerin Viasat Sport Balticus jalgpalli ja olen endine Soccerneti kõige usinam tööline.

Autori postitused

Teema postitused