header photo

Imeline härra Mourinho

"Väljavalitu" võtab kogu tule enda peale. Foto: krishan-blog.nx-studio.net

Tõstke käed, kellel läks juba hari punaseks? Jose Mourinho on vaieldamatult kõige vastuolulisem isik kogu jalgpallis, vähemalt hetkel. Mees suudab panna imestama ja vihastama nii fänne, ajakirjanikke kui muidugi ka vastaseid, aga ikkagi pean ma ütlema, et minu jaoks pole teist nii sümpaatset tegelast kogu jalgpalli juures.

Miks ta mulle meeldib? Ma pole kunagi pooldanud ühtegi meeskonda, kus ta on töötanud (kui välja arvata poolfinaal Interiga Barca vastu ning finaal Porto-Monaco), aga mulle väga meeldib, kuidas ta töötab.

Kuna mees on juhendanud alati tipptasemel meeskondi, siis on tal olnud hoolealustega loendamatult üliolulisi mänge. Selliste mängude eel on alati üleval suured pinged nii mängijate kui ka treenerite peade kohal, ent Mourinho oskab minu hinnangul kõige paremini üldse kogu tule enda peale võtta.

Mäletate, kuidas mees asus iga mängu eel julgelt sõnasõtta endast kogenumate Alex Fergusoni ja Arsene Wengeriga? Kuidas mees ütles enne mänge ajakirjandusele asju, mis mõjusid kui toigas herilasepesas? Nende juures oli alati üks ühine omadus – ajakirjandus ja fännid keskendusid tema tümitamisele, kuid kogu meeskond unustati täiesti ära ja nii said mängijad mänguks rahus valmistuda.

Praegu käib täpselt sama joonis enne Mourinho üht olulisimat mängu treenerina ehk Meistrite liiga finaalmängu Müncheni Bayerniga. Kogu meedia räägib Mourinho minekust Real Madridi ning mees viskab ka ise kahetisi lauseid, ent taas ei räägi keegi mängijate võimalikust läbikõrbemisest, võimalikest nõrkadest kohtadest, Mario Balotelli tuisupäisusest, vaid ikka Mourinho isikust. Küll kostab ka analüütilisemaid artikleid, aga need jäävad kogu Mourinho poolt tekitatud meediamüra taha kinni.

Kahtlustan siiralt, et tegelikult pole Mourinho tulekul Reali vähemalt sel suvel tõepõhja all, kuna see üleminek läheks Realile maksma miljoneid, meeskonda hakataks taas ümber ehitama ning ka Pellegrini pole halb treener. Lisaks kahtlustan, et Mourinho hoolealused teavad seda sama hästi ning mõistavad, et treener võtab lihtsalt tule enda peale. Kuidas ja kas see muidugi mõjutab Louis van Gaali – vana rebase veel vanemast rebasest õpetajat – on omaette küsimus, aga vähemalt tulevad Interi mängijad ilmselt laupäeval väljakule paari kraadi võrra kergema südamega.

Muidugi, kui kunagi peaks Mourinho tulema Real Madridi, siis saab kuninglikust klubist tõeline “sitapeade” meeskond, keda vihkavad veel suuremad rahvahulgad, sest lisaks staaritsevatele mängijatele oleks neil komplektis ka staaritsev peatreener, ent nagu ütleb vanasõna: “Suurte laevade ümber on ikka palju kajakaid.” Ja Mourinhole kindlasti kogu selline tähelepanu ainult meeldib.

5 vastust postitusele: “Imeline härra Mourinho”

 • mazz ütleb:
  20. mai 2010 kell 13:53

  Täpselt! Teist nii karismaatilist ja stiilset treenerit annab otsida. Aga finaalis panustan siiski Bayerni ja van Gaali peale, sest nad on seni lihtsalt veenvamad olnud minu jaoks.

 • Saarlane ütleb:
  20. mai 2010 kell 14:04

  Mourinho on tõepoolest kõige huvitavam kuju muidu ametlike ja väga vikside-viisakate treenerite nimistus. Siiski kaldun arvama, et üleminek Real Madridi sel suvel toimub. Football Weekly kutid arvutasid välja, et Realile läheks vana treeneri vallandamine, Interi kinnimaksmine, Mourinhoga lepingu sõlmimine ja kõigi tema kamraadide palkamine kokku maksma 53 miljonit!!! Aga mis sellest.

 • oll ütleb:
  20. mai 2010 kell 15:55

  Pellegrini täitsa ok,nüüd peaks meeskond ka võitma hakkama

 • fitti ütleb:
  20. mai 2010 kell 17:09

  nagu ütleb vanasõna: “Suurte laevade ümber on ikka palju kajakaid.”

  Haah. Pole see Cantona veel nii vana midagi.

 • Jasper ütleb:
  20. mai 2010 kell 19:45

  Mourinhot ei saa uskuda, aga Morattit küll. Moratti tells Radio Rai: “The surprise would be if he stayed”

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Dannar Leitmaa Dannar Leitmaa
  Tere. Mina olen Dannar. Võibolla teate mind, sest ükskord tuli klubis üks inimene juurde ja ütles, et ma olen see ja see foorumist ja mulle meeldib, mida sina teed. Ma olen jalgpalli jälginud alates aastast 1992 ja praeguseks on lemmikuks kujunenud Hispaania. Põhjendusi ei otsi, et miks ja kuidas ja millal. Lihtsalt nii on. Kommenteerin Viasat Sport Balticus jalgpalli ja olen endine Soccerneti kõige usinam tööline.

Autori postitused

Teema postitused