header photo

Muusikanõukogu on rääkinud: parim jalkalaul on…

Halvim jalkalugu läbi aegade? Foto: 3.bp.blogspot.com

Jalgpalliga käivad ikka kaasa temaatilised lood, mille järgi peaksid teoorias tribüünid rõkkama ja mis tooks vanu mälestusi ka aastaid hiljem meelde. Sellel MM-il esitab tunnusmeloodia Shakira ning lugu on juba eos nimetatud maailma kõige halvemaks MM-i looks. Soccernet.ee blogi koondas kokku kolm muusikaarmastajat ning küsis arvamust kümne suurturniiridel kõlanud viisijupi kohta.

Auväärt (isehakanud muusikakriitikute) nõukogu moodustasid:

Dannar Leitmaa (dannar) – Eesti Päevalehe ajakirjanik
Siim Pulst (mazz) – Soccernet.ee peatoimetaja
Kristen Viikmäe – Eesti profijalgpallur ja koondislane.

NB! Loo pealkirjale klikkides avaneb vastava loo video YouTube’is

Stephanie Lawrence – A Special Kind of Hero (MM 1986)

Dannar: Maradona on super, aga seda lugu ma ei kujutaks ette, et tribüünid kaasa laulaks. Lauldakse kangelasest küll ja laul on lahe nagu 80-ndate muusika, aga ei tekita sellist emotsiooni, et ta oleks päris jalkalaul.

Hinne: 4

Kristen: Maradona pärast hakkasin juba kümmet panema, kuid liiga vanamoodses stiilis ja Maradona liigutusi oli ka suht vähe video peal näha.

Hinne: 3

Mazz: Panen heldelt 3 punkti. Ei tekitanud mingeid jalkaemotsioone, kui video kõrvale jätta. 80ndate muusika üldiselt oli üks paras ülepakkumine, aga see ei olnud isegi seda, vaid igav ja emotsioonitu.

Hinne: 3

Kokku: 10 punkti

Edoardo Bennato ja Gianna Nannini – Un’estate italiana (MM 1990)

Dannar: Haahaa! Modern Talking from Italia. Kas see teine mees on ikka mees? Ongi! See on ilmselt kogu Tokio Hoteli isa. Okei, kui nad niimoodi kallistavad, siis ma ei imesta, et Itaalia mehed niimoodi daivivad. Samas refrään on juba loov mingil määral ja kujutatav, et see tekitab tribüünil emotsiooni. Lugu saaks 3, aga kuna see gayteema on ka naljakas, siis saab punkti juurde.
P.S. Teistkordsel vaatamisel selgus, et Tokio Hoteli isa on hoopis Tokio Hoteli ema.

Hinne: 4

Kristen: Jääb minu jaoks samasse klassi kui see eelmine lugu. Liiga vanamoodne ja tekitab vähe emotsioone, samas video peal pole näha ka ühtegi korralikku väravat.

Hinne: 3

Mazz: Vot see on juba korralik 80ndalik ülepakkumine. Värvid, elektrikitarr, paras ärplemine esitajate poolt. Selle eest +1 ja isiklikust Itaalia-fetišist veel +1, nii et kokku 5/10.

Hinne: 5

Kokku 12 punkti

Daryl Hall koos Sounds of Blacknessiga – Gloryland (MM 1994)

Dannar: Miki hiired, WTC, kõik ameerikalik – mida see seob tegelikult jalgpalliga? Muide Atlanta OM-i tunnuslaul oli YMCA!!! See on täpselt selline lugu, mida tehakse ilma jalgpalli tundmata, aga samas MM oli hea ja selles suhtes neile kiitus. Laul – kräpp. Oih, see lugu on nagu oleks USA jõudnud eurovisioonile.

Hinne: 2

Mazz: Vaadake meid, me oleme ameeriklased. Kõlab nagu Mart Siimann lehvitaks taliolümpial suurt Eesti lippu. Muusika on sama igav kui see kulunud patriotism. 2/10.

Hinne: 2

Kristen: Ameerika linnad mulle meeldivad, ei olnud ainult jalkaga seotud video. Tutvustuseks hea, aga emotsioone tekitab see lugu jällegi liiga vähe. Vähemalt saan aru esimest korda, millest lugu räägib 🙂

Hinne: 4

Kokku: 8 punkti

Ricky Martin – The Cup of Life (MM 1998)

Dannar: Issand, see lugu tekitab minus ikka väga otseseid mälestusi. Ja kes ütleb, et ta siis juba ei teadnud, et see mees on homo, seda ma ei usu! Samas on see lugu väga hea tribüünidel õllevines möllamiseks.

Hinne: 7

Kristen: Hea ja lõbus noortepärane lugu ja video, pärast lemmikmeeskonna võitu hea tähistada selle loo taustal. Ricky on ise heas vormis, musklid… (Dannar segas vahele: “Ta sai Zidane’ilt peaga rindu ja see on paistetus.) Ei, Zidane polnud siis veel nii ära tõusnud, aga see on juba üsna jalkalugu.

Hinne: 7

Mazz: Kuidas mulle ka selline muusika muidu ei meeldiks, jalkameeleolu loomiseks ja tunnuslooks sobib see väga hästi. Mõistus ei luba siiski panna rohkem kui 6/10.

Hinne: 6

Kokku: 20 punkti

Anastacia – Boom (MM 2002)

Dannar: Mulle ei meeldi ka Anastacia ja see lugu on puhas produktsioon. Võetud sisse mingid lihtsad refräänid: Boom Boom jne. Aga lõpuks ei saa midagi aru, et kus on põhimeloodia, miks on meloodia ja miks see piff kräunub. Vastik lugu.

Hinne: 2

Kristen: Jääb Rickyle alla, Anastacia isiklikult ka ei meeldi lauljana ja tulemus pole midagi head. Isegi video pole staadionilt väljapoole veel saanud. Boom!

Hinne: 2

Mazz: Ilusad… trummikäigud. Muidu selline paras raadiohiti kandidaat, aga jalkaga see ei taha kuidagi seonduda. Ja raadiot ma ka ei kuula.

Hinne: 2

Kokku: 6 punkti

Il Divo koos Toni Braxtoniga – The Time of Our Lives (MM 2006)

Dannar: Ma ei mäleta seda lugu mitte kuidagi ja ma ju käisin seal MM-il. Aga see on kindlalt kõige ebaõnnestunum lugu – labane paatos. Head laulud, aga paatos ruudus ja mis on sellel laulul seost jalgpalliga? Peale selle, et ole võimas, oleme koos sõbrad ja jalgpall on jumal. Räme jama! Nagu purjus serblaste eurolaul, kus nad lubavad horvaate peksta ja millele bosniakid ja makedoonid annavad 12 punkti.

Hinne: 1

Kristen: Kes sellise ideega üldse välja tuli? Jama lugu ja see ei sobi jalgpalli MM-ile.

Hinne: 1

Mazz: tüüpiline avame/lõpetame suursuguselt lugu. Sisutühi glamuur ei ole kunagi pinget pakkunud. Ennekõike IGAV.

Hinne: 1

Kokku: 3 punkti

Shakira koos Freshlygroundiga – Waka Waka (This Time for Africa) (MM 2010)

Dannar: See on nii fake, miks ta on mustaks värvitud? Kes talle selle kräunuma ajava punni tagumikku keeras? Kes iganes keeras, palun võtke see kohe välja. Samas on tal selline tobe refrään, et sellest võib isegi midagi tulla. Minul on vastuolu Shakira hääle ja samas üsna lollilt catchy refrääni vahel. See on nagu Nexuse Nii kuum, mis on loll lugu, aga jääb kummitama.

Hinne: 4

Kristen: See Aafrika stiil on lahe omamoodi, midagi uut, ja Shakira on ka seksikas. Aga täpselt, loll lugu.

Hinne: 6

Mazz: Aafrika rahvuste karikas tuleb silme ette küll, ses suhtes on kõik korras. Shakira jätab külmaks, aga lugu on hästi produtseeritud. Panen esimese kuulamise järel 7/10.

Hinne: 7

Kokku: 17 punkti

Enrique Iglesias – Can You Hear Me (EM 2008)

Dannar: Selle laulu kohta võin ma eos öelda, et eelmise EM-i lugu oli tegelikult White Stripes ja Seven Nation Army! Ja see laul võib pehmelt öeldes minna Anna Kurnikovasse. See on täpselt üsna suvaline klubihitt, millel pole eelmise EM-ga mingit seost, aga lõpuks hakkas jalg põksuma.

Hinne: 4

Kristen: Selline mõnus peoalustus lugu ja ka enne mängu enda soojaks ajamise lugu.

Hinne: 5

Mazz: Mäletan et esmakordselt kuulates mõtlesin: kõige halvem lugu läbi aegade, ärge solkige jalgpalliturniire sellise jamaga. Aga mingi hetk koos vutipalaviku ja selle loo pideva kummitamisega hakkas väga kahtlastel põhjustel meeldima ja kuulasin paar korda isegi vabatahtlikult.

Hinne: 8

Kokku: 17 punkti

Nelly Furtado – Forca (EM 2004)

Dannar: Okei, poisid, see on üks parimaid jalkalaule eales ja see refrain võttis omal ajal jalust. Ma kodus seda laulu ei kuula, aga staadionil mitmekümnetuhande inimesega on super. P.S. Nelly Furtado on ka ilus.

Hinne: 9

Kristen: Hea lugu, selline kaasaegne, nagu mulle muusika üldse meeldib. Seda lugu hakkasin muidugi ka kohe pärast selle väljatulekut palju kuulama. Senistest lugudest on kindlalt kõige parem.

Hinne: 8

Mazz: Kõige kenam tüdruk senistest esitajatest, aga minu jättis see lugu omal ajal küll külmaks, ei haakunud kuidagi toonase jalkavaimustusega. Üsna kiiresti hakkas tüütama, aga panen tubli 4/10.

Hinne: 4

Kokku: 21 punkti

E-Type – Campione (EM 2000)

Dannar: Hea küll. Ma nüüd võin enda mainele rämedalt halvasti mõjuda, aga see on tegelikult vaieldamatult kõige paremini jalgpalliga seostuv lugu. See refrain on muidugi staadionil olles ka võimas. (White Stripes on ofkoors parem)

Hinne: 10

Kristen: See on mõnus lugu. Seda lasti ühe korra enne Meistrite Liiga kvalifikatsioonimängu ja siis oli selline päris Meistrite Liiga tunne, kuigi olime alles eeleelringis Floraga ja saime 1:4 tappa. (Dannar: Ma käisin seda mängu vaatamas ja ma vaatasin tabloole, kui sa kolli lõid ja mõtlesin, et kas kordust ka näeks?) Aga hoogne lugu, tekitab enne mängu hea energia.

Hinne: 10

mazz: Jätke salmiosa välja ja on täitsa ponks lugu. Mingi kiiks seob selle kenasti ka jalgpalliga ja eriti soojad mälestused on seetõttu, et tegu on vanima turniiri tunnuslooga, mida reaalselt mäletan. Panen tubli seitse.

Hinne: 7

Kokku: 27 punkti


Kokkuvõttes võib öelda
, et esikohalugu tekitas ka kõige jalgpallinostalgilisema keskustelu. Kui oleks mäletanud varasemast ka 80ndate lugusid, siis oleks ehk needki südant soojendanud, kuid praegu kõlasid nad üsna kohutavalt – vabandame kõikide vanemate jalkafännide ees. Samas ei päästnud mõnda lugu hävitavatest hinnangutest ka nende värskus.

Loomulikult ei pea Sa meie arvamuste ega pingereaga nõus olema, sest tegemist on eelkõige väga subjektiivsete hinnangutega antud vallas võrdlemisi asjatundmatutelt inimestelt. Kuid loodetavasti pakkus see siiski hea ülevaate ning süstis läheneva MM-i ootuses taas paar grammi jalgpallipalavikku verre juurde.

Edetabel:

1. E-Type – Campione (EM 2000) 27
2. Nelly Furtado – Forca (EM 2004) 24
3. Ricky Martin – The Cup of Life (MM 1998) 20
4. Enrique Iglesias – Can You Hear Me (EM 2008) 17
5. Shakira koos Freshlygroundiga – Waka Waka (This Time for Africa) (MM 2010)  17
6. Edoardo Bennato ja Gianna Nannini – Un’estate italiana (MM 1990) 12
7. Stephanie Lawrence – A Special Kind of Hero (MM 1986) 10
8. Daryl Hall koos Sounds of Blacknessiga – Gloryland (MM 1994) 8
9. Anastacia – Boom (MM 2002) 6
10. Il Divo koos Toni Braxtoniga – The Time of Our Lives (MM 2006)  3

10 vastust postitusele: “Muusikanõukogu on rääkinud: parim jalkalaul on…”

 • alo ütleb:
  21. mai 2010 kell 14:21

  kas Waving flag ei ole ametlik MM 2010 laul?

 • freestyle01 ütleb:
  21. mai 2010 kell 15:03

  ei. see mingi coca cola anthem vms..

 • eika ütleb:
  21. mai 2010 kell 19:11

  mazzi arvamus ja skoor katuusid 100% sellega, mis mina oleks vastanud ja arvanud. Respekt.

 • Martin ütleb:
  22. mai 2010 kell 07:40

  Ja mina arvasin, et E-Type’i ainus panus siia maailma on olnud “Free like a flying demon”, kus osales suurte tissidega naine.

  See esimese koha saanu on muide väga jube.

 • hofnar ütleb:
  24. mai 2010 kell 11:11

  Kas 2002 hümn mitte see Vangelise biit polnud?

 • Jasper ütleb:
  24. mai 2010 kell 16:11

  1. E-Type – Campione 7
  2. Nelly Furtado – Forca 6
  3. Ricky Martin – The Cup of Life 5
  4. Enrique Iglesias – Can You Hear Me 0
  5. Shakira koos Freshlygroundiga – Waka Waka 0
  6. Edoardo Bennato ja Gianna Nannini – Un’estate italiana 4
  7. Stephanie Lawrence – A Special Kind of Hero 2
  8. Daryl Hall koos Sounds of Blacknessiga – Gloryland 2
  9. Anastacia – Boom 2
  10. Il Divo koos Toni Braxtoniga – 2

 • Rivo ütleb:
  24. mai 2010 kell 17:41

  1. E-Type – Campione (EM 2000)
  2. K’naan – Wavin’ Flag
  3. Enrique Iglesias – Can You Hear Me (EM 2008)
  4. Ricky Martin – The Cup of Life
  5. Nelly Furtado – Forca
  6. Anastacia – Boom
  7. Stephanie Lawrence – A Special Kind of Hero
  8. Edoardo Bennato ja Gianna Nannini – Un’estate italiana (MM 1990) 12
  9. Il Divo koos Toni Braxtoniga
  10. Daryl Hall koos Sounds of Blacknessiga – Gloryland

  Olgem ausad, selle aasta WC tunnuslooks on “K’naan – Wavin’ Flag” mitte mingi “waka waka”.. Muidu waka waka paneks kuhugi neljanda-viienda kanti..

 • Ander ütleb:
  24. mai 2010 kell 21:25

  Miks siia pole lisatud lugusid nagu carnaval de paris ning Vangelise MM 2002 tunnuslugu, samamoodi võib tuua välja ametliku esitleja MM 2006’lt, kelleks oli Bob Sinclaire, ning nüüd MM 2010 tunnuslauluks on tõesti pigem Wavin flag kui Waka Waka, seega igal MM’l suhteliselt mitu tunnuslaulu.

 • Herr ütleb:
  28. mai 2010 kell 17:01

  kas mitte 1998 a MM ametlik laul polnud : Dario-G – Carnaval de Paris?

  http://www.youtube.com/watch?v=5PX_tGWyt_g

  No see on ikka üle prahi !
  10 p.

 • elx ütleb:
  4. juuni 2010 kell 07:59

  pariisi karneval on kusjuures minu jaoks ka parim, ka video oli sel väga rõõmus ja kaasakiskuv nagu peab.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Dannar Leitmaa Dannar Leitmaa
  Tere. Mina olen Dannar. Võibolla teate mind, sest ükskord tuli klubis üks inimene juurde ja ütles, et ma olen see ja see foorumist ja mulle meeldib, mida sina teed. Ma olen jalgpalli jälginud alates aastast 1992 ja praeguseks on lemmikuks kujunenud Hispaania. Põhjendusi ei otsi, et miks ja kuidas ja millal. Lihtsalt nii on. Kommenteerin Viasat Sport Balticus jalgpalli ja olen endine Soccerneti kõige usinam tööline.

Autori postitused

Teema postitused