header photo

Levadiat ootab karm euroloos

Debreceni VSC on taas võimalike vastaste seas. Foto: Catherine Kõrtsmik

Tänaseks on selgunud need klubid, kelle seast saab FC Levadia endale vastase UEFA Meistrite Liiga II eelringis. Tõehetk saab olema varasemast karmim.

Jalgpallistatistik Bert Kassies tegi tavapäraselt korralikku tööd ja arvutas välja UEFA Meistrite Liigas osalevate riikide uued koefitsiendid. Ehkki tegemist on mitteametlike andmetega, siis tõenäosus nende kattumiseks ametlikega on ligi 98%.

Hea uudis on see, et Eesti reiting on paranenud ning hetkel paikneb Levadia asetamata klubide seas HJK järel teisel positsioonil. Mööda oleme rühkinud Lätist ning käeulatusse jäävad nii äsjamainitud Soome kui ka tugevamal tabelipoolel paiknevad Kasahstan, Leedu ja Iirimaa. Ehk kui Tallinna duo ja Ida-Virumaa duo suudavad tänavu euroväljakutel korralikult esineda, siis järgmisel aastal võib loota Eesti meistri sattumisele asetatute hulka.

Halb uudis on aga see, et võimalike vastaste seas on seekord eeldatavaid “õnnelikke loose” väga vähe. Kulude ja sportliku edu perspektiivist oleks ainus tõeliselt hea vastane Panevežyse Ekranas, ehkki ka nende vastu alustaks Levadia autsaideri rollist. Head mälestused seovad Levadiat Dublini Bohemiansiga ning FK Aktobe on vähemalt reitingut arvestades jõukohane pähkel. Stockholmi AIK puhul räägiks Levadia kasuks vastase kehv vorm Allsvenskanis ning väikesed reisikulud, samuti arvestavava osa Rootsi fännide saabumine mängule. Julgustav näide on võtta kahe aasta tagant kui FC Flora sai Djurgårdeniga kenasti hakkama. Vana tuttavana paikneb nimestikus Debrecen.

Eriti karm oleks kohtuda Iisraeli või Küprose klubidega, kelle vastu on võidušanss väike, reisikulud üüratud ja eeldatav publikuhuvi samuti ahtake. Fännide seisukohast oleksid põnevaimad vastased Rosenborg, Zagrebi Dinamo ja Belgradi Partizan.

Seitseteist võimalikku vastast (seni veel mitteametlikult) on järgmised:

Hapoel Tel-Aviv (Iisrael)
Sparta Praha (Tšehhimaa)
Rosenborg BK (Norra)
Red Bull Salzburg (Austria)
Litex Lovech (Bulgaaria)
Dinamo Zagreb (Horvaatia)
Partizan Belgrad (Serbia)
BATE Borisov (Valgevene)
Lech Poznan (Poola)
MSK Žilina (Slovakkia)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
Debreceni VSC (Ungari)
Omonia Nicosia (Küpros)
AIK Stockholm (Rootsi)
Bohemian FC (Iirimaa)
Ekranas Panevežys (Leedu)
FK Aktobe (Kasahstan)

Pole just kerget loosi oodata …

UEFA Euroopa Liigas alustavad nii FC Flora, JK Trans (mõl. esimeses eelringis) kui ka JK Sillamäe Kalev (II eelringis) asetamata klubide seast. Keda huvitavad nende võimalikud vastased, saavad lisainfot siit:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2010.html

3 vastust postitusele: “Levadiat ootab karm euroloos”

 • CD7 ütleb:
  26. mai 2010 kell 18:25

  Sparta Praha oleks tore vastane.

 • henri ütleb:
  26. mai 2010 kell 19:04

  AIK stockholm oleks tore vastane, kindlasti läheks mõlemat mängu vaatama.

 • xrip55 ütleb:
  26. mai 2010 kell 20:42

  DEBERECEN ! Saab revansi võtta

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Indrek Indrek Petersoo
  Olen olnud kaheksa aastat seotud FC Levadiaga ning näinud vahetult klubi arengu erinevaid tahke. Seejuures tunnistanud ka oma suure unistuse sündi, kui 2006. aastal viis eurosarja loos omavahel kokku minu kaks suurt lemmikut - FC Levadia ja Newcastle Unitedi. Oma blogis arutlen Eesti jalgpalli tulipunktide üle, torkan sekka põnevaid kilde FC Levadia ja teiste klubide tegemistest ning vahel uitan mõtetes piiride taha. Ja ärgu vutisõbrad väga pahandagu kui teinekord jäähokimaigulisi sõnumeid sekka tuleb ... vaevleb ju minu teine meelisala kodukamaral sügavas kriisis ning just jalgpallilt oleks hokijuhtidel palju õppida. Erinevate spordialade vahelisi paralleele tasub alati otsida ja leida. Korrektsuse huvides olgu rõhutatud, et blogis avaldatud arvamused on minu subjektiivsed mõtted, mitte FC Levadia ametlikud seisukohtad.

Autori postitused

Teema postitused