header photo

Ja nii me teda ehitama hakkasime

Täpselt 9 aastat tagasi.

Aasta oli 2001 ja kell oli kuskil lõunas ning ma pabistasin, sest raha meil väga polnud, kuid plaanid olid suured ja nende täitmiseks oli vaja krõbisevat, sest isegi kümne aasta eest ei olnud mõttekas tasuta lõunatest unistada.

Seisin Lilleküla staadionist paarisaja meetri kaugusel. Mõne aasta eest oli see staadion uskumatu unistus, kuid Hollandi mänguks ta valmis sai, kuigi tööd tuleb ehitise kallal veel kõvasti teha.

Võib-olla peavadki need kaks ehitist (Soccernet.ee ja Lilleküla staadion) koos kerkima ja mitte iialgi päris valmis saama, sest alati tuleb uusi ideid, kuidas keskkonda külastajatele veelgi põnevamaks ja toredamaks muuta.

Esmakordselt kohtusime 1999. aastal Kalevi spordihallis, kus toimus saalijalgpalliturniir, kuid sellest on juba kirjutatud. Seal sündis Soccernet.ee idee, mis on tänaseks sellesama võõrapärase, kuid loogiliselt valitud nimega vastu pidanud kümme aastat – algselt foorumina ja siis ühe kasvava portaalina.

Kuid Soccernet.ee portaal vajas uudiseid, mida külastajatele pakkuda. Foorumi pärast polnud vaja muretseda, sest see elas oma elu ja on tänaseks kasvanud ülekaalukalt suurimaks spordifänne ühendavaks leheküljeks Eestis.

Kui ehitusteemasse siseneda, siis meil oli paigas idee ja püsti olid isegi seinad ning majal katus peal, kuid sisustatud oli vaid köök. Sellises majas võis küll kõhu täis saada, kuid pikalt ei soovinud seal keegi olla. Nii pelgasime meiegi, et äkki juhtub sama, mis juhtus kõigi eelnevate üritajatega.

Uudiste saamiseks tuli aga pöörduda professionaalide poole, sest tänase võrgu- ja viiteühiskonna ideed polnud siis veel niimoodi levinud ja pidasime infot autori omaks, mistõttu ei soovinud uudiseid niisama üle maailma näpata. Tõenäoliselt oli meie otsuses pöörduda BNSi poole ka kübeke uhkust, et teha kõike ametlikult, kuigi veebileht oli registreeritud ühe kodumaise amatöörklubi MTÜ nimele ja kohtukullid oleks nende kraesse hakanud.

Igatahes olin viigipükstesse ja korralikku särkki riietatuna sisenemas Baltic News Service’i (BSN) ruumidesse Pärnu maantee viadukti juures, et asuda läbirääkimistesse. Mõne aja eest olin kätt väheke proovinud portaalis Sportnet ja toonasest kogemusest jäi meelde, et BNS saatis uudisvoogu, kus kirjutati ka jalgpallist. Just seda jalgpalli puudutavat infot meile osta soovisingi.

Ma ei tea, mida sealne kontaktisik mõelda võis, kui enda soovi tutvustasin. „Teate, teeme siin poistega portaali ja tahaksime jalgpalliuudiseid enda meilile,“ võisin küsida.  Igatahes oli esialgne hinnapakkumine kõrgelt üle meie võimete piiri, kuid suutsin selgitada, et meid ei huvita uudised kergejõustikust ja malest ning arvatavasti hakkas müügiesindajal minust teatud koguses kahju, mistõttu leppisime kokku, et maksan kuus uudiste eest 300 krooni kanti, täpset summat kahjuks enam ei mäleta ja pole pangast ülekannete kohta vastust saanud.

Kuigi Soccernet.ee keskkonnal on kamaluga olulisi tärmineid ja tähtpäevi, peaksin selle lepingu sõlmimist ülioluliseks, sest arvete maksmine ja uudiste toomine portaali näitas, et teeme oma ühe suuremaks kasvavat asja innu ja rõõmuga ning ei pelga taskuraha loovutada, et üht toredat kogukonda ehitada. Ei ole minul toona kulutatud rahast kahju ning tõenäoliselt võivad sama öelda teisedki kunagises ja tänased tegijad, kes seda vutiperet hallata püüavad.

Täiesti kontekstiväline lõpumärkus: mulle väga meeldib blogi idee ja ma loodan, et siit kasvab kunagi tõepoolest välja mõttekoda, mille abil saab kodumaist vutielu paremaks muuta. Andke keskkonnale ja kirjutajatele aega ning püüame üheskoos selle Soccernet.ee maja järjekordse juurdehitise toredaks kohaks muuta.

Lõpumärkus number kaks: eelnevalt on Soccernet.ee tekkest kirjutatud siin ja siin.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Martin Martin Šmutov
    Soccernet.ee portaali ja foorumi üks asutajatest (nüüd erus) ja jalgpallisõber (aktiivselt). Kodumaal Tammeka, ise Quattromed ja võõrsil Leeds. Rohkem polegi vaja.

Autori postitused

Teema postitused