header photo

Kes keda? 1. mängudepäev

Kliki pildile ja oledki mängus sees

Ennustamine on tänamatu ja raske, aga samal ajal ka huvitav töö. Ning igal juhul lõbusam kui tagantjärele targalt näpuga viibutamine. Soccernetlased panevad algaval MMil oma võimed proovile ning kutsuvad kõiki külastajaid üles meile pähe tegema.

Andmaks MMi ennustusmängule natuke värvi juurde, otsustasime läbida selle pika jalgpallimaratoni koos teiega. Igal mängupäeva hommikul vaatame üle tabeliseisu, viskame natuke nalja ning üritame prognoosida järgmiste kohtumiste tulemusi.

Ennustusmäng ise asub siin ning parimaid ennustajaid ootavad ka auhinnad, nii et ära maga algust maha, vaid asu kohe tulemuste kallale. Süsteem on lihtne – õige võitja või viigi pakkumine toob 1 punkti, täpne skoor 3 punkti. Iga mängu ennustamiseks on aega kuni kohtumise avavileni.

Võib-olla on meie alljärgnevad kommentaarid Sulle abiks, võib-olla hoopis kahjuks… aga kui Sa arvad, et tead paremini, siis tule ja tee meile pähe!

Soccerneti kahurvägi

MM-finaalturniiri avapäeva mänge ennustame viiekesi. Mina figureerin tabelis “mazz” nime taga ning olen siin ainult sellepärast, et keegi peab need luulud ka kokku kirjutama. Dannar Leitmaa ehk “dannar” esindab samal ajal Soccerneti raskekahurväge, mis ennustas neli aastat tagasi Itaaliale tiitlit ning arvas ära neljast poolfinalistist koguni kolm. Tõestus on siin!

Tanel Tursk ehk “Tanel” on tööloom, kelle sulest tulnud umbes-täpselt pooled kõigist Soccerneti tänavustest MM-uudistest. Näis, kas teooria tundmine end ka ära tasub. Talle sekundeerib Kristjan Remmelkoor ehk “kremmelkoor21“, kes peab end targemaks kui Marcello Lippi ise.  Ning kui muu ei aita, siis naiselik puude ikka aitab, ja selle jaoks on meil salarelv Mari Lill ehk “mari929“.

Olgu öeldud, et Soccerneti inimesed ennustusmängu auhindadele ei pretendeeri ning meie ainsateks eesmärkideks on portaali lippu kõrgel hoida ja muidugi üksteisele ära teha. Ahjaa, Dannar lubas Mari võidu korral teda musiga premeerida, aga see auhind ei laiene teistele ennustajatele.

Et tegu on esimeste ennustustega, siis olgu välja toodud ka meie soosikud. Mina olen võrdlemisi kindel, et Fabio Capello viib (kahjuks) inglased koleda mänguga maailmameistritiitlini. Dannar esindab mõistuse häält, pakkudes soosikute ringi Hispaaniat, Saksamaad ja Brasiiliat. Tanel oli veel mõned päevad tagasi Brasiilias veendunud, aga siis nägi, kuidas hispaanlased poolakaid peksid, ja nüüd pole temalgi muud valikut kui öelda Hispaania. Kristjan ütleb Brasiilia, Hispaania, Inglismaa või Holland.

Aga nüüd punktijahile:

Mida suudavad võõrustajad?
Lõuna-Aafrika Vabariik vs Mehhiko

Dannar2:0. LAV on kodumeeskond ja ehkki ma ei taha vandenõud uskuda, siis ühe korra suutis FIFA kodumeeskonnale kehvade kohtunikega hea koha tagada (2002 ja Korea). Ma usun, et kui LAV ei suuda ise võita, siis juhtub ikkagi mingi hetk, kus nad saavad kasuliku vile. Mehhiko oleks tegelikult paberil parem, ent seda ka paberil. Lisaks on LAV-i fännitarid paljaste rindadega ja see segab väravalöömist. Mul küll segaks.

Kristjan: 0:2. Lõuna-Aafrika Vabariik kuulub minu arvates koos Alžeeriaga kahe kõige nõrgema finaalturniiril osaleva Aafrika meeskonna hulka. Kuigi seni on korraldajad alati alagrupist edasi saanud, on korraldajateks olnud enamasti klassi võrra tugevamad jalgpalliriigid. Mehhiko seevastu domineerib oma regioonis täiega ja on maailma edetabelis LAV-ist koguni 66 kohta kõrgemal (mitte, et see tabel täiuslik oleks.)

Mari: 2:1. Ochoa ehk imelapseks peetud Mehhiko puurilukk ei olegi seda enam ning teeb selle tõestamisega ka algust; kuigi LAVile suudetakse üks ära kobistada, võtab MM-i võõrustaja siit kodupubliku toel esimese võidu.

Siim: 0:2. Ennustan LAVile läbikukkumist, sest enamik ennustajaid arvab vastupidi ja see on hea võimalus nende ees juhtima asuda. LAV on vaevelnud probleemide käes ega ole näidanud MMi eel erilist minekut. Mehhikosse aga usku jagub.

Tanel: 1:1. Minu jaoks on jätkuvalt tegu väga võõraste meeskondadega ning seni on nad mõlemad näidanud üsna kõikuvat vormi, mistõttu pistan viigi. Mehhiko on suurte vastu (Inglismaa, Itaalia) päris hästi mänginud, aga ei usu, et see midagi erilist tähendas.

Kokkuvõttes: Ülinapp paremus Mehhikole.

Kas Prantsusmaa vaigistab kriitikud?
Uruguay vs Prantsusmaa

Dannar: 0:0. Ma ei tahaks olla prantslaste nahas, sest neil on meeletu pinge peal. Kes mängib? Kus mängib? Domenech ei tea veel ise ka. Nad saavad alagrupist edasi, aga mitte kohe suurepärast starti. Uruguay on kindlasti paremini häälestunud ning nad võivad selles mängus isegi paremad olla.

Kristjan: 1:1. Prantsusmaa koosseis on Uruguay omast tugevam, aga Domenechisse usku ei ole. Usun, et kahekordsed maailmameistrid suudavad Diego Forlani abil ühe värava lüüa. Kui Thierry Henry pingile jääb, on Prantsusmaal aga vastaste võrku raske rohkem kui üks pall saata.

Mari: 0:1. Usun, et esimestel MM-idel säranud lõunaameeriklased, kel viimastel MM-idel pole just kõige paremini läinud, ei suuda eelmise finalisti vastu auväravat lüüa, pigem võtavad prantslased end kokku ja löövad vana rasva pealt ühe vastastele, et tagada kolm punkti.

Siim: 2:1. Reaalselt peaks Prantsusmaa olema tugevam meeskond, aga Domenechi käe all ei saa milleski kindel olla. Kipun jällegi pigem üllatuse peale panustama, sest mis seal salata, Uruguay on ühtlasi ka tunduvalt sümpaatsem meeskond kui Prantsusmaa.

Tanel: 1:0. Olen naiivne ja loodan, et prantslased kukuvad sellel turniiril läbi. Uruguay on üks mu lemmikutest meskondadest sel MM-il ja nad peaks olema võiduvõimelised. Pakun isegi julgelt Suarezi väravat!

Kokkuvõttes: Ootame üllatusvõitu Uruguaylt.

Esimesi tibusid loeme juba homme hommikul. Meeleolukat turniiri teile kõigile!

Üks vastus postitusele: “Kes keda? 1. mängudepäev”

  • Vapor ütleb:
    11. juuni 2010 kell 08:06

    “Mehhiko oleks tegelikult paberil parem, ent seda ka paberil.”

 

Lisa kommentaar