header photo

Kes keda? Maradona ja Capello etteaste

Ole nüüd mees ja too meile punkte. Foto: worldcupblog.org

MMi esimesed ennustused aia taga, jätkab Soccerneti tiim üheskoos meie külastajatega järgmiste tulemuste prognoosimist. Teine päev ei paku sugugi lihtsamaid mänge, sest teiste seas astuvad meie ette alati ettearvamatu Diego Maradona ning enamikel suurturniiridel lati alt läbi jooksnud Inglismaa.

Kiire pilk eilsetele ennustustele. Õigupoolest polegi suurt midagi arutada, sest viiest ennustajast kaks (mina ja Mari) ei saanud silmagi kirja, Kristjan teenis 1 punkti ning Dannar ja Tanel olid väheke esinduslikumad 3 punktiga. Tanel pani täppi avamängu 1:1 tulemuse ning Dannar nägi ette Prantsusmaa ja Uruguay väravateta viiki. Kui oled maganud, siis eilsed ennustused leiad siit ning Soccerneti ennustusmängu reeglid koos auhindadega siit. Veel pole hilja alustada, sest mõned meist on niikuinii nulli peal!

Ühtekokku said esimese kahe mänguga vähemalt 1 punkti kirja 240 ennustajat (vt. edetabelit). Neljal ennustajal (surfaja, reed, vaikiv mees ja Lutipunt) õnnestus täppi panna mõlemad tulemused ning üheksa külastajat kogusid 4 punkti. Dannar ja Tanel jagavad 14.-88. kohta, Kristjan jagab 95.-240. kohta ning mina ja Mari jagame 241. kuni mustmiljonendat kohta.

Kahjuks pole mul täpseid andmeid, kui palju inimesi avapäeval kokku ennustas, aga eeldades, et umbes pooled jäid ootamatute tulemuste tõttu tühjade kätega, peaks neid kokku olema ligikaudu 500. Pole paha, arvestades asjaolu, et ennustusmäng käivitus vaid poolteist päeva enne avakohtumist ning auhinnad said selgeks loetud tunnid enne turniiri algust. Miks nii hilja? Sest see on Soccernet.ee ja meil on kombeks enda elu raskeks teha.

Pingerida:

1.-4. surfaja, reed, vaikiv mees, Lutipunt 6 punkti
14.-88.
dannar, Tanel 3 punkti
95.-240.
kremmelkoor21 1 punkt
241.-…
mari929, mazz, Kasper 0 punkti

Tähelepanelik foorumikülastaja leiab tabelist veel mitmeid Soccernet.ee köögipoolega seotud inimesi. Kõiki neid me oma blogiseeriasse ei lisa, aga täna astub teie ette Kasper Elissaar kasutajanimega “Kasper“, kes asendab puhkepäeva võtnud Mari. Kasperit kutsume “munadega hiidlaseks”, sest ta ennustas Inglismaa kaotust USA-le, praalides seejuures, et ta on ainus, kel munad on. Lisaks on ta Hiiumaalt. Olgu kuidas on, avapäeval jäi ka tema ümmarguse nulli peale, pakkudes 2:1 võitu Mehhikole ja 3:2 võitu Uruguayle.

Aeg punkte teenida:

Aasia või Euroopa distsipliin?
Lõuna-Korea vs Kreeka

Dannar: 0:1. Kreeka ei saa olla alati pärast EM-i luuser. Seekord nad võtavad võidu ära. Napilt ja puhtalt kogemuse pealt. Värav on kole, aga nad võidavad.

Kasper: 0:0. Ei ole kumbki eriline soosik ja kuigi Lõuna-Koreal on tõesti vähemalt mõned eeldused, et nad suudavad teravusi luua, siis Kreekast ma väga midagi ei usu. Ehk isegi kui tuleb põnevam mäng kui Uruguay – Prantsusmaa, siis väravad jäävad ikkagi löömata.

Kristjan: 0:1. Kreeka suutis 2004. aasta EM-il tänu 1:0 võitudele Otto Rehhageli juhtimise all lausa tiitli võita. Seekord peaks neil vähemalt avamängus Lõuna-Korea vastu sama välja tulema. Kreeklased suudavad avamängus näidata, et on väärt rohkem kui need 2000 dollarit, mis neilt hotellis pihta pandi.

Siim: 0:0. Kaks ülidistsiplineeritud meeskonda nullivad üksteist ja tulemus on igal juhul väravatevaene.

Tanel: 2:1. Kreeklased ei ole mulle väga sümpatiseerinud ning pean Lõuna-Koread taseme poolest kõrgemaks. Usun, et nende kena keskväljatrio Park Ji-Sung, Ki Sung-Yong ja Lee Chung-Yong särab ning sealt tuleb vähemalt üks kahest väravast.

Kokkuvõttes:  Tuleb väravatevaene kohtumine, mille võidab pigem Kreeka.

Messi andekus või Maradona andetus?
Argentina vs Nigeeria

Dannar: 1:1. Argentina jääb hätta. Nad on kõva meeskond, aga nad alustavad aeglaselt, sest Maradonal on meeskonna joonisest ideed sama palju kui ta oma peenist näinud on. Kanu pannakse mängu juhtima ja Nigeeria veab välja. Messi on hull, aga mitte piisavalt.

Kasper: 2:1. Argentinal võib küll võimas ründeliin olla, aga ega nigeerlaste oma ka kehv pole – kiired ründajad eesotsas Obinna ja Martinsiga jooksevad lihtsalt kohati kohmetud Argentina kaitsjad üle. Sellest hoolimata jääb “kodumeeskond” peale ja saab napi võidu.

Kristjan: 3:1. Argentina on viimastel aegadel panustanud sellisele stiilile, et iga hinna eest mängud võita, kas või koleda mänguga 1:0. Nüüd aga, seoses Maradona tulekuga, ei teagi, mida neilt oodata. Ründajate ülisuur meisterlikkus peaks neil Nigeeria vastu võimaldama lüüa kolm väravat ja tagama võidu.

Siim: 3:1. Potentsiaali on rohkem kui küll ning usun, et argentiinlased on ka piisavalt ühtseks löögirusikaks voolitud, et kriitikutel suud kinni panna.

Tanel: 3:0. Argentina avab oma turniiri pauguga ja nigeerlased varisevad surve all kokku. Usun, et nad suudavad õigel hetkel end kokku võtta ning mängijad heastavad treeneri ebakompetentsuse. Aga ainult siis, kui Milito vähemalt teine poolaeg mängu saab!

Kokkuvõttes: Argentina võidab, kuid Maradona roll jääb seejuures vaieldavaks.

Läheb nagu tavaliselt?
Inglismaa vs USA

Dannar: 2:1. Inglismaa puhul tahaksin öelda, et nad kaotavad, aga ma kardan, et nad lähevad täiseduga läbi ja ka USA paneb neile lõpuni vastu, ent 2:1 võit siiski Inglismaale.

Kasper: 0:1. Olen vist ainus vend, kellel munad on ja kes riskida julgeb. Igatahes mina inglastelt sel MM-il palju ei looda ja oma mannetut mängu näitavad nad juba avakohtumises. USA-l seevastu potentsiaali on ja näiteks Donovani pealt võib see ainus tabamus tulla.

Kristjan: 1:0. Ameeriklased näitasid Konföderatsioonide karikavõistlustel, et oskavad mängida kaitses korralikult ja distsiplineeritult. Inglaste kuldne põlvkond Fabio Capello juhtimisel suudab aga ühe värava siiski ära lüüa.

Siim: 1:0. Inglismaa võidab kõik mängud sel turniiril 1:0 ja tuleb maailmameistriks. Nii lihtne see ongi, kui Capello vägesid juhatab.

Tanel: 2:0. Capello suudab tiimi õigesti häälestada ja nõustun Dannariga, et nad peaks oma grupist üsna lihtsalt läbi minema. USA on nende kõige raskem vastane, aga inglaste kvaliteet lööb selles mängus siiski välja ning suudetakse rahuliku mänguga asi ära teha.

Kokkuvõttes: Jänkidele panustamiseks peab mune olema.

Jälgi kohtumiste ajal Soccerneti LIVE-ülekandeid, sest suurem osa siinsetest ennustajatest on siis samal lainepikkusel ning valmis vajadusel oma sõnu sööma.

 

Lisa kommentaar