header photo

Kes keda? Pall veereb, kuhu tahab

Tagaotsitav kolme punkti röövel. Foto: soccerjones.com

Üllatused teevad üldjuhul heameelt, kuid kahjuks mitte ennustajatele. Siiski leidub alati selgeltnägijaid, kes võivad ka kinnisilmi veereva palli suuna ära arvata, isegi kui see kõigi loogikaseaduste kohaselt väravavahi saagiks peaks langema. Soccerneti tiimil vajavad need oskused veel harjutamist, aga näis, kuis läheb MMi kolmandal mängudepäeval.

Eile oli jällekord üks kesine päev. Tänud Diego Maradonale mõnedegi punktide eest, Kreeka ja Inglismaa vedasid meid aga tõsiselt alt. Soccerneti poolt suure suuga lubatud tulemustest ei läinud täppi mitte ükski. Tanel sai võitjate ennustamise eest kaks punkti, mina, Kristjan ja Kasper ühe ning Dannar jäi täiesti kuivale. Küll aga läks hästi (2 täpset skoori ehk 6 punkti) Maril, kes oma ennustusi avalikult ei jaganud.

Ennustusmängu üldliidriks (vaata tabeliseisu) tõusis kasutaja zlatankarl, kes on teeninud 5 mänguga juba 12 punkti, reed ja prjjt2 järgnevad talle 10 punktiga. Parima soccernetlasena on 8 punkti peal Soccernet.ee tegevjuht Veiko Kampura ehk wiiner, kelle peame oma maine tõstmiseks ilmselt peagi ka blogiprojekti kaasama. Ühtekokku on vähemalt 1 punkti kirja saanud 597 kasutajat.

Liidrid:

1. zlatankarl 12 punkti
2.-3. reed, prjjt2 10 punkti

Soccerneti tiim:

21.-31. (+220) mari929 6 punkti
32.-72.
(-18) Tanel 5 punkti
164.-214.
(-150) dannar 3 punkti
215.-382.
(-120) kremmelkoor21 2 punkti
383.-597.
(-142) Kasper, (-142) mazz, 1 punkt

Ka tänastes ennustustes ütleb sõna sekka “munadega hiidlane” Kasper, kes julges eile ainsana Inglismaale pikka nina ennustada. Ent nagu selgus, oli tal üks muna ülearu, sest kohtumine lõppes viigiga. Ülejäänud Soccerneti au kaitsjad on tuttavad esimesest päevast alates.

Uus päev, uued punktid laual:

Inglismaa ja USA ette liidriks?
Alžeeria vs Sloveenia

Dannar: 1:1. Kaks kehva meeskonda. Eriti Alžeeria.

Kasper: 1:2. Ma olen Alžeeria – Sloveenia pannud 0:0, kuid matemaatika õpetaja rääkis 5. klassis, et miinus ja miinus teevad kokku plussi, seega panen ikkagi 1:2.

Kristjan: 0:2. Alžeeriast ma ei oota küll midagi. Sloveenia suutis Venemaast üle olla ja suudab järelikult ka Alžeeriast.

Siim: 1:1. Autsaiderid jäävad liiga ettevaatlikuks. Eriti teades, et viik hoiab nad kõigiga ühel pulgal. Null-null viiki ei julge siiski pakkuda.

Tanel: 2:2. Esimene suureskoorilisem mäng tuleb pühapäeva hommikul ära. Muidugi kardan, et reaalsuses lõppeb see mäng 1:0 kummalegi poole, aga olen samuti munadega ja pakun 2:2 viiki. Mõlemad meeskonnad üsna tundmatud.

Kokkuvõttes: Eestist kaks korda väiksem Sloveenia võib tõusta oma alagrupi liidriks.

Valged kotkad või Mustad tähed?
Serbia vs Ghana

Dannar: 2:0. Serbia on seekord kuri. Ma olin nende poolt viimati 1998. aastal, kui seal oli Mijatovic. Täna nad võidavad.

Kasper: 2:2. Paberil ilmselt Serbia tugevam, aga no need aafriklased üllatavad alati.

Kristjan: 2:1. Serbia koosseis ja teekond läbi valikturniiri on kõvad. Ghana on füüsiliselt tugev, mängib rõõmsat jalgpalli ja puha, aga eurooplased suudavad klassi näidata.

Siim: 1:2. Isiklikult ootan Aafrika tiimidest just Ghanalt kõige rohkemat. Noored ja vihased, samas nõudliku treeneriga. Ning kui serblastel tuju ära rikkuda, siis võib kõike juhtuda.

Tanel: 3:1. Serblased alustavad MM-i võimsalt ning kõmmutavad Ghanast hulgaliselt väravaid mööda. Näeb ka esimest MM-i tõelist iluväravat! Serblastel paar pommitajat peaks olema (Stankovic eriti). Ghana on ilma Essienita nõrk.

Kokkuvõttes: Serbia peaks olema tugevam, oodata on väravaid.

Sakslased tuntud headuses?
Saksamaa vs Austraalia

Dannar: 2:0. Austraalia on kehv.

Kasper: 2:0. Seekord mina munatama ei hakka ja Okeaania poistelt nii palju ei looda kui ameeriklastelt. Sakslastel on kõik liinid üsna korralikud ja võit peaks probleemideta tulema.

Kristjan: 2:0. Alagrupi tugevaim võtab alagrupi nõrgimalt oma punktid kindlalt ära. Austraalia kaitse pole läbisõiduhoov, aga kahel korral ei suudeta sakslasi piisavalt takistada.

Siim: 1:0. Sakslased on lihtsalt objektiivselt tugevamad ning ühtlasi oskavad nad kliinilise täpsusega alagrupis vajalikke resultaate saavutada.

Tanel: 2:0. 2:0 on mu lemmikskoor ja sakslased on minu arvates selle skoori eksperdid. Võib-olla on ka vale mulje jäänud. Üks varajane värav ja üks hiline värav. Sakslased peaks kenasti domineerima. MM-i eel on nad päris hästi mänginud, kui ma olen vaadanud.

Kokkuvõttes: Nagu ütles Kristjan: “Miks sa 2:0 Saksamaale ei pannud? Mingi imelik oled vä?”

Jälgi kohtumiste ajal ka Soccerneti LIVE-ülekandeid, sest suurem osa siinsetest ennustajatest on siis parastamiseks valmis.

 

Lisa kommentaar