header photo

Favoriitide jalad on värisema löödud

Hispaanial on favoriitidest raskeim seis. Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

MM on saanud oma esimese suurüllatuse ning Hispaania kaotusega suurepärasele Šveitsi tiimile kulmineerus üsna kinnine grupifaasi avavoor, kus paljud tipud raskustes olid.

Šveitsi jalgpalli ühest suurimast võidust on selle postituse kirjutades möödas veidi vähem kui tund, aga emotsioonid on väga kõrged juba minulgi ning kujutan ette, milline pidu käib hetkel Zürichis, Bernis, Genfis ja teistes Šveitsi linnades. Edasipääsu eesmärki pole veel saavutatud, kuid selle suunas on astutud uskumatult suur samm ning võitu ei oodanud ilmselt optimistlikumadki fännid.

Ottmar Hitzfeld väärib oma tiimi taktikalise “seadistamise” eest suurt kiitust ning veel suurema au võtavad teenitult endale mängijad, kes plaanid väljakul ellu viisid. Ei usu, et Hitzfeld ja Šveits on küll Milano Int eri selle hooaja Meistrite liiga seikluse endale eeskujuks võtnud, aga sarnasus Interi ja Barcelona mängudega oli selles kolmapäevases thriller’is ilmne. Šveitslased pakkusid ülimalt distsiplineeritud esituse, võitlesid täie hingega, ei andnud kunagi alla ning ei hoidnud end tagasi, kui tundsid, et hispaanlased olid kaitses haavatavad.

Tänane päev on olnud üldse purse värskendavat õhku umbsesse MM-atmosfääri, mis on seni täis olnud üsna igavaid ja kinniseid mänge. Tšiili mäng Hondurase vastu oli samamoodi väga nauditav kohtumine, kus noor Alexis Sanchez kindlasti paljude jalgpallisõprade suu lahti jättis – mitte ilma asjata ei jahi seda Udinese ääreründajat Manchester United ja kompanii. Tore oli näha ka ühte võistkonda peale Saksamaa, kes eduseisus veel väravaid lüüa tahtis.

Ma ei kipuks Hispaaniat siiski maha kirjutama, aga nende olukord on raske. Raskem kui ühelgi teisel favoriidil. Kõik teised favoriidid, kes libastusid ja kehvalt mängisid, on saanud oma otseste suurimate konkurentide käest kätte viigid. Prantsusmaa, kes on küll favoriit vaid paberi peal (mängijate tõttu), mängis 0:0 Uruguay’ga, Inglismaa 1:1 USA-ga, Itaalia 1:1 Paraguay’ga, Portugal 0:0 Elevandiluurannikuga.

Usun, et kui Hispaania sellest raskest seisust välja tuleb, saab nende peatamine olema juba väga raske ülesanne, sest kui see tiim enesekindluse üles saab ja hoogu satub, siis on neile võrdset raske leida. Ka täna tehti reaalsuses väga tugev esitus – statistika kohapealt pole ükski tiim mängudes nii palju pealelööke teinud kui Hispaania. Šveitsil oli aga õnne ning seda oli neil vaja, et distsiplineeritud esitus kõvema vastase vastu ka tulemuseks pöörata.

Mainiks objektiivsuse huvides, et minu näol pole kaugeltki tegu Hispaania toetajaga. Ma eelistaks kui keegi teine selle MM-i võidaks, sest kellele ikka meeldib kui suurfavoriit võidab (peale suurfavoriidi enda).

Vähemalt minu jaoks on see MM nüüd korralikult alanud ja MM-palavik tõusma hakanud.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Tanel Tursk Tanel Tursk
    Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused