header photo

Kes keda? Kaheksast saab neli

Kas lõunaameeriklaste võimutsemine jätkub? Foto: Timo Kikas

Lühikese hingetõmbepausi järel on MM jõudmas üha suuremate lahinguteni ning järgmised kaks päeva peavad andma vastuse, kas seekordne turniir kuulub täielikult Lõuna-Ameerikale või suudavad eurooplased jämedama otsa enda kätte haarata? Või jätab hoopis Aafrika must hobune kõik teised pika ninaga?

Kaheksandikfinaalide viimane päev kujunes võrdlemisi raskesti ennustatavaks, aga millised järele jäänud mängud oleksid lihtsad? Kasper teenis soccernetlastest parimana 2 mänguga 4 punkti ning tõestas, et heade ennustustega on võimalik ka lõpusirgel suurte sammudega edasi rühkida, tõustes tabelis hoobilt 64 koha võrra.

Neli punkti sai kirja ka kasutaja John Barleykorn, kes tõusis selle tulemusena senise üldliidri Bayern Müncheni kõrvale. Võidujooks Nike T90 putsade suunas jätkub! Auhinnakotis on järel veel ka mõned loosiauhinnad, nii et lootust on kõigil.

Liidrid:

1.-2. Bayern München, John Barleycorn 59 punkti
3.-4. jnz, timpsu 56 punkti

Soccerneti tiim:

83.-96. (-7) mari929 43 punkti
97.-115. (+40) dannar, (+64) Kasper 42 punkti
116.-139. (-9) kremmelkoor21 41 punkti
140.-166. (-33) wiiner 40 punkti
218.-249. (-3) mazz 37 punkti
314.-343. (+2) Tanel 34 punkti

Kogu edetabel!

Dannar võttis enda nimele kaugennustuse rekordi, edastades oma seekordsed prognoosid Kasahstanist. Kuna Dannar on Borati-maal ning suurem osa meie toimetajatest nädalavahetusel Kesk-Eestis toimuvatel Soccerneti suvepäevadel, ennustame praegu korraga ära kõik veerandfinaalid:

Sambamasin jätkab tõrgeteta?
Holland vs Brasiilia

Dannar: 0:3. Tahaks taas vastupidist, kuid mingil põhjusel ei näe Hollandil eriti võimalust. Robben ja Sneijder on hirmkõvad, kuid Brasiilia on alati Hollandile paha vastane olnud. Enamasti küll põnevates mängudes, kuid äkki seekord läheb vastupidi.

Kristjan: 0:2. Brassid on seni väga head mängu näidanud. Nad tegutsevad targalt, on kaitses võimsad, eesotsas Lucioga, ja oma võimalusi realiseerivad nad suure protsendiga.

Mari: 3:2. Olgu et tegemist on sellise jalgpalliriigiga nagu Brasiilia, ei luba süda Hollandile kaotust ennustada ning eurooplased võtavad raskes kohtumises napi võidu.

Siim: 1:1. Pigem usun Brasiilia võimalustesse, aga ka Holland on väga kindlalt mänginud ning omab mehi, kes võivad üksinda kohtumise saatuse otsustada. Usun, et tuleb väheste väravavõimalustega mäng, kus saab määravaks parem realiseerimine.

Tanel: 0:1. Ei tule liialt kinnine mäng, aga ometi näeb vaid ühte väravat ning Brasiilia peaks teenitult edasi minema.

Kokkuvõttes: Brasiilia on soosik, Holland üllatusvõimeline.

Kaalul on Aafrika au
Uruguay vs Ghana

Dannar: 1:1. Loodan, et sellest tuleb mõlemapoolsete võimalustega tulevärk 120-ks minutiks. Mis seejärel saama hakkab, jumal seda teab, aga Ghana võiks finaali saada.

Kristjan: 1:0. Uruguayle ei ole lihtne väravaid lüüa ja Ghana ei realiseeri enamasti oma võimalusi. Grillimise teel on lõunaameeriklased hästi valmistunud. Oleks imelik, kui Aafrika sats jõuaks poolfinaali.

Mari: 1:2. Kuigi Uruguay on näidanud ilusat palliveeretamist, pääseb ainus hetkel võistlustules olev Aafrika meeskonda nelja parima hulka

Siim: 2:1. Ghana on viimane alles jäänud meeskond, kellele mu süda üle keskmise kaasa elab. See tähendab senist turniirikäiku vaadates kahjuks seda, et neilgi pole pikka pidu. Mõlemad on näidanud head mängu, aga Forlan-Suarez on see miski, mis Uruguayle eelise annab.

Tanel: 0:2. Suur enamus ootab ilmselt Uruguay edasipääsu ning nende hulgas olen ka mina, kuid usun samas, et Ghana on võimeline tegema Aafrika jalgpalli ajalugu.

Kokkuvõttes: Imepisike eelis Ghanale.

Argentina esimene tõeliselt suur proovikivi
Argentina vs Saksamaa

Dannar: 1:1. Penalteid tahaks küll nende kahe vahel näha. Sealt juba loodan Saksamaa võitu.

Kristjan: 1:1. Argentinal on Maradona, samas Saksamaal on Lahm. Raske kummalegi poole eelist anda, normaalaeg lõpeb vast samamoodi nagu neli aastat tagasi.

Mari: 2:3. Kaks väga tugevat ja äärmiselt võimekate meestega koondist. Hoolimata sellest, et Saksamaa alagrupimängudes komistas, võetakse end kokku ja pingelises duellis alistatakse Maradona väed.

Siim: 1:2. Argentina on näidanud muljetavaldavat ründemängu, kuid sama on teinud ka sakslased ning seda eelkõige kontratel, milleks neil Argentina vastu kindlasti ruumi jääb. Ning kui Argentina nõrgemaks kohaks võib lugeda kaitset, siis sakslastel on ka selles liinis kõik korras.

Tanel: 1:1. Kahe tulise rivaali vahel tuleb tuline heitlus ning lõpuks võtab lisaaja/penaltite järel revanši Argentina.

Kokkuvõttes: Valitseb suur viigi- ehk penaltiootus. Kumbki meeskond ei tohiks kuivale jääda.

Kui Euroopa ka siin ei võidutse, siis…
Paraguay vs Hispaania

Dannar: 0:2. Hispaania on järjest paranemas mängupildiliselt. Nüüd saab äkki ka Torres korra väravale pihta ja kui see juhtub, siis ei peata neid enam miski.

Kristjan: 0:1. Hispaania – Paraguay on klassi võrra nõrgem, juba veerandfinaali pääs on nende jaoks ennekuulmatult hea tulemus. Neil pole siiamaani sellel turniiril väga tugevaid vastaseid olnud. Hispaanlased suudavad värava ära lüüa ja seejärel viivitavad mängu lõpuni, nagu neile kombeks on.

Mari: 1:3. Siin pole küsimustki – Hispaania võidab. Veerandfinaal või mitte, aga Hispaania võtab veenva esitusega pääsme nelja hulka ja näitab, milleks Euroopa meister võimeline on.

Siim: 0:1. Paraguayle peaks Hispaania vastasena tegelikult hästi sobima, sest nende kaitse on hirmkõva ning kontrad nõelteravad. Aga kokkuvõttes on Hispaania ikkagi nii palju tugevam, et saab oma napi võidu kätte.

Tanel: 0:2. Paraguay esitused on reaaluses olnud nii ja naa. Vastased pole tugevad olnud ning vaatamata tugevale ründeliinile on väravalöömine Jaapani ja Uus-Meremaa vastu neile raskusi valmistanud. Hispaania võtab kindla võidu.

Kokkuvõttes: Pole küsimustki – Hispaania kaitseb Euroopa au.

Liitu meiega Soccerneti suvepäevadel, sest ennustusmängu korraldame sealgi. Loe lähemalt!

9 vastust postitusele: “Kes keda? Kaheksast saab neli”

 • Simka ütleb:
  2. juuli 2010 kell 08:19

  Minge Kuradile oma brasiiliaga. Holland kindlalt edasi siin pole mingit kahtlust.
  Vihale ajab kui inimesed arvavdad, et ainukesed favoriidid on alati brasiilia argentina saksamaa ja inglismaa. Sitasti arvate. ***

 • Simka ütleb:
  2. juuli 2010 kell 08:21

  Aitäh, minu poolt kõik!

 • elx ütleb:
  2. juuli 2010 kell 08:24

  Siiani on mul küsimus õhus – kes krt pidas inglaseid favoriidiks? ja mille pealt?
  Aga siin olevate ennustuste juures jääb üks naljakas kommentaar Siimult: “Ning kui Argentina nõrgemaks kohaks võib lugeda kaitset, siis sakslastel on ka selles liinis kõik korras.” Sakslastel pole ju kaitse korras, kui isegi inglastel lastakse kaks väravat lüüa (mis siis, et üks arvesse ei läinud). Igal juhul loodan, et nad saavad selle korda ja saadavad ühe ameerika satsi koju.

 • elx ütleb:
  2. juuli 2010 kell 08:25

  Muide, mille alusel need kommentaaride kellaajad siia pannakse? Mul on nad vähemalt tund varasemad kui tegelikult.

 • Torres ütleb:
  2. juuli 2010 kell 08:33

  Uruguay tuleb maailmameistriks juhul kui ei saa poolfinaalis vastaseks Brasiiliat, muidu saavad 3.koha.

 • to Simka ütleb:
  2. juuli 2010 kell 09:36

  ***

  Saavad haledalt Brasiilialt. Finaalis on Brasiilia vs. Hispaania ja Hispaania võidab 1:0

 • Veiko ütleb:
  2. juuli 2010 kell 16:24

  Kellaajaga peaks nüüd parem lugu olema.

 • Simka ütleb:
  2. juuli 2010 kell 19:37

  Holland Holland Holland.
  super kurat.

 • Simka ütleb:
  2. juuli 2010 kell 19:38

  Ei ole brasiiliast Hollandile vastast.
  Kurat ma olen nii rahul et ise ka ei usu!

 

Lisa kommentaar