header photo

Suarez järjekordne inimene maailma jalgpallis

Foto: lemeilleurdupsg.com

Me oleme näinud igasugu jalgpallureid, kes väidavad, et nende jaoks on mingisugune klubi maailma kõige olulisem. Seejärel lähevad nad klubist minema, sest klubi müüb nad ära, ent aasta pärast tuleb uuesti sama ütlus. Aga oi, kuidas kallid fännid neid armastavad.

Naljakas, et ma nägin, kuidas härra Luis Suarezt kritiseeritakse. Meie jalgpall on täis valskust, petmist, daivimist, nõmetsemist – kõike. Mõned üritavad Suareze käepalli samasse kategooriasse liigitada, ent nad eksivad. Isegi nad ei eksi, vaid nad on uskumatult lollid.

Kujutage ette, et riigiks on Uruguay. See pole Brasiilia, see pole Itaalia – see on Uruguay. Millal nad viimati kusagil edukad olid? Ja korraga on nad veerandfinaalis, mis läheb neil üsnagi kehvasti. Või isegi väga kehvasti ja viimasel minutil tuleb pealelöök. Pealelöök!!!! VÄRAVALE!!!

Kõik kritiseerijad… Mõelge, et te olete näiteks Eesti koondise kaitsja ja te oleksite ligikaudu samas situatsioonis. Te seisate väravajoonel ja suurvõistluse viimasel minutil tuleb pealelöök, mis tapaks teie meeskonna võimaluse. Iga normaalne mängija tõstaks kas või käed ja tõrjuks selle löögi. Sinna, kuhu jumal juhatab. See on kõige inimlikum reaktsioon sellel MM-l üldse. Sa ohverdad kõik, mis sa anda saad. Sa saad punase kaardi, annad vastasele penalti, aga sa säilitad oma meeskonnale lootuse ja nii see nüüd ka juhtus. Suarez on selle jalgpalli kangelane – mees, kes ei andnud alla. Ta rikkus reegleid, sai karistada, kuid meeskond päästis ta – miks te teda kritiseerite?

Okei, mina panin ka raha Ghana edasipääsule, kuid selline aus ja ennastsalgav ohverdus oli midagi imelist. Ja tõesti, üks mäng keeldu on selle triki eest vähe, ent Ghana on ise süüdi, et see võit neile ei läinud ja Suarez viis üle põlvkondade Uruguay taas tippu. No kurat te kritiseerite?

8 vastust postitusele: “Suarez järjekordne inimene maailma jalgpallis”

 • Torres ütleb:
  5. juuli 2010 kell 22:39

  Ühemänguline keeld käega mängimise eest väravajoonel on piisav, sest ka üks Austraalane tegi sama mängu Ghanaga.

 • Ra ütleb:
  5. juuli 2010 kell 23:01

  dannar sa oled midagi head kirjutanud. täiesti ühtin su arusaamaga

 • football2u ütleb:
  6. juuli 2010 kell 00:12

  “Käsipalluritest” soovitan teil tšekata Paul Scholesi väravat Peterburi Zeniidi vastu Super Cup’i finaalis.

 • ertz ütleb:
  6. juuli 2010 kell 11:57

  100% nõus dann!

 • Jasper ütleb:
  6. juuli 2010 kell 13:53

  Miks see oluline on, et riigiks on Uruguay?

 • to Jasper ütleb:
  6. juuli 2010 kell 14:29

  sest Uruguay pole väga-väga kaua aega olnud nii tipus, kui nad on praegu. Brasiilia võitsi 2002 MM-i ja Itaalia 2006, aga Uruguay võit ulatub väga ammusesse aega. Sp on oluline, et see on Uruguay.

 • robert ütleb:
  6. juuli 2010 kell 15:23

  õigesti tegi küll oma riigi eest, kuid 1 mäng karistust on ilmselgelt vähe. päästis oma koondise, kuid finaalis mängida ei tohiks

 • Jasper ütleb:
  6. juuli 2010 kell 19:17

  Ikka ei saa aru. Kui oled 2002 või 2006 meistriks tulnud, siis peaks löögi läbi laskma? Või et, kui pole 50 aastat meitriks tulnud, siis ei tohi hukka mõista?

  Nagu järgmises lõigus öeldud nii oleks teinud iga normaalne mängija – vahet pole kas Brasiiliast, Itaaliast või Uus-Meremaalt; vahet pole kas hiljuti meitriks tulnud või mitte; vahet pole kas MM-il, CL play-offis või MLS-i tiitlile mängides. Kui viimasel minutil on löök, mis muidu saadaks kotte pakkima on targem valik käsi ette panna.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Dannar Leitmaa Dannar Leitmaa
  Tere. Mina olen Dannar. Võibolla teate mind, sest ükskord tuli klubis üks inimene juurde ja ütles, et ma olen see ja see foorumist ja mulle meeldib, mida sina teed. Ma olen jalgpalli jälginud alates aastast 1992 ja praeguseks on lemmikuks kujunenud Hispaania. Põhjendusi ei otsi, et miks ja kuidas ja millal. Lihtsalt nii on. Kommenteerin Viasat Sport Balticus jalgpalli ja olen endine Soccerneti kõige usinam tööline.

Autori postitused

Teema postitused