header photo

Flora võidab, sest surub pallid sisse

Ründejõud tagavad Florale ihaldatud tiitli. Foto: Hendrik Osula

Miks Flora tuleb sel aastal Eesti meistriks? Sest nad löövad palju väravaid ja Levadia ei löö – lihtne!

Pärast sõna otseses mõttes tormilist lahingut Maarjamäel, kus Levadia ei suutnud Nõmme Kaljut maha murda, julgen pidada Florat 95% tõenäosusega tänavuseks tšempioniks. Saatuse irooniana andis tiitlikaitsjale otsustava hoobi just nende endi poolt vallandatud treeneri uus meeskond.

Aga treeneritarkuse ja nõmmekate ennastsalgava võitluslikkuse kõrval on hoopis tähtsam see, et Levadia ise ei suutnud jällekord oma ohtraid väravašansse ära kasutada. Postitabamuse ja kolme tühistatud värava taustal võiks ju rääkida ka õnnest, aga sellist stsenaariumit oleme tänavu juba korduvalt näinud ning tugev meeskond oleks pikas perspektiivis õnnefaktorist üle.

Hooaja teisele poolele iseloomulikult purustas Flora samal ajal oma vastase tõelise väravatesajuga, jätmata midagi juhuse hooleks. Sander Post uputas Kohtla-Järvel kuus palli ning temaga koos suvel meeskonda naasnud Henri Anier ja Joonas Tamm lisasid kumbki ühe.

Just võimas ründemäng on see, mis Florale Levadia ees otsustava eelise andnud. Valitsev meister pole jäänud neile mänguliselt alla – nad on kaotanud isegi vähem mänge kui Flora -, kuid ikka ja jälle ja ikka ja jälle ei suudeta nõrgemate vastaste vastu oma paremust resultaadiks vormida. Rohkem kui veerand Levadia mängudest on lõppenud viigiliselt ning neist enamuse juures saab süüdistada vaid raisatud väravavõimalusi. Ehk siis ründajaid või nende puudumist.

Kahe hooaja vahel lasti minna eelmise aasta väravakuningal Vitali Gussevil, karjääri lõpetas Indrek Zelinski ning tänavu suvel müüdi piiri taha ka Vladislav Ivanov. Asemele on toodud vaid Felipe Nunes, keda ei saa puhtaks ründajaks pidada. Seega on jäänud liiga suur koorem Tarmo Neemelole, kes ei ole leidnud sama lainet, mille harjalt ta viis aastat tagasi välismaale suundus.

Flora olukord ei olnud hooaja esimesel poolel sugugi parem ning kaks kanget püsisidki kuni juulini samal pulgal. Uute ründejõudude toel on aga Flora hakanud korvpalli keeles lihtsaid palle pealt suruma, samas kui Levadia upitab neid korvi kohale ning jääb õnnetute põrgete tõttu pika ninaga.

3 vastust postitusele: “Flora võidab, sest surub pallid sisse”

 • football2u ütleb:
  20. sept. 2010 kell 21:17

  Sel aastal on see Flora kompott tõesti tugevam. Treeneripukis kogenud Reim ning ründes Hollandis karastanud Sander Post – imelik oleks ka, kui tiitel tulemata jääks.

 • Nahkpea ütleb:
  20. sept. 2010 kell 22:21

  Kogenud Reim? Treenerina teeb ta alles oma debüüthooaega…

 • Saarlane ütleb:
  20. sept. 2010 kell 22:49

  Mängijana see-eest kamalutäis kogemusi.

 

Lisa kommentaar