header photo

Top 10 – väliseestlaste apsakad ja sigadused 2010

Tegijamad Eesti jalgpallurid on leidnud endale töökoha piiri taga. Tegijal juhtub aga väljakul nii mõndagi – nii head kui ka halba. Alustan oma kahest blogisissekandest koosnevat miniseeriat halvematest juhtumistest, lähiajal võtan kokku ka väliseestlaste 10 ilusaimat väravat oma koduklubide särgis aastal 2010.

Siin on minu hinnangul 10 väliseestlaste märkimisväärseimat apsakat/sigadust oma koduklubide särgis aastal 2010:

10. Oleg Maksimov lõi omavärava – 17. juuli

Endine Eesti noortekoondislane Oleg Maksimov lõi Läti kõrgliigas Riia Jauniba ja FK Jurmala vahelises kohtumises kodupubliku silme all omavärava, avades 30. minutil skoori. Jauniba kaotas selle mängu lõpuks 0:2.

9. Vjatšeslav Zahovaiko sai kaardi loata sisenemise eest – 14. veebruar

UD Leiria treener otsustas Portugali kõrgliigamängu ajal, et saadab Vjatšeslav Zahovaiko vahetusest väljakule. 62. minutil see vahetus toimus. Zahovaikol, kel polnud õnnestunud end põhikoosseisu murda, oli aga mängunälg nii väljakannatamatuks muutunud, et ta ei suutnud kohtuniku luba väljakule sisenemiseks ära oodata ning sai enneaegse sisenemise eest kollase kaardi. Vähem kui kuu aega hiljem, 12. märtsil, tegutses Zahovaiko liigamängus taas kiiresti: ta sai 86. minutil vahetusest väljakule ja teenis 87. minutil kollase kaardi.

8. Andrei Sidorenkov jättis meeskonna pikaks ajaks vähemusse – 2. aprill

Erinevalt Zahovaikost, kes teenis ühe mängu jooksul maksimaalselt ühe hoiatuskaardi, teenis Andrei Sidorenkov Taani kõrgliigamängus kaks kollast kaarti, mis andsid kokku punase. 25. ja 33. minuti kaartide tõttu pidi SönderjyskE peaaegu kaks kolmandikku mängust võõrsil Aalborgi vastu arvulises vähemuses rabama. Veel hullemaks teeb asja see, et teine kollane tuli lauslolluse tõttu: Aalborgil oli õigus pall audist mängu panna, kui Sidorenkov mänguvahendi minema viskas. SönderjyskE suutis sellest mängust siiski 1:1 viigi välja võidelda.

7. Sergei Pareiko pillas palli sülest – 4. aprill

Tomski Tom võõrustas Venemaa kõrgliigas Moskva Spartakit ja võitis avapoolaja 2:1. 47. minutil Spartak viigistas, kui Sergei Pareiko üritas vastase kauglööki püüda, kuid pillas palli sülest, ja brasiillane Ibson lükkas kera võrku. Mäng lõppeski 2:2. Pareiko eksimust saab näha siit:

watch?v=nq6G4QI5kd0

6. Andrei Sidorenkov mängis oma karistusalas käsipalli – 12. september

SönderjyskE külastas Taani kõrgliigas Bröndbyt. 68. minutil otsustas Andrei Sidorenkov pärast vastase tsenderdust oma karistusalas palli pea asemel hoopis käega mängida. Seepärast sai Bröndby penalti, mis realiseeriti ja millega vormistati lõppseis 3:1. Kohtumise tipphetki saab näha siit (Sidorenkovi eksimus algab 5:48):

watch?v=qf57z6dbQtU

5. Artur Kotenko piruka tõttu löödi mängu ainus värav – 25. veebruar

Artur Kotenko aasta on olnud kehv. Stavangeri Vikingis oli ta varuväravavaht, seepärast vahetas ta poole aasta pealt klubi ja siirdus AE Paphosesse. Kuid ka Küprose kõrgliiga väljalangemistsoonis siplevas Paphoses peab Kotenko pingilt jälgima, kuidas väravapostide vahel seisab lätlane Andrejs Pavlovs. Siiski, Kotenko ei veetnud oma aasta halvimat aega pingil, vaid väljakul: Viking kaotas treeningmängu ODD Grenlandile 0:1 ja kohtumise ainus värav sündis Kotenko ränga eksimuse tõttu. Väravat saab näha siit (vajutada tuleb väravalööja Magnus Lekveni nime ees olevale “mängi” ikoonile):

watch?v=EN_9F4lJLC0&feature=player_embedded

4. Dmitri Kruglov eksis tähtsal penaltil  – 21. juuli

Bakuu Neftši kaotas Meistrite Liiga teise eelringi avamängu kodus Lech Poznanile 0:1, kuid võitis kordusmängu võõrsil 1:0. Seega selgitati edasipääseja penaltiseeriaga. Dmitri Kruglov oli Neftši neljas lööja. Sisselöögi korral olnuks pärast neljandat löögivooru seis 3:2 Aserbaidžaani klubi kasuks ja edasipääs olnuks seega lähedal. Kuid Kruglovi penalti oli väga pehme ja langes väravavahi saagiks. Neftši kaotas selle penaltiseeria 8:9. Penaltiseeriat saab näha siit (Kruglovi penalti algab 2:56):

watch?v=LCCAohIfRUA

3. Ragnar Klavan korraldas näitemängu – 22.august

Ragnar Klavan korraldas Hollandi kõrgliigas PSV Eindhoveni vastu rivaldoliku etenduse. Ta embas vastaste mängijat Jeremain Lensi selja tagant ning vastas tolle käeliigutuse peale demonstratiivse kukkumisega, võttes enda silmäost kahe käega kinni. AZ kaotas selle mängu 1:3. Klavani tegutsemist saab näha siit:

watch?v=Aqn0S9dwYJo

2. Sander Puri algatas rüseluse – 1. august

Sander Puri lõi treeningmängus Brescia vastu Larisa auvärava ja tegi seejärel vastaste fännide suunas üheseltmõistetava žesti, mis algatas vihase rüseluse. Olukorda saab näha siit:

watch?v=nud0o9sayiw&feature=player_embedded

1. Raio Piiroja läks segaseks ja sai punase kaardi – 20. veebruar

Fredrikstad tegi sõpruskohtumises Lilleströmiga 3:3 viigi. Hoolimata sellest, et tegu oli sõpruskohtumisega, ägestus Raio Piiroja nii vastasmängija, kohtuniku otsuste kui ka vastaste fännide peale ning teenis kaks kollast kaarti, mis tähendasid eemaldamist 80. minutil. Hullunud Piiroja saab näha siit:

watch?v=-YZZzCOzSnU&feature=player_embedded

3 vastust postitusele: “Top 10 – väliseestlaste apsakad ja sigadused 2010”

• Kaspy ütleb:
    2. dets. 2010 kell 01:11

Muide, teab keegi mida Piiroja enne uksest väljumist püüda öeldis?

• Kurat ütleb:
    2. dets. 2010 kell 10:39

Kusjuures see Sander Puri žesti teema on minule endiselt mõistetamatu. Hiljuti sai samasuguse žestiga hakkama näiteks Dortmundis palliv Kevin Grosskreutz peale värava löömist ja keegi ei pannud seda pahaks. Kas antud žest on Lõuna-Euroopas kuidagi teisti mõistetav?

• gooner ütleb:
    2. dets. 2010 kell 23:55

Klavan on ka enne väga dramaatiliselt kukkunud, aga päris näitlemiseks seda olukorda siiski hinnata ei saa, sest vastase käsi käib tal näos ära. kes on ise mänginud, teab, et näpud võisid minna silma jne; kes pole ise mänginud, loevad kõik sellised asjad automaatselt näitlemiseks.
    ja mis mõtet on mingeid treeningkohtumiste asju siia sisse lugeda?

Lisa kommentaar

Autor

• Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
    Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.