header photo

Top 10 – väliseestlaste väravad 2010

Nagu ma eelmises blogipostituses teatasin, võtan ma nüüd kokku oma hinnangul väliseestlaste 10 ilusaimat väravat oma klubide eest aastal 2010. Kõige ilusamaid hetki lihtsalt tasub meenutada.

Tegelikult on Eesti mängijad sel aastal oma klubides väga palju ilusaid väravaid löönud ja suur hulk iluväravaid pidi jääma valiku ukse taha, aga seda kõrgetasemelisem peaks see lõplik valik olema.

Siin see pingerida on:

10. Raio Piiroja (22. augustil Mjondaleni vastu)

Raio Piiroja tormas rünnakule, korjas lahtise palli, triblas kaitsjast mööda ja lõi mänguvahendi värava alumisse nurka. See 41. minuti värav viis Fredrikstadi Norra esiliiga 19. voorus võõrsil 4:2 juhtima, kohtumine võideti lõpuks 5:2. Väravat saab näha siit:

watch?v=gZ4B6x1BbFM

9. Ats Purje (25. septembril Nicosia Apoeli vastu)

Ats Purje vahetati Küprose kõrgliiga neljanda vooru mängus platsile 74. minutil, kui AE Pafos oli 0:1 kaotusseisus. Vaid viis minutit hiljem kõmmutas ta kauglöögi ristnurga lähistele, päästes oma koduklubile punkti. Väravat saab näha siit:

3616933.html?v=130c68aba116581f79e7b98205075f05

8. Sergei Zenjov (12. septembril Mariupoli Illitšivetsi vastu)

Sergei Zenjov andis Ukraina kõrgliiga 9. vooru kohtumises 4. minuti avaväravale söödu ja suurendas ise eduseisu 25. minutil, tulistades palli umbes 20 meetri pealt ristnurga juurde. Karpatõ võitis selle mängu 3:2. Väravat saab näha siit (algab 0:47):

watch?v=QlVGr3RyXwc&feature=player_embedded

7. Tarmo Kink (27. märtsil Lombard Papa vastu)

Tarmo Kink virutas Ungari kõrgliiga 20. voorus pärast kaaslase peasöötu põrkava palli karistusala joone juurest ristnurka, viies Györi ETO 41. minutil 1:0 juhtima. Mäng lõppes 1:1 viigiga. Väravat saab näha siit (olukord algab 2:39):

watch?v=GIyfRSdZseU&feature=player_embedded

6. Daniil Ratnikov (17. märtsil Plovdivi Lokomotivi reservide vastu)

Daniil Ratnikov võttis kaaslase tsenderduse omaks, pööras ennast žongleerides ümber ja lennutas palli värava alumisse nurka. See 3:2 võiduvärav sündis reservide mängu 80. minutil. Väravat saab näha siit:

watch?v=zas5i1bfAFQ

5. Sergei Zenjov (26. septembril Tavriya Symeferopoli vastu)

Sergei Zenjov tormas palliga karistusalasse ja lõi terava nurga alt kukkumise pealt kera ristnurka. Sellega viigistas ta 14. minutil Ukraina kõrgliiga 11. vooru mängu, lõpuks pidi Karpatõ siiski 1:3 kaotusega leppima. Väravat saab näha siit (algab 0:29):

watch?v=jJ4dr7xnnEQ

4. Tarmo Kink (14. septembril Burnley vastu)

Inglismaa esiliiga 6. vooru mängus lõi 75. minutil vahetusest sekkunud Tarmo Kink kaks väravat, pöörates 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks. Eriti ilus oli neist teine, viimase minuti karistuslöök ristnurka. Väravat saab näha siit (algab 0:21):

watch?v=3I-zNfQDbOw&feature=player_embedded

3. Tarmo Kink (1. juulil Nitra vastu)

Tarmo Kink lõi Euroopa liiga esimese eelringi avamängus, mis lõppes 2:2 viigiga, võõrsil kaks väravat. Neist teine, 58. minuti tabamus oli eriti ilus, kui tema kaugelt teele pandud pommlöök ristnurka kukkus. Väravat saab näha siit (algab 4:25):

watch?v=33E6KTBslLw

2. Tarmo Kink (8. mail Kaposvari Rakoczi vastu)

Tarmo Kink lõi Ungari kõrgliiga 27. voorus Györi ETO 3:1 võidumängus kaks väravat. Neist esimene, 80. minuti tabamus oli eriti ilus, kui ta lõi karistuslöögi kaugelt postipõrkega väravasse. Väravat saab näha siit (algab 1:30):

watch?v=0V5RT5FSzGg

1. Konstantin Vassiljev (25. augustil NK Brda vastu)

Konstantin Vassiljev lõi Sloveenia karikavõistluste avaringis 4:2 võidumängus kaks väravat. Neist esimese, 42. minuti värava lõi ta oma väljakupoolelt. Väravat saab näha siit (algab 16:25):

ava2.80083785

9 vastust postitusele: “Top 10 – väliseestlaste väravad 2010”

• Kaspy ütleb:
    3. dets. 2010 kell 13:14

Kui Ratnikovi värava näol poleks tegemist reservide mängus löödud väravaga siis oleks see ilmselt selge esikoha vääriline koll.

• Meintz ütleb:
    3. dets. 2010 kell 15:13

Vassiljev oskab Sloveenia keelt kah w?

• Alu ütleb:
    3. dets. 2010 kell 16:17

No kui kuskil maal elada, siis keel jääb ikka külge ju.

• to Alu ütleb:
    3. dets. 2010 kell 18:15

v.a venelased Eestis

• CD7 ütleb:
    3. dets. 2010 kell 18:51

Alati kui Kink ungaris lõi kommentaator ütles sama: óriási nagy gól!

8. dets. 2010 kell 19:13

Oleks tegelikult võinud lisada ka Kingi esimese värava 8. mail Kaposvari Rakoczi vastu see oli ka piisavalt ilus ( Paar üleastet ja pall ilusa sisekülje löögiga posti kõrvale).

• dvas ütleb:
    22. dets. 2010 kell 11:08

t2nud hea vaatamine oli

Lisa kommentaar

Autor

• Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
    Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.