header photo

Soccernet ennustab: medalid jäävad Tallinna

Hooaja avamisel olid kõik treenerid mõistagi lootusrikkad. Foto: Hendrik Osula

Viimastel aastatel on Soccernet.ee ennustanud Meistriliiga hakul igasugu järjestusi ning peaaegu alati sellega totaalselt puusse pannud. Üheks põhjuseks see, et portaali nime taha oleme tavaliselt peitunud mina koos Timo “Soccerneti Aju” Kikasega ning meie arvamused kipuvad tihtipeale lahku minema, mistõttu on tulnud teha ebatäpseid kompromisse.

Sestap proovime sel aastal teisipidi – et mitte raisata tunde vaidlemisele, mis niikuinii viib vaid eksitulemusteni, esitan blogis paralleelselt meie mõlema ennustused. Tulemused on kahtlemata subjektiivsemad, kuid vähemalt ühel meist (näiteks minul) loodetavasti ka täpsed.

Kuigi me mõlemad oleme üsna kindlad, et kogu medalitekomplekt jääb sel aastal Tallinna, ühtivad meie ennustustes tegelikult ainult kaks asja: et neljanda koha võtab Sillamäe ning seitsmenda Paide.

Foto: Hendrik Osula

Eesti meistriks tuleb…

Siim: LEVADIA. Usun, et hoolimata kõigest on võiduvõimalused Levadia ja Flora vahel pooleks ja et originaalitseda, pakungi pigem Levadiat. Noorenduskuuri kõrval on hangitud häid täiendusi, meeskond on näljasem ja samal ajal kvaliteetne. Eelmise hooaja keskel tehtud treenerivahetus on osutunud ettenägelikuks, kuna Puštov tunneb hästi nii uute kui vanade levadialaste iseärasusi ja suudab nad tulemuslikult mängima panna.

Timo: FLORA. Nagu nad isegi ütlesid, mädad õunad on lahkunud ja allesjäänud on motiveeritum osa. Selles suhtes tuleb nõustuda, et lahkujate motivatsioon ei olnud kõrgel ja noored on toonud ka mängupilti rohkem teravust ja ründavamat jalgpalli. Kindlasti ei tohi unustada ka et kogu meeskond on alles, sama mees on teist aastat tüüri juures, üksteise mõistmine paraneb. Nende puhul ei tule enam rääkida sellest, et tuleb meeskonda ehitada. meeskond on olemas, ainult lihvida on veel vaja.

Puštovi vastu ei ole mul midagi, aga ma arvan, et nii kiiresti ei suuda seda kooslust ühtseks sulandada. Ta on tõesti töötanud nüüd nii duubli meestega kui ka põhimeeskonnaga, aga korraliku meeskonnatöö saavutamiseks ei piisa paarikuisest treeningperioodist. Päris kindlasti langevad ansamblist välja välismaalased, keda ei tunne ka Puštov piisavalt.

Siim: Lisaks ennustan, et Nikita Koljajev tuleb väravalööjate pingereas vähemalt esikolmikusse. Niivõrd terava mulje jättis mees neis eelmise aasta vähestes Sillamäe mängudes, mida ma nägin. Paistab arusaamatu, miks Kalev temast loobus.

Timo: Seda on tõesti raske mõista, miks Sillamäe tast loobus. Aga kahjuks ei tea me tagamaid. Tegelikult oli juba eelmisel aastal näha, et Kazatsjonok suhtus temasse eelarvamusega. Isegi kui Nikulinil olid väga kehvad päevad, istus Koljajev ikka varus ja tuli alles lõpuminutitel sisse. Samas väravaid lõi lõpuks pea sama palju.

Foto: Hendrik Osula

Hõbedale tuleb…

Timo: KALJU. Ma arvan, et Prins ei ole niisama kaks kuud kukalt süganud, vaid selle väga korraliku materjali ka millekski kokku sulatanud. Need mehed, kes tema käe all on, on sellisel tasemel professionaalid, et nad peaksid mõistma mängu vähemalt sama hästi kui Prins ise ja suutma ka tema juhiseid täita karvapealt.

Levadia puhul ma arvan saab otsustavaks just see tasemevahe esimese ešeloni ja teise vahel. Neil on endiselt terve meeskonna jagu tasemel mängijaid, aga vahetused võivad nende puhul hoopis tempot alla tuua, mitte mängu elavdada. Ja mängus on tihti oluline just see, kui hästi suudetakse treeneri juhtnööre ellu viia.

Esimene kord nende ML aastate jooksul, kus ma tõesti vaieldamatu huviga ootan Kalju mängu. Eelmistel aastatel olin ma tavaliselt üsna skeptiline, sest üles korjati just nagu teiste jääke. Mehi, kellel oli probleeme suhtumise ja motivatsiooniga. Lisaks toodi keskpäraseid brasiillasi lihtsalt sellepärast, et nad olid brassid. Sel aastal on välismaalasi suhteliselt vähe ja eestlastest täiendused sellised, millest ükski Eesti klubi naljalt ära ei ütleks.

Ehk siis esimest korda näen ma, et Kalju on tõesti tasakaalustatult komplekteeritud. Varem on igal aastal mingi liin olnud ülekomplekteeritud ja mõni teine täiesti olematu.

Siim: FLORA on jätkuvalt noor ja seega jätkuvalt arenev. Lisaks tuleb märkida nende füüsilist ettevalmistust, mis üheskoos suviste täiendustega oli eelmise hooaja edu võtmeks. Siiski usun, et ilma igasuguste reaalsete tugevdustega läheb neil tiitli kaitsmine raskeks, olgu see siis kas või veidigi langenud võidunälja näol.

Reim tundis eelmise hooaja lõpus puudust võidukogemusega mängijatest ning üks tiitel ei tee noort meeskonda veel naturaalseteks võitjateks. Ning ei saa unustada, et korraliku pakkumise korral ei ole Flora erinevalt Levadiast kunagi näidanud valmisolekut iga hinna eest tiitli nimel võitlemiseks parimad mängijaid endal hoida.

Timo: Ma ei tahaks uskuda, et meeste võidunälg ühe hooajaga rahuldatud on. Pealegi ei ole kodune võit ainus eesmärk. Ja ilma koduste võitudeta ei ole võimalik sellist vormi hoida, et välisklubidega mängida või neile oma mängijaid müüa. Lisaks on Flora sel aastal isegi paremini komplekteeritud kui eelmisel ja uued noored näod sunnivad ka vanasid palju vihasemalt liigutama, et oma kohast algkoosseisus kinni hoida.

Pronksile tuleb…

Siim: KALJU. Liiga palju hoiatavaid märke eelmistest hooaegadest, et neid kõrgemale pakkuda, ning liiga tugev hooajaeelne koosseis, et neid madalamale pakkuda. Igor Prins on muutnud kullaks pea kõik, mida ta puudutanud on, kuid enamat pronksist ma Kaljule pakkuda siiski ei julge.

Samas ütlen ausalt välja, et loodan sel hooajal Kalju võitu, kuigi ei usu sellesse. Mitte et ma oleks mingilgi määral ühe klubi poolehoidja, vaid Eesti jalgpallile tuleks see paljuski kasuks. Heade tulemuste kõrval ootan ehk isegi rohkem tõeliselt korralikku promotööd ja nii mõndagi neljakohalise publikuarvuga mängu – näidake teistele eeskuju ja sundige nad endaga selles vallas sammu pidama.

Timo: LEVADIA. Juba eelöeldud põhjustel.

Foto: Hendrik Osula

Neljandaks jääb…

Timo: SILLAMÄE. Kuigi meeskond on kõvasti noorenenud, hakkavad sel aastal lõpuks need tohutud treeningmahud ka vilju kandma. Ma usun Kazatšjonokit, kui ta ütleb, et sel aastal ei teki probleeme vigastustega, sest meeskonnal on eelmisest hooajast juba selline põhi all, millega saab ka nende üüratute koormustega hakkama.

Siim: SILLAMÄE. Eelmise hooaja hoiatav kogemus on küll ees ja medaleid neile pakkuda kindlasti ei julgeks. Samas on nad üheks parajaks mustaks hobuseks, sest komplekteerimine ja ettevalmistus paistavad teiste varjus tegelikult vägagi korralikud olevat. Ning mine tea, kas Kazatšjonokil oma vanakooli filosoofiaga äkitselt tõesti õigus ei ole. Eelmine aasta jätab siiski skepsise hinge ning enne ei usu, kui näen.

Timo: Kazatšjonok on mänginud ise sellisel tasemel, et ta peaks väga hästi teadma, kuhu mehed peaksid oma füüsisega jõudma, et nii kõrgel tasemel mängida. Siiski ei usu ma , et nad veel sel aastal kõrgemale tõuseks. Lihtsalt kogemusi ei ole neil noortel veel piisavalt, et stabiilselt terve hooaeg tugevate vastastega madistada.

Foto: Hendrik Osula

Viiendana lõpetab…

Timo: TAMMEKA. Ma arvan, et sel aastal üllatab Trans kõiki sellega, et esimest korda ei teata tegelikult enam, mis taset on vaja hoida, et ML tipus mängida, sest ML tipp on eest ära liikunud. Tammeka samas on väga ambitsioonikas, väga andekatest noortes koosnev meeskond, mis on koos mänginud enamuses juba koolipingist alates.

Sel aastal on lisandunud veel mõned vajalikud liidrid, kes suudavad platsil ka nooremaid ohjes hoida ja mängu juhtida. Ma arvan, sel aastal Tammeka liigub veelgi sammu edasi, sest ka Kristal teab väga hästi, mis tasemel tuleb mängida, et see samm edasi teha.

Siim: TRANS. Liiga “karm” klubi, et väga madalale kukkuda, isegi kui nende hooaja ettevalmistus oli kõike muud kui suurepärane. Kes on kuulnud seda, kuidas Transi mängijad pärast mõnda kaotust klubi juhtkonna/treenerite poolt nö. “läbi võetakse”, siis teavad, millest ma räägin. Kui Eestis on peale Levadia veel üks klubi, kus lihtsalt ei tohi kaotada, siis on see Trans.

Meeskonna koosseis on tegelikult küsimärk, nagu ka uus treener. Aga võrreldes näiteks Tammekaga, kes läheb nagu Eesti klubid ikka “endast parimat andma”, usun, et Narva oma kogemustega siiski edestab neid. Kui neid enne võistluse lõppu rajalt maha ei võeta muidugi.

Timo: Ma kardan küll, et lihtsalt karjumisest ei aita. Seda näitas eelmisel aastal juba Kazatšjonok. Karjus ja sõimas, mis ta sõimas, aga mehed liikusid ikka täpselt samamoodi. Ja tasuks oligi viies koht.

Foto: Hendrik Osula

Kuuendana lõpetab…

Timo: TRANS. Kuuenda koha veab Trans välja siiski. Meeskond on sedavõrd hõre ja nii võõrastest nägudest koosnev, et ühist suhtlemiskeeltki on raske leida, rääkimata siis arusaamisest platsil. Treener on meeskonnaga vaevalt kuu aega koos töötanud ja ei ole temalgi veel päris selget ettekujutust vist, mis mehed need on ja mis tasemel nad mängivad. Päris kindlasti ei tea see treener, mis tasemel tuleb mängida, et Eesti MLs tipus olla.

Seda enam, et komplekteerimine lõpetati alles viimasel nädalal enne mängude algust. Samas kui Tammeka on koos treeninud sama pundiga eelmise hooaja lõpust alates.

Siim: TAMMEKA. Väga andekad noored ning Marko Kristal on ilmselgelt lisanud neile ka võitjanatuuri. Küsimus on ainult selles, kui suure sammu nad edasi astuvad ning kui paljuks selleks piisab? Usun, et eelmise hooaja 19-punktiline vahe esiviisikuga väheneb küll jõudsalt, kuid paremaks kohaks sellest ei piisa.

Loodan südamest, et kuues koht ei tähendaks Tammeka arengule stoppmärki, nagu see suurte ootuste ja keskpäraste kohtadega lõppenud hooaegade järel Tartu klubidele nii tihti tähendanud on.

Foto: Hendrik Osula

Seitsmendanda lõpetab…

Timo: PAIDE. Üsna selgelt. Meeste järgi võiks oodata neilt isegi kõrgemat kohta, aga nende puhul saab otsustavaks hooajaeelse ettevalmistuse puudumine. Hooaja eel said nad trenni teha vaid pooliku grupiga. Mitmed mehed rändasid ringi mööda teisi klubisid ja püüdsid sealt lepinguid teenida. Lõplikult kokku sai meeskonna nimekiri ju alles viimasel registreerimise päeval.

Ma arvan, et vaatamata materjali vägagi heale tasemele ei suudeta kõrgemale tõusta, sest osadel on jäänud ettevalmistus poolikuks ja teised ei ole meeskonda veel üldse sisse elanud.

Siim: PAIDE. Absoluutselt nõus. Usun (ja ausalt öeldes ka loodan), et Paide suudab astuda provintsiklubina Eesti tipptasemele sammu lähemale. Meelis Rooba saabudes treenerekohale olin küll skeptiline, kuid praeguseks hetkeks olen kindel, et ta oli sellele kohale parim valik.

Timo: Ma arvan, et tänane materjal on ka Paides osaliselt just sellepärast, et nad on Meelis Roobaga kunagi koos mänginud.

Siim: Just. Oma kogemustega teab ta, kuidas noored mehed mängima panna, ning ilmselt olid ka tema isik ja isiklikud kontaktid tähtsad, toomaks klubisse sedavõrd nimekaid täiendusi. Ennustan, et Paide satub sel hooajal sarnasele üksikule saarekesele, kust leidis end eelmisel aastal Tammeka.

Timo: Jah, selle üksiku saare teooriaga olen üsna nõus. Tipp tiheneb – kuus klubi – ja saareke nihkub koha võrra madalamale.

Foto: Hendrik Osula

Kaheksandaks tuleb…

Timo: KURESSAARE. Siit alates on kõik jälle väga segane. Samamoodi nagu esimestegi ennustamisel. Võibolla ei ole see väga populaarne arvamus, aga ma arvan, et Kuressaare on sel aastal tegelikult veidi tugevam kui eelmisel aastal. Omad noored on esiliigas karastunud ja Raasiku poisid on ka kindlasti tugevdused. Olen näinud neid ise mängimas ja see, et nad teisest liigast välja kukkusid, ei saanud olla küll nende kolme-nelja mehe mänguoskuste süül.

Siim: AJAX. Kolme viimase klubi rittapanek on tõepoolest väga keeruline. Kui Ajax suudab motivatsiooni hoida, siis usun siiski, et nemad pääsevad üleminekumängudest. Küsimärke tõstatab uus treener, aga mis puutub koosseisu, siis see on vägagi kokkumänginud ning võrreldes klubi eelmise Meistriliiga hooajaga palju kogenum.

Foto: Hendrik Osula

Üheksandaks jääb…

Timo: AJAX. Ajaxi puhul tekitab minus ka just kahtlusi nende motivatsioon. Dugan on ka ise ütelnud, et Ajaxi missioon ei ole ise mingeid võite saavutada, vaid anda oma kasvandikele võimalikult kõrgel tasemel mänguaega. See ei ole motiveeriv, sest ML ongi ju Eesti tasemel kõrgeim. Nii et parimal juhul on nad motiveeritud mängima piisavalt hästi, et liigasse püsima jääda. Ja seda nad kindlasti püüavad. Samas arvan, et nad suunduvad üleminekumängudele. Kuigi jah, enne hooaega on ju isegi meeskond täienenud, aga mitte piisavalt, et ML tagumistele tuul alla teha.

Siim: VILJANDI. Ennustan Viljandit, kuigi ütlen ausalt, et loodan, et nad kukuvad liigast välja. Meistriliigas mängida on tore. Endast parimat anda on tore. Et noored saavad kogemust, on tore. Aga kas Meistriliigas mängides ei peaks olema midagi enamat kui lihtsalt sportlik rõõm? Viljandi fännid, andke andeks, aga mina tahaks Meistriliigas näha ainult klubisid. Klubisid, kes tahavad kas praegu või tulevikus saada Eesti meistriteks. Klubisid, kes langetavad endasse puutuvaid otsuseid ise.

Ainus asjaolu, mis paneb mind Viljandile kaasa elama ja nendesse mingil määral ka uskuma, on Zaur Tšilingarašvili isiksus. Ma tõesti loodan, et ta ei põru hoolimata oma ilmselgelt puudulikust, kuigi tulevikupotentsiaaliga koosseisust.

Foto: Hendrik Osula

Meistriliigast kukub välja…

Timo: VILJANDI. Mina pakun, et Viljandi kukub otse välja. Nii kurb kui see ka ei ole. Sel aastal on komplekteerimine ikka väga niru olnud. Mitte, et Zaur selle materjaliga ei püüaks midagi peale hakata, aga lihtsalt isegi tema kogemustest jääb väheseks. Ma olen kindel, et Zaur suudab need poisid panna tööle ja endast maksimumi andma, aga nende maksimum ei ole minu arvates sel aastal veel piisav, et MLsse püsima jääda.

Ma loodan siiski ML huvides, et Viljandi teeb absoluutselt kõikide elu keeruliseks ja ei anna ühtegi punkti ilma võitluseta. Ma usun, et päris sellist peksupoissi neist ka ei saa, nagu oli oma viimasel hooajal MLs Ajax või Dünamo enne neid. Ma usun ka, et meeskond areneb hooaja kulgedes tohutult, aga mitte piisavalt et püsima jääda.

Siim: Seda kindlasti. Lisaks usun ma, et Flora ei taha kindlasti oma peamise järelkasvuvõistkonna Esiliigasse kukkumisega leppida ning vajadusel saadetakse sinna suvel tublisti lisajõude. Kõiki asjaolusid arvestades ennustan, et Viljandi saavutab kas 8. või 9. koha.

Timo: Ma arvan, et sel aastal Flora enam päästeaktsiooni korraldama ei hakka. Seda näitas minu arust nende kokkulepe kohalikega ja Tuleviku andmine nende kätesse.

Siim: KURESSAARE. Kuressaare koosseis lihtsalt ei ole piisav Meistriliigasse jäämiseks ning karta on, et jo-jo pudeneb taas käest lahti. Kui Viljandi noortes täiendustes võib kahelda, siis Kure teisest liigast saabunud mängijad vajad kindlasti tükk aega harjumiseks.

Timo: Nagu ma eespool ütlesin, siis need noored, kes on tulnud Raasikust, ei ole sugugi nii kehva tasemega. Raasiku kukkus välja pigem sellepärast, et neil oli meeskonna kokkusaamisega probleeme. Hooaja viimases osas näitasid nad väga korralikke tulemusi. Nendest noortest, kes Kurega liitusid, on mitmed ka Eesti noortekoondises olnud.

Kuressaare on muide üks kahest ML meeskonnast, kus nii treener kui abitreener on mõlemad pro litsentsiga. Mul on usku, et kaks aastat Saaremaa poistega töötades on Zamogilnõi ja Vazinski suutnud välja töötada süsteemi, mis toimib. Üks korraliku suurusega grupp Tallinnas ja teine grupp Saaremaal.

Siim: Skiperski lahkumine on samuti faktor, mida lihtsalt ei saa alahinnata. Tema roll Kuressaare ründetegevuses oli äärmiselt oluline ning et tema asemele pole sisuliselt kedagi suudetud tuua, ennustan resultatiivsusega tõsiseid probleeme. Samas pean Zamogilnõi osas sinuga nõustuma – eelmise hooaja Kuressaare oli taktikaliselt küps, mis küps. Kui aga piisavalt tugevat materjali ei ole, siis tormituultele vastu pidavat maja ei ehita.

Timo: Valmas on tegelikult näidanud, et on valmis tegudeks. Ma arvan küll, et nad võivad sel aastal isegi rohkem väravaid lüüa. Pealegi on ka Kure enda noortest mitmed päris terava jalaga. Kindlasti on sel aastal abi neil Mihkelsonist, kes minu arust on selgelt tugevam kui lahkunud Tovstik. Keskväli oli eelmisel aastal neil mu arust suurem probleem kui ründeteravus. Palli ei suudetud hoida ja õigel ajal õigele mehel suunata.

Siim: Eks hooaeg näitab, kellel õigus on. Mul poleks vähimatki selle vastu, kui Kuressaare püsima jääks.

PS. Postituse tegijana ei saa ma mainimata jätta, et eelmisel aastal ennustas Timo meistriks Sillamäed ja suutis mulle lõpuks augu pähe rääkida, et see ka Soccerneti ennustuses nii seatud sai. Teadagi, mis sellest välja tuli … Sillamäe jäi tabeli keskele ning Timo pidi kihlveo kaotamise tõttu soojendava joogi välja tegema. Hilissügisestel mängudel kulus see marjaks ära.

Üks vastus postitusele: “Soccernet ennustab: medalid jäävad Tallinna”

  • mazz ütleb:
    6. märts 2011 kell 01:39

    Vähemalt selles osas, mis puudutab Raasiku täiendusi Kuressaares, pean juba esimese vooru järel oma sõnad tagasi võtma. Teisest liigast tulnud poisid oleks justkui juba aastaid meistrikas mänginud. Igatahes seda põnevam tabeli tagumine ots olema saab.

 

Lisa kommentaar