header photo

Asjad, mis kindlasti Meistriliigas juhtuvad

Kuni tänaseni olin sellest, mis Meistriliigas aastal 2011 edasi juhtub, sama suures teadmatuses kui teiegi. Täna, 1. aprillil sain aga ilmutuse osaliseks, mis andis teada kõik. Edastan huvitavama info ka teile.

Publikuarv langeb Meistriliigas pidevalt ja kindlalt. Kui Nõmme Kalju võõrustab 13. augustil Tartu Tammekat, on publikuks vaid roosa panter, kes on üles poodud – ta on lihtsalt mingist varasemast mängust jäänud sinna kõlkuma. Aga siis! Tallinna Levadia korraldab 20. augustil, kui võõrustatakse Tallinna Florat, heategevusürituse “Lastele tervis – EI narkootikumidele!” ja ürituse patroonina külastab seda mängu Diego Maradona isiklikult. Rahvast tuleb rohkem, kui ühelegi Eestis toimunud jalgpallimatšile eales on tulnud.

Meistriliigast lahkujaid on hooaja jooksul palju. Narva Trans saadab keset hooaega minema kõik leedukad ja Kalju kõik Eesti A-koondise eest mänginud pallurid. Valeri Minkenen teatab keset ühte Flora treeningut, et läheb WC-sse, tegelikult aga põgeneb Eestist. Göksu Hasancik saab Tammeka riietusruumis ühe kohtumise poolajapausil Marko Kristali karjumise peale südameinfarkti ja jääb küll elama, kuid lõpetab karjääri. Siiski ei ole liiklus ainult ühesuunaline – on ka ridade täiendamist, näiteks Trans hangib suvel väravavaht Sergei Ussoltsevi.

Kõik Meistriliiga klubid vahetavad pärast seda hooaega välja oma peatreeneri, sest muidu läheks ühe treeneri valitsusperiood liiga pikaks.

FC Kuressaare ja Levadia mängus 30. aprillil sünnib uus Meistriliiga rekord: Povilas Šarunas saab neljandal sekundil oma mängu teise kollase kaardi ehk kokku punase.

Flora ja Levadia mõõduvõtul 18. juunil, mida näitab TV6 ka otseülekandes, avastab kohtunik Hannes Kaasik viis minutit enne kohtumise lõppu, et ühel väraval puudub latt, ja peatab mängu. Mõne minutiga latt siiski leitakse, ühendatakse postidega ja mäng võib jätkuda sealt, kus see pooleli jäi.

Sander Post jääb Aalesundis varumeheks ja naaseb suvel Florasse, kus tõuseb hooaja lõpuks jällegi Meistriliiga parimaks väravakütiks. Kui Flora võidab 15. oktoobril telemängus Lasnamäe Ajaxit 15:0, siis 15 väravast 13 lööb Post. Pärast mängu küsib Ott Järvela temalt: “Sander Post, mida selle suurepärase mängu kohta ütled?” Post vastab: “Hea.” Järvela ütleb seepeale: “Aitäh, Kõsta, selle intervjuu eest ja sellega me siit A. Le Coq Arenalt ka lõpetame.”

18. juunil toimuvas kohtumises Paide linnameeskonna ja Sillamäe Kalevi vahel peatab tühja väravaga silmitsi pääsev Ilja Monakov palli väravajoonel kinni, näitab Paide mängijatele keelt ja keskmist sõrme ning seejärel puhub palli üle väravajoone, viies Kalevi 1:0 ette. Paide vastab sellele üllatuslikult kahe väravaga ja lõppseisuks jääb 2:1. Pärast mängu selgub, et üks Paide mängija, kes viimasel minutil vahetusest sisse tuli, oli mängukeelu all, ja kolm punkti antakse Kalevile. Hiljem selgub aga, et pooled selles kohtumises osalenud Sillamäe palluritest pole registreeritud – ei Meistriliigasse ega ka üldse siia ilma. Tulemuseks märgitakse -:-.

Esiliiga võiduga tagab tänavu otsepääsu järgmiseks aastaks Meistriliigasse Tallinna Kalev. Seda hoolimata sellest, et Sergei Ratnikov ütleb mai alguses intervjuus Soccernet.ee reporterile: “Kui tõesti Esiliiga võidame, siis ma teen sulle kasti viina välja.”

Seda, kes Meistriliiga võidab, tean ma väga hästi, aga seda ma ette ei ütle, sest muidu poleks huvitav. Küll aga võin öelda, et jalgpalliajaloolaste ja -statistikute rahvusvahelise föderatsiooni IFFHS koostataval 2011. aasta maailma tugevaimate jalgpalliliigade tabelis saavutab Eesti Meistriliiga 20. koha, olles parem muuhulgas Soome, Rootsi, Norra, Taani, Läti, Leedu, Poola ja Venemaa kõrgliigadest. Palju õnne juba ette!

7 vastust postitusele: “Asjad, mis kindlasti Meistriliigas juhtuvad”

 • Monks ütleb:
  1. apr. 2011 kell 10:06

  Mitte just kõige parem huumor.

 • assu2 ütleb:
  1. apr. 2011 kell 10:08

  Päris lame tekst ju, ausõna.

 • noob ütleb:
  1. apr. 2011 kell 10:28

  tundub, et ei jõudnud kasti viinaga hooaja lõpuni vist oodata – kaine mõistus sellist paska ei toodaks!!

 • kle Kristjan ütleb:
  1. apr. 2011 kell 10:56

  Ära kunagi enam siia kirjuta!

 • dannar ütleb:
  1. apr. 2011 kell 11:47

  Algul küll kartsin, aga suutsin isegi kaks korda turtsatada ja see on keskmise loo kohta väga hea tulemus.

 • Mällar ütleb:
  1. apr. 2011 kell 14:41

  Need, kes Eesti vutti pidevalt jälgivad, saavad ka nendest naljadest aru ja minumeelest on need naljad enamuses naelapea pihta tabatud 🙂 Eriti hea on see Ratnikovi oma, kuna me kõik ju teame tema viinalembust xD

 • Enar ütleb:
  1. apr. 2011 kell 16:11

  Palun, ära enam kirjuta selliseid blogisid siia, Kristjan. Enda arvates küll taibukas ja humoorikas, aga tegelikult mitte. Südameinfarkti ja muu säärase üle nalja tegemine ja selle üle naermine jääb ainult madalalaubalistele ja õnnitlen sind selle puhul, Kristjan!

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
  Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.

Autori postitused

Teema postitused