header photo

Barcelona – võimas, kuid ülbe

Foto: sportsclb.com

Kui lugesin Johann Cruyffi värskeimad kommentaare De Telegraafile, milles ta Jose Mourinhot negatiivsena ja Barcelonat maailma jalgpalli nabana esitles, siis tekitas see taas minus väikest ebameeldivust selle klubi vastu.

Alustades väikese ja tavapärase kiidulauluga, siis ütlen kohe ära, et tegu on vaieldamatult parima jalgpalliklubiga maailmas ning nad mängivad parimat jalgpalli. Nende mäng on imetlusväärne. Samas on mingi põhjus, miks nad ei taha mulle väga meeldima hakata. Kas mingil määral on tegu kadedusega näha üht tiimi võitmas nii palju? Kindlasti. Aga see ei ole siiski mõjuv põhjus.

Mõjuv põhjus on see, kuidas nad suhtuvad teistesse klubidesse – on näha üleolevust ja stiili, et “meie oleme jalgpalli A ja O”, mida Cruyff Barcaga seotud inimestest ehk kõige paremini esindab. Kindlasti ei käi see kõigi Barcelonaga seotud inimeste kohta, näiteks peatreener Pep Guardiola on alati kommentaare andes üsna vaoshoitud olnud ning mõned mängijad hoiduvad üldse sellistel teemadel väga palju sõna võtmast.

Cruyffi väljaütlemiste ja Barcelona suhtumise vahele ei saa küll otsest võrdusmärki panna, kuid siiski pole mingi saladus, et see praegune Barcelona tiimi stiil, mida juba Barcelona noorteakadeemiast alates mängijatesse sisendatakse, on üsnagi suuresti ehitatud üles tema filosoofiale ja ideedele.

Kahjuks paistab, et koos stiiliga on Barcelona üle võtnud ka Cruyffile omase enesekindluse, mis astub aga tihti üle viisakuse piiridest ja muutub ülbuseks. Cruyffi süüdistused Mourinho suunas olid minu jaoks üsna arusaamatud – nähes mängu ei leidnud ma, et Mourinho oleks mänginud seitsme kaitsja ja kolme ründajaga. Cruyff oleks võinud siis parem oma tiimi kiitmist jätkata ja öelda, et nad surusid Real Madridi mängijad kaitsesse, mida Barcelona reaalselt teeb. Vaevalt, et Mourinho oleks oma tiimi tagasi hoidnud, kui ta oleks näinud, et nad suudavad Barcelona surve alla panna… mida nad ka lõpuks mingil määral teha suutsid, ja seda kümnekesi.

Samasugust üleolevat suhtumist peegeldavad ju ka mitmed mängijad, eelkõige tiimi süda Xavi, kes kipub alatihti süüdistama vastaseid otseselt või kaudselt niinimetatud “anti-jalgpalli” mängimises peaaegu iga kord, kui Barcelonal veidigi probleeme tekib. Nii on ta süüdistanud Arsenali, Chelseat, Interit kui ka paljusid teisi enne. Mida nad vastaselt ootavad? Seda, et nad lihtsalt umbropsu imeliselt organiseeritud Barcelona vastu ründesse tormaks, palli ära annaks ja vastasel 10 väravat lüüa lubaks?

Kui teiste klubide näitel võib sellist suhtumist tõlgendada ka vastaste üleskütmiseks ja provotseerimiseks, siis Barcelona puhul ei kipu see nii olema.  Isegi pärast mänge, kui oleks aeg need rünnakud lõpetada ja vastast kiita või vähemalt suu vakka hoida, ei suuda osad isikud Barcelonast seda teha.

Pealegi tahab Barcelona maalida endast pilti kui tiimist, kes mängib jalgpalli nii, kuidas seda mängima peab… aga nad võiksid samal ajal õppida ära viisaka käitumise, olla eeskujuks ka selles, mitte vaid palli veeretamises ja väravate löömises.

40 vastust postitusele: “Barcelona – võimas, kuid ülbe”

 • Reintz ütleb:
  18. apr. 2011 kell 23:26

  Tõsi ta on.

 • jaanus ütleb:
  18. apr. 2011 kell 23:42

  võitjate üle kohut ei mõisteta.

 • Erx ütleb:
  18. apr. 2011 kell 23:57

  Ei nõustu. Barcelona on just neid meeskondasid, kes austab iga oma vastast ja ei lähe üleolevalt. On säilitanud igausugsed viisakusreeglid.

 • rass ütleb:
  19. apr. 2011 kell 00:22

  ei nõustu.

 • Jaan ütleb:
  19. apr. 2011 kell 00:51

  Ei nõustu ka pigem. Igas meeskonnas on omad mustad lambad, aga et teha nende pealt üldistav järeldus?

 • hm ütleb:
  19. apr. 2011 kell 04:08

  Ei nõustu ka, kuigi ei ole Barca poolehoidja.

 • Ermo ütleb:
  19. apr. 2011 kell 05:44

  ja Mourinho virisemine iga asja peale on õigustatud?

 • paks ütleb:
  19. apr. 2011 kell 07:32

  Ei nõustu

 • DB ütleb:
  19. apr. 2011 kell 08:39

  üks negatiivne pool Barca mängust jäi välja toomata… sõidavad vastasest üle, kuid näitlemist (valetamist) ei jäta, vaid lasevad edasi. Raske on panna ilusa söödumängu ja näitelmise vahele võrdusmärki.
  Cruyff ründab selgelt, et RMi mängijaid tasakaalust välja lüüa (JM nad verest välja ei löö), et nad enda lolli peaga eiraksid JM käske.
  Cruyff tajub väga hästi, et kui Barca peaks RMi käest CLis peksa saama, siis lööb nende maja enesekindlus lekkima…Cruyff oli tõenäoliselt üks õnnelikemaid inimesi kui JM Interist lahkus, sest too tiim oli nõnda hästi tööle pandud, et Barca poleks nende vastu saanud ega taolist enesekindlust saavutanud.
  Igaks petteks panen selle infi ka lisaks, et ennem nelja mängu pakkusin ainult võite, 3:1 Barcale… ja see RMi võit oleks pidanud tulema hiljem, mida eeldab tõenäoliselt ka Cruyff.

 • RealFan ütleb:
  19. apr. 2011 kell 09:07

  Erinevalt enamusest on artikli autori väited argumenteeritud. Ja ma pigem nõustuks

 • Ei nõustu ütleb:
  19. apr. 2011 kell 10:09

  Real istus kaitses ja läkski kaitsma, milleks muidu pandi Pepe veel poolikusse kes muidu on keskkaitses?
  Ja Barca on ülbe, wtf? Reali mängijad on agresiivsed ja üleolead, CR Marcelo Ramos jne , esimeses spursi kohtumises oli Marcelo üli õnnelik kui teenis Crouchile teise kollase vehkides maas kätega. Nüüd viimases Barca mängus teenis pettusega penalti, palju õnne.

 • daf ütleb:
  19. apr. 2011 kell 10:32

  Vabandust aga Barca süüdistamine ülbuses samal ajal Reali näiteks tuues oleks sama hea kui Messit CR kõrval diveriks nimetada ja tõestuseks paar videot youtubest üles otsida

 • Jr ütleb:
  19. apr. 2011 kell 10:39

  Eelmise aasta remuntada ja sport.es lugemine cl poolfinaali ajal…Lol

  peale seda mõtlen täpselt nagu loo autor.

 • Anotnio ütleb:
  19. apr. 2011 kell 10:52

  No selles suhtes õige, et Cruyff pidevat võtab sõna ja kiidab Barcat ja teeb teisi maha. Xavi samamoodi on viimastel aegadel tõepoolest üsna tihti süüdistanud vastaseid negatiivses jalgpallis.
  Aga kas kergelt irooniline pole see artikkel? Kuna peamiselt võrreldi siin RM-i ja Mourinhoga… No Mourinho on kõige tagasihoidlikum eksju?! See vend ütleb pea alati midagi negatiivset ja isegi solvavat vastaste kohta. CR samamoodi ülbuse tipp … juba oma olekult väljakul ja “minaolenmaailmanr1,2,3 väljaütlemistega.

 • ... ütleb:
  19. apr. 2011 kell 12:15

  Ära üldista Barcat 2 mehega… ei nõustu

 • juri ütleb:
  19. apr. 2011 kell 12:51

  täiesti nõus !:)

 • Raud ütleb:
  19. apr. 2011 kell 13:10

  Nõrk kirjatükk.

 • Chedabest ütleb:
  19. apr. 2011 kell 13:34

  Kõik on jumala õige, mida siin kirjutatakse… asi pole ainult selles, mida öelda ja kuidas, vaid ka selles, millal midagi öelda: peale mängu vastaseid solvata on natuke lapsik.
  aga eks igaüks võta siin oma seisukoha lähtuvalt sellest, kas ollakse Barca või RM-i toetaja.
  Samuti ütleks seda, et jalgpallis peabki rõõmus olema, kui endal hästi läheb. St, et kui vastasel läheb halvasti siis sul ju lähebki hästi…

 • Tauri ütleb:
  19. apr. 2011 kell 14:34

  Barcelona mängib väga ilusat jalgpalli , ei pea ju hakkama mingit laimu levitama . See oleks ka väga valus lugeda Interi fännile , kui oleks temast juttu.. Ei saa üldse aru ..Tiim ei ole ju ainult mängijad . Mängijad on üks osa ..

 • Asdf ütleb:
  19. apr. 2011 kell 15:24

  Uskumatult hea tükk, ma olen ise seda koguaeg mõelnud. Ja need, kes siis kirjutavad, et ei nõustu on isegi selle nõmeda tiimi pooldajad. Mulle meeldis Barca väga veel 2 aastat tagasi, kuid nüüd, kus see tiim on tugevaks saanud, on barca toetajad nii ülbeks muutunud. Nii ära on tüüdanud kõik see foorumi barca teema, kus keegi ei kirjuta enam stiilis, et “oh tugev vastane, tuleb hea mäng”, vaid on stiilis “palju me lööme täna?” ja vastu tuleb 20 postitust, et alla 10 pole täna rahul.

 • kopajuht ütleb:
  19. apr. 2011 kell 15:30

  No mida juttu. Autorile ei meeldi Cruyff? Siis nii võikski kirjutada.

  “Cruyffi väljaütlemiste ja Barcelona suhtumise vahele ei saa küll otsest võrdusmärki panna, kuid siiski pole mingi saladus, et see praegune Barcelona tiimi stiil, mida juba Barcelona noorteakadeemiast alates mängijatesse sisendatakse, on üsnagi suuresti ehitatud üles tema filosoofiale ja ideedele.”

  Barcelona stiil on ikka rohkem seotud Cruyffi jalgpalliga seotud filosoofia ja ideedega. Ma ei ole küll kuulnud, et Barcelona akadeemia kasvandikele Cruyffi isiklikku sümpaatiat ja antipaatiat ja väljaütlemisi õpetataks. Ühe mehe suhtumist tervele klubile üle kanda on pehmelt öeldes naljakas.

  “… eelkõige tiimi süda Xavi, kes kipub alatihti süüdistama vastaseid otseselt või kaudselt niinimetatud “anti-jalgpalli” mängimises peaaegu iga kord, kui Barcelonal veidigi probleeme tekib. Nii on ta süüdistanud Arsenali, Chelseat, Interit kui ka paljusid teisi enne. Mida nad vastaselt ootavad? Seda, et nad lihtsalt umbropsu imeliselt organiseeritud Barcelona vastu ründesse tormaks, palli ära annaks ja vastasel 10 väravat lüüa lubaks?”

  Autor ise ka selles lõigus vihjab, et Xavil on õigus, et Barcelonal ei olegi muud oodata kui “antijalgpalli” (terminoloogia üle võib muidugi vaielda). Ehk siis Xavi konstateerib fakti ja seda talle ette heita on küll veider.

  Argumendid on minu arvates väga nõrgad.

 • Tanel ütleb:
  19. apr. 2011 kell 16:06

  No jutu põhimõte on selles, et kui Barcelona tahab ennast kujutada ülima jalgpalliklubina (mida nad antud hetkel siiski väehamlt oma mängustiili propageerimisega üritavad teha), siis nad võiks ka käitud nagu ülim jalgpalliklubi. Xavi ja Cruyff on lihtsalt kaks kõige ekstreemsemat näidet, miks neutraalsena on Barcat raske sallida. Nad olid veel paari aasta eest (ka pärast esimest CL-i võitu Guardiola käe all) üsna sümpaatne tiim, aga mida rohkem näha nende väljaütlemist ja ka käitumist, siis võtab see kogu nende kiitmisel tuurid maha. Ma isegi ei maininud seda, kuidas nad Arsenali alavääristavad kogu Cesc Fabregase saagaga.

  Ma ei olegi artiklis väitnud, et teiste klubidega seotud isikud aegajalt üle piiri ei astu, rääkimata Mourinhost endast. Aga teised klubid ei üritagi teistele tiimidele ette dikteerida seda, kuidas jalgpalli mängida.

  Xavi faktide konstanteerimise kohta… on asju mida sa konstateerid avalikult ja mida mitte. Xavi peaks olema intelligentne inimene, vähemalt see, mida ta teeb väljakul paistab seda näitavad, aga miskipärast ei suuda ta absoluutselt tajuda seda, milles öelda ja milles vaikida. Oma vastasele ja telekaameratele oleks ikka ilus öelda, et “vastane tegi hea mängu” ja jätta “nad istusid ainult kaitses” mujale.

  Reaalselt võiki Barcelona üsna õigustatult mõelda, et nad on maailma parim tiim või nad mängivad ilusamat jalgpalli kui ka vastased, aga on hetki, kus tuleks end avalikke väljaütlemiste juures tagasi hoida. Seda muidugi juhul, kui on soov endast kultuurne mulje jätta.

 • paul ütleb:
  19. apr. 2011 kell 16:57

  Tanel Tursk: “Nii kaua kui ma olen jalgpalli jälginud, olen peamiselt huvitunud Itaalia jalgpallist”

  sellega on koik oeldud ju

 • piripill ütleb:
  19. apr. 2011 kell 17:07

  Paar märkust selle nõrga blogi posti kohta
  * Ära kanna Cruyffi kommentaare edasi kui praeguste Barcelona mängijate ja meeskonna ametlikke avaldusi.
  Kui Roy Keane hakkab City suunas klähvima ja ManU kiitma, kas võtame ka seda kui ManU ülbust?
  *Lugesid oma lingitud artiklid läbi ka? Tegeled ju natuke ajakirjanduses ja ehk tead, et artiklite pealkirjad pannakse tihti sellised vihased või skandaalsed. Antud juhul tundub kuum sõna olevat anti-jalgpall mille minu meelest on ajakirjanik enamasti ise tuletanud. Xavi kommentaarid artiklites on täiesti viisakad ja mitte mingil juhul üle piiri minevad.
  Enamasti on Xavi point see, et vastased ei üritanud korralikult rünnatagi vaid jäid taha passima igas olukorras. Hästi on meeles mäng Interiga kui 25m pealt platsi äärelt teeniti karistuslöök aga mehi, kes kasti tulid tsenderdust noolima oli vist mingi 2 kuigi iga normaalne meeskond saadaks kasti ümbrusesse 6 matsi vähemalt aga mitte fantastico Mourinho. Iseenesest peaks ju mul Barca fännina selle üle hea meel olema aga see tekitas hoopis vastikust Interi suhtes.
  *Keegi kommenteeris, et hästi põhjendatud seisukohad Taneli poolt. Mina lugesin pool posti täit Cruyffi sõnavõttudest ja sellest, et Xavi julges arvata, et nemad olid isegi kaotuse/viigi järel parem meeskond. WOW, võimsad argumendid. Proovi uuesti! Too ise välja reaalsed tsitaadid mitte ära vaata neid sopalehtede uhkeid pealkirju.

 • mugul ütleb:
  19. apr. 2011 kell 19:00

  mängus oli selgelt näha et barca vennad kehasaades, kukkusid pikali või tahtsid viga saada .
  messi kohta ma ei ütle midagi, ta on üks parimaid prgusel hetkel .

 • Tamzu ütleb:
  19. apr. 2011 kell 19:21

  Nõus! Tanel Sa võtsid liiga suure suutäie 😀 Barcelona fännidele ei tohi midagi kunagi öelda. Nende jutud, faktid jne on alati ainsad ja õiged.
  Samuti oled Sa kunagi näinud mõnda Barcelona mängijat nõustumas kohtuniku otsusega kui Talle kollast näidatakse? Ei! Alati on kohtunik ikka ära ostetud ja teeb neile liiga. Alves on maailma parim näide.
  Eks vaatame, mis hooaja lõpp toob…

 • Freddy ütleb:
  19. apr. 2011 kell 19:48

  Arvata on, et Interi fänn siia taotlema tuleb.
  Saad aru, kui lamp see on? Sellise artikli võib kirjutada iga kradi meeskonna kohta.
  Jaa, tõsijutt, et Alves ja Busquets on samasugused eided ja vingujad ja daivijad nagu Cristiano Ronaldo ja Di Maria. Ning Cruyff võtab pidevalt sõna Barca ja nende vastaste mängustiili kohta. Xavi ka vahepeal nähvab selle stiili koha pealt. Aga näiteks klubi juures väga tähtsad tegelased nagu president ja peatreener on vägagi tagasihoidlikud ja mida kõike veel.

  Põhimõtteliselt võtab “ajakirjanik” kätte ja kirjutab lambi artikli meeskonnast, kes talle ei meeldi.
  Tanel, äkki kirjutad siis mingi artikli oma lemmiktreener Mourinhost ka siis, sest no see vend võtab sõna enne mängu, peale mängu ning mängu ajal samamoodi. Ning samamoodi ei meeldi talle mitte kunagi ükski otsus, mis tema meeskonna kahjuks vilistatakse, TAMZU.

 • Tanel ütleb:
  19. apr. 2011 kell 19:49

  Roy Keane ManU-le ja Johann Cruyff Barcale ei ole absoluutslet võrreldavad. See Barcelona tiim on suuresti Cruyffi ideede järgi üles ehitatud – mängivad stiili, mille Cruyff tõi ja paistab, et sisestavad ka oma mängijatesse suhtumise, mida Cruyff omab.

  Ja Xavi koha pealt. Ma ei kuule sellist nuttu vastaste kohta ühegi teise tiimi staaridelt peaaegu iga kord, kui midagi valesti läheb. Interi mäng – natuke naljakas süüdistada tiimi kaitsmises, kui nad on Barca näitlemise tulemusena kümnekesi jäänud ja on niigi 3:1 eduseisus võõral väljakul? Võib-olla unustasid kõik ära, et Meistrite liiga poolfinaal kestab kaks mängu ning esimeses mängus oli Inter Barca vastu väga tugeva ründava esituse teinud. Mul ei ole vaja tsitaate tuua, kui ma need juba lingina annan. Või tahtnuks sa ka, et ma teen kogu Fabregase saaga kronoloogia otsa? Üks teisi austav klubi lubaks oma mängijatel niimoodi kaagutada.

  Antud hetkel oli Cruyff esikohal, sest temaga seotud uudis pani üldse aluse blogiposti kirjutamiseks.

  Ja nagu ma ütlesin, Barca pole mulle vastu olnud kuni viimase pooleteise aastani ja sai ka ilusti ära mainitud, et Barcas on isikuid, eesotsas treeneriga, kes suudavad väga viisakalt käituda ja suudavad väga sümpaatsed olla.

 • Freddy ütleb:
  19. apr. 2011 kell 20:05

  Aga siis tekibki küsimus, miks üldse niimoodi hakata mingit blogi kirjutama ja maha tegema mõne tegelase pärast?
  Ok, Cruyff on väga tähtis tegelane Barca ajaloos, aga miks sa seostad teda ja Barca KLUBI meeldivust. Mulle ei meeldi ka Cruyffi sõnavõtud absull, aga sellepärast ei muutu mul klubi suhtes midagi. Sest klubi toodab endiselt erakordselt palju talendikaid noori mängijaid ja mängib endiselt ilusat vutti ning koosneb endiselt peamiselt enda noortesüsteemi mängijatest ja nii edasi. Mingi ühe äratõusnud hollandlase ja ühe mängija ütluste pärast nüüd nii palju paanikat.

  Ja fännide kohta … Barcal on kindlasti praegu väga palju gloryhuntereid, sest viimastel aegadel on edukad oldud ja alati on kõige rohkem juttu ikka Barca ümber millegipärast (olgu siis mes que un club või taoline pläma nagu see blogi) SIIS tuleks arvestada, et need “fännid” kes foorumis või kommentaarides või kus iganes niisama kisavad, et -õu Barca teeb täna 10-0 ära äääää- need on mingid lambilohhid, kes järgmine hooaeg on juba uue klubi fännid, kui Barca ühtegi tiitlit ei võida.

 • andres ütleb:
  19. apr. 2011 kell 20:05

  lahe

 • ajflökj ütleb:
  19. apr. 2011 kell 20:58

  siiiski on barca parim tiim kui keegi muu hetkel . teised ju aind seda palli ettepeksmist mängivadki , üsna pointless võinii , paar kuud tagasi olin ise ka barca vastu , siis kui seal olid ka mingid suured staarid , nüüd on tiim rohkem jalgpallile keskendunud , no barca söödumängust ei suuda ilmselgelt veel nii pea keegi jagu saada , (arsenal oli puhas juhus , arvestades et saidki oma kaks võimalust ja kobinaga lõid need ära kah ) , rohkem pole midagi öelda .
  äitäh 🙂

 • Asdf ütleb:
  19. apr. 2011 kell 21:50

  Barca on sitt ja nii jääb.

 • yo ütleb:
  19. apr. 2011 kell 21:53

  Väga õige artikkel! Toome näiteks selle,kui Barca peatreener ütles ,et Wilshere tasemel mängijaid on nendel reservides küll…

  Minu arvates on Wilshere kindlasti parem kui näiteks Busquets.Wilshere on kiirem tehnilisem parema löögiga ja palju muud…

 • TMG ütleb:
  19. apr. 2011 kell 22:37

  Huvitav lihtsalt mainida selline huvipakkuv fakt, enamus nendest ägedatest pro barca kommentaarid on tulnud tüüpidelt nimedega kopajuht, piripill etc. So sophisticated. Igaks juhuks tõlgin teile barcakatele selle eesti keelde: “nii arukas”
  BTW tüübid, hea soovitus tulevikuks, kui loobite laused… või noh teie mõistuse puhul… sõnapaare nagu “nõrk kirjatükk”, “ei nõustu”, siis soovitan ka edaspidi proovida ise argumenteerida, miks see oli vale. Väike vihje, need asjad mis 2 sõnaga ütlete, pole tugevad argumendid. Samuti ka need pole tugevad argumendid, millega te pikemalt inimese välimust või orientatsiooni hiljem kritiseerite… ja pärast seda kommentaari minu kohta ütlete.

 • Freddy ütleb:
  20. apr. 2011 kell 15:30

  TMG on muidugi jällegi geniaalne nimi.
  Igastahes, Wilshere koha pealt – loe ARTIKKEL läbi, mitte mingi debiilselt väänatud artikli pealkiri.

  Ja muide, Xavi ja Cruyffi kõrval tuli üks mees veel taoliste väidetega välja. Nimelt Reali enda legend Di Stefano, kes kiitis Barca ründavat stiili ja tegi Reali maha, et need antijalgpalli mängisid. Nii et jah …

 • oskar ütleb:
  20. apr. 2011 kell 15:55

  Võibolla on nad ka ülbed (pole nagu aru saanud) kuid see tagabki edu kui juba noorest peast õpetatakse ainult võitma. Sest kaotustes õpivad nad ise.

 • Balaclava ütleb:
  25. apr. 2011 kell 11:29

  “Ok, Cruyff on väga tähtis tegelane Barca ajaloos, aga miks sa seostad teda ja Barca KLUBI meeldivust” Freddy, kas sa ei vastanud juba oma küsimusele ise? Kui ta isehakanult pidevalt Barcelona eest sõna võtab ja pressis lahmib, siis tekivad loomulikult teatud vastakad tunded ka klubi suhtes.

  Aga olen ka ise viimased paar kuud blogi autoriga sarnaseid mõtteid mõlgutanud, kui lugenud Cryuffi sõnavõtte. Ei oleks ehk küll läinud nii kaugele, et kogu Barcelona klubi ülbeks tembeldada, ent teatud üleolevust on viimasel ajal sealt kantsist õhkamas.

  Ja kommentaar, et Barcelona söödumängust nii pea veel keegi jagu ei saa on ka ehk natukene iganenud juba. Jose on kahe esimese mänguga näidanud täpselt kuidas Barcelona söödumäng positiivse lõppresultaadita jätta.

 • huvitav ütleb:
  1. mai 2011 kell 14:14

  Taaskord kurb vaadata kuidas kirjutatakse kokku süüdistav jutt ilma ühegi fakti, viiteta. Kuskil, keegi, mingi ajakiri kirjutas ja vist öeldi nii. Barca eesotsas Pepi`ga ei kritiseeri vastast ega kohtunikke. Tervele tiimile on antud soovitus mitte sõna võtta kohtunike arvel, ja alati nad ütlevad välja, et ei kommenteeri. Samas aga Mou nii Interis kui Realis ja Chealsis ainult huilgas kuidas kohtunik on kõik mängud ära teinud. Alati on kaotuse põhjuseks keegi muu. Praegu on Reali koduleht ainult süüdistusi täis vastaste arvel.
  Ja kui vastased istuvadki 90minutit kaitses kas siis peab Xavi ütlema, jube hea ründav jalgpall oli?
  Jah, kellele milline jalgpall meeldib. Minu jaoks igatahes jalgpalli nime ei vääri selline mäng kus 89 minutit on kaitse ja siis kontrast, suluseisu piiril tuleb värav.

 • to Tanel ütleb:
  3. mai 2011 kell 18:37

  Tanel… ole nüüd mõistlik. Kui ise ütled, et poolteist aastat pole sulle barca meeldinud, siis ei ole sa teps mitte erapooletu kirjamees.
  Barcat ja Reali võrrelda kellegi kahe mehe ütluste põhjal on täiesti kontekstist välja rebimine ja mõttetu tegevus.

  Aga argumentidest rääkides:
  Mõni aeg tagasi käis läbi pikem arutelu, et miks küll plaksutatakse barca meeskonnale igal pool hispaanias, aga mitte real madridi meestele. Viimaseid üldse ei sallita hispaanias.
  Miks see nii on?

  Keda huvitab see, mida sa Tanel indiviidina, ühe inimesena arvad kui rääkida tuleks massidest – MASSIDEST!
  Ma leiaks hoovi pealt kärmelt 10 venda, kellest pooltele meeldib real madrid ja pooltele barcelona. Kuulud esimeste sekka, isegi kui üritasid (aga väga hästi välja ei tulnud) seda varjata, kui mõne sõnaga ka reali treeneri kohta ütlesid veidi nigelalt. Aga mis me selle kirjatükiga nüüd teeme? Keda see targemaks tegi?

  Enamik lugejaid jäid pigem lollimaks, kes selle argumenteerimata kirjatüki läbi lugesid ja sealt kasvõi mõne mõtte endale pähe talletasid.

  Tee vähem, aga põhjalikumalt ja täiesti objektiivselt, rääkidest massidest ja argumentidega, mitte seda, mida sina Tanel, Peeter naabermajast või Ants kõrvaltänavast barcast või reali madridist arvavad.

 • Tauno ütleb:
  13. juuni 2011 kell 02:20

  Tervist, lugesin kommentaare ning vaatan kuidas üritatakse barcat alusetult maha teha. Kõige rohkem ei salli ma kui laimatakse reali mängjate poolt barcat divimises ja sõimus. Võtke aru pähe ja vaadake veidi ka oma poolel toimuvat (RM fännid), mis te tõesti arvate, et JM määratakse UEFA poolt lambist karistusi tema nn. “ausa jutu” eest? VAEVALT KÜLL. Olles vaadanud mitmeid RM mänge sõpradega, kes on nende fännid, siis olen pannud tähele, et kui seal divitakse oldakse rõõmsad, üritatakse vabandada ja kui läbi ei lähe siis umbes öeldakse “vahet pole” vms. Divereid on igal ool, kahjuks on divimine muutunud üheks mängu osaks, millest ei pääse. Nüüd tulla mölisema siin kohe pärast kaotust, et Barca on ülbe ja divereid täis, tuues enda kaitseks mingi sopalehtede artikleid või mingeid väikeseid sõna võtte. Absurdne lihtsalt!
  AHH jaa nüüd kui keegi tuleb siin väitma, et ma ka aint fänn, kes kaitsen siis te tuliselt eksite. Mina pooldan juba viimased 5 aastat Chelseat. Lihtsalt ma suudan ka kaugemale vaadata ning tunnistada oma lemmik klubi vigu, kuigi see mulle ei meeldi.
  Tunnistage parimaid ja lootke, et teie klubi võidab teinekord, mitte ärge süüdistage alusetult! Muidu juhtub ka teinekord teie klubiga nii ,et tuldakse tegema absurdseid artikkleid teie lemmik klubi kohta, kui nad peaks võitma!
  Päikest ja ärge olge pika vihaga, kes tundis end puudutatuna!

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Tanel Tursk Tanel Tursk
  Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused