header photo

Top 10 – väliseestlaste tõrjed 2011

Foto: Hendrik Osula

Jalgpalliaasta on lõppemas ja sobilik on meenutada aasta parimaid hetki. Võtan kokku oma lemmikteemal ehk teemal „Eestlased võõrsil” märkimisväärseimad videodesse jäädvustatud momendid. Lisaks lihtsalt meenutamisele annab see blogipostituste seeria „Top 10” ka uusi avastusi, sest päris kõiki 40 momenti pole Sa kindlasti veel näinud.

Seeria, millega täna parimate tõrjete näol alustan, koosneb kokku neljast postitusest: homme on vaatluse all parimad resultatiivsed söödud, ülehomme suurimad apsakad/sigadused ning pühapäeval ilusaimad väravad.

Kui järgmised postitused koosnevad ühest 10-liikmelisest edetabelist, siis täna jagan ma tõrjed kahte erinevasse 5-liikmelisse edetabelisse, kuna penaltitõrjed ja muud tõrjed on seotud teineteisest küllaltki erinevate situatsioonidega ning neid üksteisega võrrelda ja segada tundus mulle raske.

Järjestus minu edetabelites ei prentendeeri kindlasti vääramatule tõsiasjale ja kindlasti järjestaksid või valiksid Sa momente mingil määral teistmoodi, aga ma usun, et mäkimisväärsed on need hetked igal juhul.

Penaltitõrjed:

5. Sergei Lepmets (15. aprillil Rumeenia tugevuselt kolmandas liigas)

Lepmets aitas Politehnica Timisoara duublil alistada oma liigatsooni kindel liider, praeguseks juba esiliigasse tõusnud CS Luceafarul Oradea 2:0. Eesti väravavaht tõrjus penalti 77. minutil.

VIDEO (olukord video lõpus)

4. Sergei Pareiko (3. aprillil Poola kõrgliigas)

Pareiko tõrjus lähima jälitaja Bialystoki Jagiellonia vastu veerand tundi enne lõppu penalti ning aitas Krakowi Wislal 2:0 võiduga meistritiitlile lähemale astuda (edumaa Jagiellonia ees kasvas 8 punktile, mängida jäi veel 10 vooru). Eesti koondise esiväravavaht oli penalti ajal küll aimamise peale ära liikumas, kuid suutis löögile reageerida ja käe pallile ette panna ning mänguvahend veeres napilt posti kõrvalt mööda. Wisla fännid skandeerisid Pareiko nime nii enne kui ka pärast tõrjutud penaltit. Kohe pärast 11-meetri karistuslööki pääsesid vastased kornerist taas ohtlikult löögile ja Pareiko pidi jällegi oma oskusi näitama.

VIDEO

3. Marko Meerits (31. oktoobril Hollandis reservide mängus)

Meerits lasi Arnhemi Vitesse reservmeeskonna väravat kaitstes võõrsil Feyenoordil enda võrku küll kolm palli lüüa, kuid tõrjus avapoolaja lõpuosas seisul 1:1 alt nurgast penalti ning Vitesse võitis lõpuks 4:3. Selle kohtumise tegi kaasa ka Raio Piiroja.

VIDEO (olukord alates 1:00)

2. Pavel Londak (21. augustil Norra esiliigas)

Londak tõrjus 42. minutil 1:0 eduseisus posti äärest penalti. Hiljem teenis vastasmeeskond Sandefjord veel ühe penalti, mille vastu Eesti koondise puurilukk oli võimetu, kuid Bodö/Glimt suutis 84. minutil 2:1 võiduvärava lüüa.

VIDEO (olukord alates 1:45)

1. Sergei Pareiko (10. aprillil Poola kõrgliigas)

Pareiko tõrjus Krakowi Wisla 2:2 viigimängus Sander Puri toonase koduklubi Kielce Korona vastu teist vooru järjest penalti, lükates 1:0 eduseisus 11-meetri karistuslöögi posti. Tiimikaaslane ajas seejärel suurest rõõmust Pareiko soengu sassi. Puri oli selle kohtumise ajal vigastatud.

VIDEO

Muud tõrjed:

5. Vitali Teleš (11. septembril Soome kõrgliigas)

Pietarsaari Jaro väravavaht Teleš tõrjus 1:0 eduseisus Valkeakoski Haka vastu ilusa hüppega täpse pealöögi. Kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

VIDEO (olukord alates 1:49)

4. Pavel Londak (11. septembril Norra esiliigas)

Londak tegi 0:0 viigiseisul NIL-Trysili vastu hea reaktsioonitõrje, võttes ühe käega ära täpse lähilöögi, ning aitas Bodö/Glimtil 2:0 võidu võtta.

VIDEO (olukord alates 0:48)

3. Sergei Pareiko (13. augustil Poola kõrgliigas)

Pareiko aitas Krakowi Wislal kolmandas voorus võiduarve avada. Wisla alistas 1:0 Lubini Zaglebiedi. Pareiko tegi 14. minutil imetõrje, pannes jala ette neljalt meetrilt sooritatud löögile.

VIDEO

2. Marko Meerits (13. augustil Hollandi kõrgliigas)

Äsja Arnhemi Vitessesse siirdunud väravavaht Meerits tegi Eredivisie teises voorus teise nullimängu järjest, kui tema meeskond alistas VVV-Venlo 4:0. 19-aastane eestlane sai 3:0 eduseisus hakkama imelise reaktsioonitõrjega.

VIDEO (olukord alates 1:46)

1. Sergei Pareiko (23. oktoobril Poola kõrgliigas)

Wisla väravat kaitsnud Pareiko aitas Lodzki KS-i vastu 2:1 eduseisu hoida, tehes 86. minutil imelise topelttõrje. Kõik, mis vastased selles olukorras teenisid, oli nurgalöök, kuid ka selle nurgalöögi likvideeris Pareiko, püüdes palli kindlalt kinnastesse.

VIDEO

Üks vastus postitusele: “Top 10 – väliseestlaste tõrjed 2011”

  • Markofkin ütleb:
    8. dets. 2011 kell 15:13

    Pareiko on kuningas!

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
    Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.

Autori postitused

Teema postitused