header photo

Inglise klubid peavad Kagawale tormi jooksma

Arsenal peaks kõige tähelepanelikumalt Shinji Kagawa situatsiooni jälgima. Foto: footkorean.net

Täna Saksamaa meedias välja tulnud spekulatsioon, et Shinji Kagawa kavatseb ambitsioonika Borussia Dortmundi pakutava lepingupikenduse tagasi lükata, on signaal nii Inglismaa kui ka teiste liigade tippklubidele.

Dortmundi spordidirektor Michael Zorc tunnistas, et Kagawa on “flirtimas” Inglismaa ja Hispaania klubidega ning mingil määral on see üllatav, arvestades, et seni on Dortmund näidanud, et kavatseb kasvada ja Euroopa tippu naasta. Samas, olles Kagawa talendi suur austaja, võin aru saada, miks ta ei pruugi Dortmundi arengut oodata ja tahab kohe suure sammu edasi astuda.

Inglismaa meedia väitel on Inglismaa tiimide suured eesmärgid mängijad nagu Edinson Cavani, Eden Hazard, Ezequiel Lavezzi, Radamel Falcao, Yann M’Vila ja mõned nimed veel. Kagawat pole seni väga tõsiselt ühegi klubiga seostatud.

Kui vaadata, kellega Kagawat võrrelda, siis ideaalne võrdlus on Eden Hazard, kelle nimel on heitlemas nii Manchester United kui ka Tottenham.

Hazard on Kagawaga üsna sarnasel tasemel talent Belgiast, kes on temast kaks aastat noorem, kuid on seni säranud Prantsusmaa liigas, mis on samm madalam Saksamaa Bundesligast.  Äärel või keskel mängides on ta viimastel hooaegadel suuri samme edasi teinud, kuid tema hind on väga kõrge.

Kagawa esialgne hind oleks ilmselt Hazardi omast veidi mõistlikum ning tema tase on vähemalt sama. Jah, statistiliselt on kahe mehe tänavune saldo üsna sarnane ja seetõttu võib mõelda, et paar aastat noorema Hazardi potentsiaal on suurem, kuid ei saa unustada, et Kagawa oli pikalt vigastusega hädas ning on reaalselt tippvormi tõusnud alles 2012. aastal, olles peaaegu igas teises kohtumises oma meeskonna parim mängija ja lüües keskmiselt ligi ühe värava mängu kohta (11 mängu, 9 väravat).

Mis paneb Kagawa aga pikalt ettepoole Hazarditest, Cavanidest ja Lavezzidest, on tema kommertspotentsiaal. Kagawa on pärit ligikaudu 130 miljoni elanikuga üsna heal elujärjel olevast riigist, kes on oma sportlastesse väga kiindunud. Kui neil oleks oma superstaar ühes maailma tipptiimide hulka kuuluva tiimi algkoosseisus, siis  kasvaks nende huvi Kagawa vastu veelgi rohkem ja tiim, kes tema ostab, tõuseb suure tõenäosusega kõige jälgitavamaks välismaa tiimiks. Juba ainuüksi seal turul võib Kagawa pikas pespektiivis, mingil määral varjatult, teenida tagasi summa, mis tema eest välja tuleb käia.

Jaapanlase mängustiilist rääkides on teda võrreldud Barcelona staari Lionel Messiga ja nende võrdluse aluseid võib näha. Messi tasemeni on tal loomulikult väga raske kui mitte võimatu küündida, aga stiil on sama ja Kagawa on samuti väga efektiivne mängija. Ta näeb väljakut hästi, ta tehnika on suurepärane, ta teeb palju tööd, et palli saada, ta suudab väga täpseid sööte anda, ise mängijate vahel palli vedada ning lõpuks ka külma rahuga väravaid lüüa.

Kagawa suudab mängida nii toetava ründajana kui ka mängujuhina ja ma ei näe Premier League’is tiimi, kes peaks temasugusest mängijast ära ütlema. Nii Chelsea, Tottenham, Manchester United kui ka Arsenal leiaks talle probleemideta koha algkoosseisus. Liverpoolil oleks teda samuti vaja, kuid on kaheldav, et Kagawa neile “jah” ütleks. Manchester City’le ei pruugi ta platsil väga palju juurde anda, kuid võimaldaks neil astuda suure sammu globaalselt populaarseks tiimiks saamise suunas.

Kõige rohkem peaks tema ostmisele mõtlema Arsene Wenger, sest Kagawa suudaks Arsenalis täita augu, mille jättis Cesc Fabregase lahkumine.

5 vastust postitusele: “Inglise klubid peavad Kagawale tormi jooksma”

 • Klein ütleb:
  4. apr. 2012 kell 16:39

  Väga hea ning sisukas artikkel, üle pika aja tõi see mind jälle blogisse.

 • Realking ütleb:
  4. apr. 2012 kell 18:32

  Ei ütleks küll, et Saksamaa liiga oleks mingit moodi Prantsuse omast parem. Pigem järjestuvad euroopa liigad Inglismaa-> Hispaania->Itaalia->Prantsusmaa->Saksamaa

  Mõned aastad tagasi oli juttu isegi sellest, et Itaalia jalgpall on kukkunud Prantsusmaa omast tahapoole. Ja tänagi on vahe õhkõrn. Eriti kui Katari sultanid topivad PSG pappi täis.
  Prantsusmaal on Marseille, Bordeaux, Lyon, PSG ja hetkel ilusaid mänge näitav Lille ning üllatuslikult tabeliotsas istuv Montpellier.
  Saksamaa aga Bayern, Dortmund, veidi tühja maad, Schalke, Leverkusen, veidi tühja maad ning ebakindlad Wolfsburgid jne.

 • ¤¤¤¤ ütleb:
  4. apr. 2012 kell 19:50

  Hetkel on ilmselt siiski Saksamaa liiga veidi tugevam kui Prantsusmaa oma. Prantsusmaa oma on küll ühtlasem aga iseasi see kas nad ka tugevamad on.
  Kagawa on tõepoolest väga põnev mängia. Ilmselt läheb ta Inglismaale vaevalt ta tahab Hispaaniasse minna kus on selline olukord et kui sa ei ole top2 seas siis erilist võimalust särada ei ole. Pakun, et esimesena on jaol City ja Chelsea natuke hiljem ManU ja siis kõik ülejäänud. Chelseasse ta sobiks päris hästi aga samas on see suht ebastabiilne koht nii, et kas jällegi tasub.

 • Tauri ütleb:
  4. apr. 2012 kell 20:32

  Muidugi on Saksamaa liiga tase palju parem kui Prantsusmaa liigas. Kui Prantsusmaal on potentsiaalselt igaühel võimalus tõusta kõrgele (nt Lille & Montpellier) ning jääda ka sügavasse kriisi (Bordeaux). Siis saksamaal on seda väga raske teha just Bayerni näol, kuigi eelmine hooaeg oli väga üllatuslik, aga vaadakem CL , mis klubid on viimase 5 aasta jooksul kaugemale jõudnud ? Saksamaa omad siiski.

 • freelancer ütleb:
  18. mai 2012 kell 13:55

  Mulle meeldiks kui Inglise klubid jookseksid rohkem tormi inglise poistele. Iga mull lõhkeb ükskord, nagu ka rahaga “ülestöötatud” klubid…

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Tanel Tursk Tanel Tursk
  Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused