header photo

Soccernet.ee kollektiiv ennustab Hollandi triumfi

Holland võidab tiitli ning mitmed Soccernet.ee toimetajad pakuvad Wesley Sneijderit turniiri parimaks mängijaks. Foto: transferplay.com

Viisin enne suure turniiri algust Soccernet.ee ridades läbi ühise ennustuse, mille tulemusena selgus, et meie toimetus ennustab Hollandi võitu. Alustasime grupifaasi mängude ennustamisega ning läksime nende tulemuste kokkulöömise järel veerandfinaali juurde ja nii edasi kuni finaalini välja.

Lisaks palusin ennustajatel lisada oma üldised ennustused, mille hulka kuulusid EM-i võitja, suurima põruja, parim väravakütt ja parima mängija.

Grupifaas

Alagrupist A peaks kindlalt edasi pääsema Venemaa, kellele ennustati ainsa meeskonnaga grupifaasis täisedu.  Nendele peaks pingelises heitluses järgnema Tšehhi, kes suudab meie kollektiivi arvates Poola alistada ja Kreekaga viigistada. Kolmandana lõpetab Poola, kellele ennustati võitu EM-i avamängus Kreekaga.

B-alagrupis oodatakse suurt krahhi Portugalilt, kes piirdub viigiga Taani vastu. Grupi peaks võitma Holland, kes alistab nii Taani kui ka Portugali ja viigistab Saksamaaga. Saksamaa lõpetab meie arvates grupi viie punktiga, sest libastub mängus Taaniga.

Põnevas C-alagrupis saadab ebaõnnestumine Iirimaad, kes ei saa meie arvates ühtegi punkti. Grupi võidab seitsme punktiga Hispaania, kes viigistab avamängus Itaaliaga. Itaalia ja Horvaatia omavaheline kohtumine lõppeb samuti viigiga, kuid samal ajal, kui Hispaania viimases voorus Horvaatia alistab, on Itaalia probleemideta Iirimaast üle ja läheb punktise eduga veerandfinaali.

Prantsusmaa peaks D-alagrupi üsna kindlalt kinni panema ja kindlustab meie arvates oma edasipääsu juba voor enne lõppu. Viimases voorus viigistatakse Rootsiga, kuid Skandinaavia meeskonnale sellest punktist edasipääsuks ei piisa, sest Inglismaa, kelle omavaheline mäng Rootsiga viigiliselt lõppes, alistab samal ajal Ukraina ja läheb nelja punktiga edasi. Ukraina jääb grupis viimaseks, kuid saab siiski avamängus Rootsi vastu silma kirja.

Veerandfinaalid

Veerandfinaalid viivad kokku Venemaa ja Saksamaa, Hollandi ja Tšehhi, Hispaania ja Inglismaa ning Prantsusmaa ja Itaalia.

Väga põnevaid veerandfinaale meie ennustuse järgi ei tule, sest Holland, Saksamaa ja Hispaania peaks oma mängud ülekaalukalt võitma.  Vaid paar toimetajatest andsid lootust Inglismaale ja üks Venemaale.

Prantsusmaa ja Itaalia kohtumine saab olema palju võrdsem ning väga napilt (ühe häälega) jäi meie ennustuses peale Itaalia.

Poolfinaalid

Poolfinaalpaarideks osutusid seega Saksamaa ja Hispaania ning Holland ja Itaalia.

Saksamaa peaks Hispaanialt revanši võtma, kuid see võit ei tule lihtsalt. Itaalia ja Hollandi ennustamine osutus seevastu väga lahtiseks. Pärast seda, kui lõppseis viigiliseks jäi, pakuti välja, et mäng läheb penaltite peale ja Arjen Robben eksib otsustava löögiga, kuid lõpuks saabus Hollandi fännist fotograafi Hendrik Osula otsustav hääl, mis viis finaali Oranje.

Finaal

Kesk-Euroopa gigantide Saksamaa ja Hollandi finaali ennustamisel läks asi pingeliseks, kuid lõpuks korjas Holland sakslastega võrdselt hääli. Kuna üldises EM-i võitja ennustuses pakuti esimeseks rohkem kordadel Hollandit, krooniti just nemad Soccernet.ee toimetuse poolt 2012. aasta Euroopa meistriks.

Individuaalsed EM-i võitja ennustused

Tanel Tursk (välismaa toimetaja):  “Saksamaa on minu silmis Hispaanialt suurfavoriidi rolli üle võtnud, kuigi küsimärke on ka nende meeskonna ümber. Mängijate poolest on Hispaania parem, aga Saksamaa motivatsioon on pärast mitut lähedale jõudmist laes ja usun, et Löw suudab EM-ile eelneva ajaga kaitseliini probleemid paigata. Pöialt hoian hoopis Itaaliale, kelle võiduvõimalustesse usun, kui Prandelli valib turniiriks 3-5-2 taktika.”

Raul Ojassaar (toimetaja): “Holland. Saksamaa oleks nädal-kaks tagasi olnud minu meelest suurfavoriit, kuid arvan, et Bayerni katastroof Meistrite Liiga finaalis mõjutab meeskonda liialt palju, eriti just psühholoogiliselt. Muide, sama arvas ka Frank Bernhardt. Ise hoian pöialt muidugi Inglismaale, teistest suurtest olen Prantsusmaa-Itaalia-Saksamaa-Hispaania vastu.”

Ivar Lepik (toimetaja):  “Hispaanlastel on tähtsad lülid puudu, sakslasi muserdab Meistrite liiga kaotus, prantslastel ja portugallastel on probleeme tõsiseltvõetava kaitseliini kokkupanekuga, inglased ei võida selle põlvkonnaga midagi.. Holland, Itaalia, keegi üllataja? Näiteks Rootsi või Horvaatia? Tähemärgid ja Juventus näitavad, et Euroopa meistriks tuleb sedakorda Itaalia.”

Mart Treial (toimetaja): “Holland – lihtsalt kohatu oleks kedagi teist pakkuda, kui Holland on mu vaieldamatu lemmik pärast Eesti koondist. Lisaks olid nad kaks suve tagasi väga lähedal suurimale tiitlile.”

Enn Mäeorg (toimetaja): “Holland oli valikturniiril väga kindel – kaotati ainult üks mäng ning löödi kogu valikturniiri peale kokku kõige rohkem väravaid. Arvan, et kui ründajad näitavad sama hoogu ning nende taga olevad poolkaitsjad on veel vormis, siis viib Holland selle karika ka lõpuks koju. Saksamaa jääb grupis dramaatiliselt kolmandaks ning Hispaaniat tabab sama saatus mis Barcelonat. Ülejäänud koondised ei suuda näidata piisavalt stabiilset mängu.”

Siim Pulst (peatoimetaja):  “Usun, et võitja tuleb B- või C-alagrupist. Teisisõnu loen peafavoriitideks Hispaania ja Hollandi kõrval Saksamaad ja Itaaliat. Itaallaste toetajana pakungi neid. Azzurri on Prandelli käe all pidevalt arenenud ja küpseb finaalturniiriks veelgi.”

Rait Roop (toimetaja): “Hispaania. Lihtsalt nad on paremad ning kui ei tule just mõni ebameeldiv vastane vastu, tuleb ka seekord kopsik ära. Saksamaa, sorts…”

Silver Lulla (reklaamimüügispetsialist): “Ukraina. Hispaanlased on väsinud, sakslased on liiga noored, hollandlastel saab õnn otsa, inglased on keskpärased. Turniiri must hobune Ukraina suudab koduseinte toel tõelise üllatuspommi lõhata.”

EM-i suurim põruja

TT: “Portugal. Portugal mängib EM-i raskeimas grupis ning nende esitused on kõikuvad. Suurtest tiimidest on nad kõige tõenäolisem kukkuja, kuid Inglismaa ei jää kaugele maha.”

RO: “Toon neid välja kaks – Poola ja Ukraina. Korraldajamaad jäävad veerandfinaalidest välja ning rohkem elavad seda üle poolakad, kellel on pealtnäha uskumatult nõrk alagrupp, kuid hambutu esitus jätab nad omas grupis kolmandaks. Ukrainlased näitavad veidi ilusamat mängu, kuid ei suuda sellegipoolest kodupubliku toel midagi korda saata. Saksamaale saab saatuslikuks surmagrupp, kus toimub kangestumine (deja vu aastast 2004) ning Portugali väravatesaju saatel saavad hoopis nemad edasi.”

IL: “Pikk hooaeg on Barcelona tähed ära väsitanud, kaitseliinis lekib hullumööda ja tipus mina kindlat lööjat ei näe: Hispaania. Alagrupp ei ole jalutuskäik ja Horvaatia otsa komistatakse, kuigi ka Iirimaa võib vett segada. Igatahes napilt nad välja jäävad.”

MT: “Itaalia ja Prantsusmaa. Mõlemad langevad grupis, seega ei oska ühe põrumist suuremaks hinnata. Võib-olla Prantsusmaa saab vähem punkte ja seda võib suuremaks põrumiseks hinnata, kuigi minu arvates pole nendel tiimidel vahet, palju punkte ja kas 3. või 4. koht grupis, ühtviisi tragöödia on ikka.”

EM: “Üks tugevatest peab surmagrupis ebaõnnestuma ning avan, et selleks on Saksamaa. Nad on kindlasti tugevamad kui Portugal ja Taani, kuid üks rumal mäng ühega nendest saadab nad varakult koju. ”

SP: “B- ja C-alagruppidest leiame teiste seas ka Portugali. Seega on nemad suurematest jalgpallimaadest kõige tõenäolisemad grupifaasis langejad.”

RR: “Siin tahaks lausa kahte meeskonda pakkuda – korraldajariigid. Arvan, et kumbki ei saa oma alagrupist edasi ning saab nautida oma võõrustajarolli ja olla tribüünitäiteks kogu ülejäänud turniiri.”

SL: “Inglismaa. Ma ei tea, kas keskpärase meeskonna alagrupiturniiril viimaseks tulemine on üllatus või mitte. Kindlasti paljud loodavad neilt enamat. Mina ei usu, et nad üle kolme punkti sellelt turniirilt saavad.”

Suurim väravakütt

TT: “Karim Benzema – riskantne ennustus, sest olin tema ning Saksamaa ründaja Mario Gomezi vahel, aga valisin Benzema puhtalt selle pärast, et ma ei ole väga suur Gomezi fänn. Kui paneks panuseid, siis eelistaks Gomezit. Prantsusmaa peab paratamatult Benzema väravatele lootma, sest teisi kõrgel tasemel tõestanud suuri väravakütte pole. Kuigi… Ligue 1 parim väravakütt Giroud oli sõprusmängus Islandi vastu üsna asjalik.”

RO: “Tahaks pakkuda Premier League’is hirmkõvas hoos olnud Robin van Persiet, kuid kaldun arvama, et mees ei ole pika hooaja järel parimas vormis. Tõesti raske on midagi arvata – äkki Ronaldo?”

IL: “Klaas-Jan Huntelaar. Enesekindlana on see mees maailmaklassi väravakütt ja hetkel seda peaks jaguma, samuti ootaks Hollandilt korralikku turniiri. ”

MT: “Robin van Persie. Hollandi fännina loodan, et van Persie Premier’i hoog ei rauge ning minu prognooside kohaselt mängib van Persie ühes Hollandiga ka kõige rohkem mänge, seega on aega väravaid lüüa küll ja veel.”

EM: “Üks Hollandi ründemeestest. Huntelaar näitas valikmängudes, et suudab koondises samamoodi skoori teha nagu klubi eest. Van Persie mängib küll olulist rolli, kuid lööb vähem väravaid. ”

SP: “Antonio Cassano. Riskantne valik muidugi, aga see oleks päris uhke tuhkatriinulugu. Jättis küll suure osa hooajast vahele, aga usun, et Prandelli valikus jääb Cassano ikkagi keskseks ründejõuks.”

RR: “Fernando Torres (See ei ole nali, tegelt ka!) Riskantne pakkumine, kuid Villa puudumisel peab keegi väravaid lööma hakkama. Imesid juhtub, kui nii võib öelda, kuid Torres on väärt mängumees. Fakt on see, et punases lööb ta alati rohkem kui sinises.”

SL: “Marco Reus.

Parim mängija

TT: “Marco Reus. Saksamaa Bundesliga möödunud hooaja parim mängija ei pruugi kohe alguses treeneri usaldust võita, aga usun, et ta turniiri käigus võitleb ta end algkoosseisu ja hakkab ohtralt väravaid lööma ning väravasööte jagama. Jäädes Saksamaa juurde, annan head võimalused ka Mario Götzele ja Mesut Özilile, kuigi esimesel on mänguajaga seoses sama mure, mis Reusil ning pikk vigastuspaus on ta vormi mõjutanud.”

RO: “Ilmselt üks kõige keerulisemaid küsimusi. Wesley Sneijder on alati koondise eest hästi mänginud, äkki on siis tema kord? Klubihooaeg tal vist eriti hästi ei läinud (ma Itaalia jalgpalli ei jälgi, sorri).”

IL: “Eks ta võitjate ridadest tuleb ja alustades Buffonist ning lõpetades Di Natalega võivad selle kõik koju viia. Noormees Super Mario Balotelli sai hooaja lõpus puhata ja kui ta oma lubadused täidab, võib kõike juhtuda.”

MT: “Väga keeruline küsimus, ei ole suurema osa mängijatega (eelkõige noorte tulevikutähtedega) kursis, seega pakun väga igavalt samuti van Persie (MT ennustas van Persie’t parimaks väravakütiks – autor), kuna tema väravad toovad Hollandile tiitli.”

EM: “Ei taha küll väga Hollandis kinni olla, kuid usun, et ka parima mängija peaks valima meistrite hulgast. Selleks võiks olla näiteks Sneijder, kes hooaja lõpus suutis jälle vormi tõusta ning näitab häid mänge kogu turniiri vältel.”

SP: “Andrea Pirlo. Keegi peab ju Cassanole söötma ka.”

RR: “Xavi. Hispaania koondis on Dvid Villa võrra nõrgeneud, kuid Xavi on väärt mängumees ning usun, et suudab ründeliini edukalt toites Hispaania vägagi kaugele viia.”

SL: “Andrea Pirlo.”

3 vastust postitusele: “Soccernet.ee kollektiiv ennustab Hollandi triumfi”

 • realist ütleb:
  4. juuni 2012 kell 14:31

  Mina ennustan, et ühes grupis koguvad 3 meeskonda 5 punkti ja 1 meeskond jääb nulli või ühe punkti peale.

 • JM_Prints ütleb:
  8. juuni 2012 kell 18:44

  Lp. Soccernet.ee Team

  Vaadake, et siis seda artiklit kuhugi ära ei kaota…;)
  Et, see ikka püsiks pikemat aega ning uskuge mind…Ma isegi ei pea seda tõestama kuna suvi näitab seda isegi…Ennustada, TE EI OSKA:).

 • väv ütleb:
  14. jaan. 2014 kell 16:49

  1. Kätise talus on 18 000 kg ristikut, seda arvestatakse karja toiduks 8 kuuks. Kui palju ristikut tuleb seega üheks kuuks?

  2. Abimajandis on 18 000 kg ristikut, kuid maaheina arvatakse olevat 3 korda niipalju. Kui palju on üldse selles abimajandis heinu?

  3. Kaks jalgratturit sõitsid ühel ja samal ajal ühest linnast teise, mille vahemaa on 24 km. Üks sõitis tunnis 9 km 600 m, teine 12 km. Mitme minuti või tunniga edestas kiirem jalgrattur aeglasemat?

  4. 7 tunniga sõideti hobusega 56 km. Kui kaugele oleks jõutud hobusega 5 tunniga?

  5. Õpetaja varus oma 35-le õpilasele 140 lehte paberit. Mitu lehte paberit sai iga õpilane?

  6. 15 m pesuriide eest maksti 120 krooni. Kui kallis oli 1 m (3 m, 5 m, 10 m) seda pesuriiet?

  7. 5 ühesugust kanamuna kaalusid 300 g. Leia 1 (2, 3, 4, 100) kanamuna kaal grammides.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Tanel Tursk Tanel Tursk
  Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused