header photo

Hollandi lootused püsivad vaatamata kaotusele

Bert van Marwijk. Foto: planetf1.com

Kõikide märkide järgi pidi Holland turniiri suure võiduga alustama, aga läks hoopis vastupidi. Autsaiderid taanlased suutsid vaatamata turniiri-eelsele kriitikale, mida nende kaitseliin sai, oma 24. minutil saadud edust kinni hoida ja jätsid Hollandi seisu, kus nad on ilma punktita ning ei tohi kahes järele jäänud kohtumises Saksamaa ja Portugali vastu kaotada.

Siit tuli välja suurturniiride võlu, sest on vaja ainult ühte õnnetut mängu, et sul järsku selg vastu seina oleks. Just see faktor teeb EM-i ja MM-i ennustamise väga keeruliseks tegevuseks.

Hollandi eilses esituses oli vaatamata kaotusele ainus üllatus see, et Robin van Persie värava ees löögipositsioonidele jõudes ebaõnnestus. See, et Hollandi kaitseliin pole eriti hea, pole saladus ning midagi uut pole öelda ka Hollandi keskvälja kohta, kus nii Mark van Bommel kui ka Nigel de Jong väga harva vastaste kasti lähedale eksisid.

Löömata jäänud väravad kõrvale jätta, oli Hollandi esitus korralik ja peatreener Bert van Marwijk jäi ilmselt mängupildiga rahule, sest antud koosseis tegi tööd küllaltki hästi ning jõudis lõpuks 28 löögini.

Reaalne olukord pole aga väga lilleline, sest ilma matemaatilistesse võimalustesse süvitsi minemata on selge, et veel üks kaotus tähendab väga suure tõenäosusega nende Euroopa meistrivõistluste teekonna lõppu ning võib-olla ei piisa isegi viigist ja võidust. Seega on küsimus selge: kas Holland suudab Saksamaa ja Portugali vastu saada?

Kindlasti teeb olukorra ebamugavamaks see, et järgmine mäng on Saksamaa, mitte teise nullipoisi Portugaliga.

Kui Saksamaa ja Holland eelmisel sügisel Hamburgis kohtusid, siis ei tekkinud küsimustki, kumb meeskond parem on, sest Saksamaa võitis kohtumise 3:0. Holland mängis tol korral veidi teistsuguste mängijatega ning Ibrahim Afellay’d, Robin van Persiet ega Arjen Robbenit polnud, kuid Saksamaagi ridades olid mõned teistsugused nimed, sest puudusid Mats Hummels ja Bastian Schweinsteiger.

Eilsete mängude põhjal julgeks hollandlastele arvestatava võimaluse anda, aga suur küsimärk on see, kas nad suudavad sellele  närvipingele vastu pidada, mille allanad end Taanile kaotamisega panid. Saksamaa mäng Portugali vastu oli ründefaasis küllaltki unine ja tempotu. Kui Portugal mängu lõpus ise rünnata üritas, tekkis sakslaste kaitseliini küllaltki palju auke.

Hollandi puhul on aga küsimus see, kui aktiivselt nad rünnata suudavad. Selge on see, et esinelik Afellay, Robben, Sneijder ja van Persie kujutavad suurt ohtu, aga nendest üksi võib väheks jääda, sest Saksamaa ei hakka suure tõenäosusega palju riske võtma. Saksamaale oleks viik suurepärane tulemus ja jätaks nad viimase vooru eel situatsiooni, kus võit Taani vastu annaks grupi esikoha.

Seega peab van Marwijk mõtlema, kas proovida ülejäänud tiimilt suuremat panust saada kui mängus Taaniga. Äärekaitse kaudu pole erilist võimalust mängu elavdada, sest Jetro Willems ja Gregory van der Wiel on veel lihvimata teemantid. Pikalt vigastuspausilt tagasi tulnud van der Wiel, kes MM-il säras, kipus viimasel kolmandikul valesid otsuseid tegema.

Loogiline variant oleks rünnaku elavdamiseks üks Nigel de Jongi ja Mark van Bommeli duost välja vahetada. De Jongi positsioon oli juba enne küsimärgi all ning Kevin Strootmani või Rafael van der Vaarti kasutamine tema asemel oleks mõeldav.

Mõlemad mehed tuleks oma plusside ja miinustega. Strootman on rahvusvahelisel tasemel kogemusteta, kuid pakub enda näol varianti, kes suudab mõlemal pool keskjoont suureks abiks olla. Van der Vaarti näol saaks nad väljakule osava ja tehnilise poolkaitsja, kuid tema puhul on küsitav kaitsetöö ja see, kui intensiivselt ta mängida jaksab, sest Tottenhami ridades kippus ta ruttu väsima.

Ründavama lähenemisega tekiks aga paratamatult mäng, kus Saksamaa samuti palju võimalusi saab, sest ühe ründavama keskpoolkaitsja kasutamine annaks rohkem vabadust Mesut Özilile, kes selle ruumi kahtlemata ära kasutaks.

Portugali vastu saaks van Marwijk veidi ründavamat lähenemist kindlasti lubada ja näiteks Strootmani kasutada, aga Saksamaaga tekiks keskvälja muutmisel “nokk kinni, saba lahti” situatsioon (ümber tõlgendatult: enda ja vastaste puur täis, enda ja vastaste puur tühi).

Suuremad võimalused Saksamaa vastu on Hollandile siiski vanat viisi jätkates, sest sakslased on varem näidanud, et kui neid ründama tullakse, suudetakse end sellest situatsioonist hästi välja mängida. Kuni see tiim pole Hispaania, siis neile lausa sobib, kui keegi üritab nende vastu domineerida ja paljude mängijatega rünnata.

Kui Holland suudab oma värava puutumatuna hoida, siis imeline ründenelik peaks olema suuteline vähemalt paari võimaluse loomiseks. Van Marwijk eelistabki kõigi eelduste kohaselt seda lähenemist. Järgmine mäng Saksamaaga on Hollandi jaoks otsustav – kui see võidetakse, siis peaks nad piisavalt enesekindlust saama, et Portugal alistada, kuid kaotuse korral tuleks Hollandi fännidel lennupileteid broneerima hakata.

2 vastust postitusele: “Hollandi lootused püsivad vaatamata kaotusele”

 • Kasper ütleb:
  10. juuni 2012 kell 19:04

  Mäletatavasti kaotas ka Hispaania viimati MM-il alagrupi esimese mängu üllatuslikult Šveitsile ning hiljem võitis turniiri. Võib-olla selgus eilsega selle EM-i võitja?

 • väv ütleb:
  14. jaan. 2014 kell 17:10

  1. Kätise talus on 18 000 kg ristikut, seda arvestatakse karja toiduks 8 kuuks. Kui palju ristikut tuleb seega üheks kuuks?

  2. Abimajandis on 18 000 kg ristikut, kuid maaheina arvatakse olevat 3 korda niipalju. Kui palju on üldse selles abimajandis heinu?

  3. Kaks jalgratturit sõitsid ühel ja samal ajal ühest linnast teise, mille vahemaa on 24 km. Üks sõitis tunnis 9 km 600 m, teine 12 km. Mitme minuti või tunniga edestas kiirem jalgrattur aeglasemat?

  4. 7 tunniga sõideti hobusega 56 km. Kui kaugele oleks jõutud hobusega 5 tunniga?

  5. Õpetaja varus oma 35-le õpilasele 140 lehte paberit. Mitu lehte paberit sai iga õpilane?

  6. 15 m pesuriide eest maksti 120 krooni. Kui kallis oli 1 m (3 m, 5 m, 10 m) seda pesuriiet?

  7. 5 ühesugust kanamuna kaalusid 300 g. Leia 1 (2, 3, 4, 100) kanamuna kaal grammides.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Tanel Tursk Tanel Tursk
  Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused