header photo

Balotelli: sammu kaugusel legendist

Foto: scheidtcast.com

Keset humoorikaid lugusid Mario Balotelli elust ning tülisid treeneritega, on tihti ära unustatud, et Itaalia ründaja on fantastiline jalgpallur, kellel on vanust ainult 21 aastat. See on põhjus, miks mehed nagu Roberto Mancini, Cesare Prandelli ja Jose Mourinho on olnud valmis temaga jagelema ja talle korduvalt uusi võimalusi andnud.

Kõikide oma tempude keskel on Balotellil jäänud aega näidata, et ta on vaieldamatult üks jalgpalli suurimaid talente. Mängijaid, kes on 21-aastaselt saavutanud sama palju, kui Balotelli, on peaaegu võimatu leida.

Ta on võitnud kolm Itaalia Serie A-d, ühe Meistrite liiga, ühe Inglismaa Premier League’i ja jõudnud Euroopa meistrivõistluste finaali ning ei saa öelda, et ta oleks nendes triumfides kõrvaltvaataja olnud. 148 mängu ja 55 väravat meeskondades nagu Milano Inter ja Manchester City on imetlusväärne statistika nii noorelt ründajalt.

Ometi on jäänud mulje, et see ei ole kaugeltki kõik, mida Balotelli suudab. Just see realiseerimata potentsiaal tekitabki tema treenerites nii suurt frustratsiooni. Temas on peidus palju rohkem ning puhta talendi poolest ei pea ta isegi Cristiano Ronaldo või Lionel Messi ees kadedust tundma.

Tema vihane reaktsioon pärast Iirimaale löödud väravat ja intsident, kus ta Itaalia koondise treeningul naerulsui koos Antonio Di Natalega sörkiva Antonio Cassano maha tõmbas, demonstreerisid,  et tema karakter pole kuhugi kadunud, kuid koos sellega oleme Poolas ja Ukrainas uut Balotellit näinud. Balotellit, kes on lõpuks endast kõik andnud.

“See võib olla minu elu võimalus,” lausus Mario enne turniiri algust. Ühtlasi lubas ta, et õigustab Cesare Prandelli poolt temale antud usaldust. Ta ei ole treeneri usaldust petnud.

Kuigi ta võimaluste realiseerimine jättis esimestes mängudes mitmel puhul soovida, siis on Balotelli platsil viibimine Itaalia mängule väga positiivselt mõjunud. Ta võidab õhuvõitlusi, tekitab tühjast kohast häid olukordi, liigub aktiivselt ning teeb isegi kaitsefaasis palju tööd. Ilma temata on Itaalia üldine mängupilt iga kord taseme võrra madalamaks muutunud.

Neid itaallasi, kes Balotellis kahtlesid, on palju olnud, kuid neljapäevase poolfinaaliga tõusis ta vähemalt mõneks päevaks rahvuskangelaseks ja on pärast sakslaste vägalülitamist praktliliselt iga päev Itaalia ajalehtede esikaanele pääsenud.

Muutunud Balotellist rääkis ka Cesare Prandelli, kes ütles päev enne finaali: “Me oleme alati tundnud, et tal on suurepärased võimed, aga ühel hetkel saabub aeg, kui sa pead olema vapper ja võtma vastu teiste inimeste nõuandeid, sest tulemus muutub kõige tähtsamaks. Ta on leidnud meeskonna, kus ta saab rääkida suurte meistritega, kes on võitnud ohtralt tiitleid ja saavutanud palju. Me oleme talle ülesanded andnud ning praegusel hetkel täidab ta neid.”

Täna õhtul on tal võimalus teha midagi väga suurt. Kui ta aitab Itaalia võiduni Hispaania vastu, siis võiks ta juba homme saapad varna riputada ja lahkuda legendina, kelle nime teavad kõik itaallased isegi 50 aasta pärast.

Aga me ei saa ajas ette rutata. Me ei tea, mida ta tegema hakkab, sest lõppude lõpuks on tegu Mario Balotelliga. Ainus, mida võib kindlusega öelda, on see, et midagi ta korda saadab.

Üks vastus postitusele: “Balotelli: sammu kaugusel legendist”

  • urmas ristmägi ütleb:
    1. juuli 2012 kell 12:10

    saadab saadab ja ilmselt poitiivset aga kas ka vöit ttuleb on ei tea

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Tanel Tursk Tanel Tursk
    Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused