header photo

Manchester Unitedist järgmisel hooajal

Foto: footkorean.net

Täitsa huvitav, mis tuleval hooajal Manchester Unitedis juhtuma hakkab. Ilmselt on Fergusonil mõtteainet kõvasti, kuid kõige tähtsam – mängujuhi leidmine lombakate ja muidu katkiste Cleverley, Fletcheri ja Andersoni asemele – on Kagawa näol vähemalt üleminekuturul ilmselt saavutatud. Iseasi, milliseks kujuneb põhikoosseis, kes keda roteerima hakkavad (eriti ründeliinis) ning kas Ferguson jääb truuks 4-4-2 taktikale.

Väravavahiga on õnneks asi kindel ning tuleb ainult loota, et de Gea head sooritused jätkuvad. See, milliseks kujuneb (ilmselt 4-meheline) kaitseliin, on aga müstika omaette. Keskele on panna vanad ja kogenud, kuid kehva tervisega Vidic ning Ferdinand, kes kahe peale kokku ehk suudavad ühe mehe täishooaja või paremal juhul veidikene rohkem panustada, aga õnneks noored ja tahtmist-täkku täis Jones, Evans ja Smalling aitavad moodustada Fergusonile üsna laia varieerimisvõimaluse.

Äärtega on vähe hapum seis. Evra – ebaõnnestunud EM ja koondises kohakaotus Clichyle, kes ei kannata kriitikat – ja Rafael (ning ka ta laenule läinud kaksikvend) sattusid meedia kriitika alla juba möödunud hooajal. Võimalik, et Rafael on suvega kõvasti arenenud ja ehk ei lähe ta kohe esimeses mängus ehmatusest algkoosseisu pääseda puruks, kuid Evra ei jää nooremaks ja võib-olla tuleks ka klubitasandil temale tuua konkurents vasakkaitsja positsioonile või isegi anda talle varumeheroll.

Oleks ilmselt üllatus, kui ei ostetaks juurde üht uut äärekaitsjat, aga mina loodan, et tuleb suisa kaks. Ühe tulemise puhul oleks see ilmselt vasakkaitsja, kuna Evral puudub kate täielikult ja täit hooaega teda tegemas näha ei tahaks. Vajalik oleks aga ka teine mees, kuna Rafael läheb kergelt katki, Jones on küll äärel hea ka rünnakul, aga ehk oleks targem teda siiski naturaalsel positsioonil kasutada, Valencia mängib äärekaitses alla oma oskuste ja Smalling on keskel kõvasti otstarbekam kui äärel. Loodan väga, et need äärekaitsjate väljalaenamised täidetakse uute mängijatega.

Kuna minu eelduste kohaselt hakkab kogu kaitseliin olema üpriski nooruke, siis keskväljal selle kompenseerimine ja ründajate valik saab huvitav olema. Ilmselt Ferguson läheb edasi sama hooga – kodus igav 4-4-2 ja võõrsil impotentne “4-6-0” -, aga põnev on just Kagawa ja Rooney korraga platsile mahutamine.

Kui varem mängis Rooney korraliku mängujuhi puudumisel ise sellel positsioonil, siis nüüd tuleks tal hakkama saada päris pealtnäha lihtsakoelise väravakoksaja ametiga, mis aga Rooneyl pole väga hästi õnnestunud, sest ta armastab tööd teha ja käia palli väga madalal vastu küsimas. Kui 4-4-2 (selle toimimisel siis pigem 4-2-3-1) formatsioonis Rooney ja Kagawa hakkavad koos ees mängima, siis tuleb Rooneyl oma mängu muuta või vastasel juhul pole kahel tähtsal mängijal korraga väljakule asja, kuna kahemehelisse keskpoolkaitsjate liini Kagawa vaevalt paigutatakse.

Vaevalt, et Rooney ebaõnnestumise korral ta varumeheks jäetakse ning näiteks Chicharitot, Welbecki või veel vähem Berbatovit eelistatakse. Äärmiselt kurb oleks muidugi, kui Rooney ei saaks tipus hakkama ja Kagawa oleks liiga ründav Fergusoni süsteemi jaoks kahemehelisse keskpoolkaitsesse. Õnneks äärepoolkaitsjate/ääreründajate ja tööloomadest keskpoolkaitsjatega on kõik korras, seega nendele positsioonidele ilmselt teab mis olulisi täiendusi oodata pole.

Fergusoni 4-2-3-1 või suisa 4-3-3 täielikku ülevõtmist on väga raske uskuda, kuna ta on lihtsalt liiga tark, et riskida. Teoorias tunduvad muudatused taktikas peaaegu, et hädavajalikud, aga praktikas võib Fergusonil õigus olla. Huvitav hooaeg on tulemas ning paljud küsimärgid saavad juba üsna pea oma vastused.

5 vastust postitusele: “Manchester Unitedist järgmisel hooajal”

 • Siim ütleb:
  14. juuli 2012 kell 18:30

  Kas see on sinu enda kirjutatud? Sest kogu see tekst on kirjutatud erinevate inimeste poolt foorumis, kas midagi enda poolt saab ka ve?

 • to Siim ütleb:
  14. juuli 2012 kell 18:47

  Arvestades, et selle sama jutu on foorumisse kirjutanud kasutaja aron8888 ning artikli kirjutaja nimi on Aron, siis võib väita, et terve see tekst on tehtud ikkagi artikli autori poolt. Lööge maha, kui ma eksin.

 • timo ütleb:
  14. juuli 2012 kell 18:51

  wtf?? Ma olen ka seda kõikke juba kuskilt lugenud.

 • Tanel ütleb:
  14. juuli 2012 kell 18:52

  täiesti jube tekst, foorumis jutt pluss veel ise välja mõeldud. Vanakeseks nimetad Vidicit? Ja tema peaks olema koguaeg katki? Ta sai eelmine aasta alles esimese korralikuma vigastuse, on ta enne seda olnud koguaeg põhis ja saanud ainult puhkust mõned mängud. Ega niisama tema kapteniks ei nimetatud. Ferdinand on vana aga ta on ikkagi tasemel. Keskpoolikusse ei panda kindlalt Kawagat, tema tuleb ründaja alla mängima ja tema alla tuleb poolkaitse liin. Nüüd tulles tagasi kaitsjate juurde, Valencia äärekaitses on tema suurim võimalus olla koguaeg platsil, kuna Young ja Nani on hoos ning vaevalt et ta pinki jääb nühkima, pealegi tema oskused seal on täpselt SAF’le meeltmööda, kiired tõusud ja oskused kasti toimetada palli. Evra kohapealt, EM ei näita poisi taset, see et tal koondises ei lähe hästi ei tähenda et ta kohe allapoole arvestust on, tema aeg koondises on vb ümber ja ta peaks koodnise esindamisest loobumisele mõtlema nagu tegi Vidic. Jones, Rafael ja Smalling on ideaalsed äärekaitses kuna isiklikult ma Smallingut keskel ei näe mängimas. Sinna sobiks Evans ja Jones paremini. Keskpoolkaitses Anderson ja Cleverley on mehed kes see hooaeg on tahtmist täis ja meestel on oskusi küll, tuleb lihtsalt mängumootor käima saada, on mõlemad seda näidanud eelmistel hooaegadel ( Cleverley eelmise hooaja alguses ). Uutest meestest oleks vaja ühte keskpoolkaitset vaja küll, sellist ehitavat aga rohkem mängijaid juurde pole vaja tuua.

 • Ants to Tanel ütleb:
  14. juuli 2012 kell 23:59

  Tanel, anna andeks, aga ainus kohutav tekst siinkohal on sinu enda tekst. Väga hea kokkuvõte Aroni poolt!

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Aron Tanel Niin Aron Tanel Niin
  Olen aktiivselt treeningutel palli taga ajamas käinud 2003. aastast ja Soccernet.ee on minu luubi all olnud 2005. aastast. Pallin hetkel Pärnu Linnameeskond II ridades ja mängin veel ka noorteliigat Pärnu JK eest. Huvitun eelkõige kodukamara jalgpallist, Manchester Unitedi tegemistest ning ka jalgpalli taktikalisest poolest. Enese täiendamise eesmärgil - mitte küll otseselt oskuste pärast - tegelen ka Rahvaliiga võistkonna JK Nirvaana treeningute läbiviimisega ja vahel on mul au ka nende eest mõni minut platsil aega veeta. Kõige eelnenu kohta võite minult ka blogi sissekandeid oodata.

Autori postitused

Teema postitused