header photo

Tohvri otsus tuli Meistriliigale kasuks

Foto: Gertrud Alatare

Eesti taasiseisvumispäeval pidasid Levadia ja Flora maha täiesti uskumatu mängu, mis läks koheselt mitte ainult Eesti, vaid ilmselt ka kogu maailma selle aasta dramaatilisemate heitluste sekka. Kolmeväravalise eduseisu käest lasknud Levadia võttis lõpuminutitel end uuesti kokku ning teenis neljandal üleminutil üliskandaalse penalti, mille Igor Morozov lausa kuuendal üleminutil kindlalt väravasse saatis ning omadele 5:4 võidu tõi.

Kohtumise järel polnud riietusruumide juures ega meedias põhiteemaks Meistriliiga läbi aegade parim mäng, vaid mängu peakohtuniku Kristo Tohvri otsus, mis Levadiale mängu koidikul võiduvõimaluse andis. Karol Mets võttis koos palliga karistusalas maha Igor Subbotini ning hoolimata florakate marulistest protestidest kohtunikebrigaad oma otsust muutma ei hakanud.

Kõnealune penaltiolukord

Tunnistan ausalt, et mina olin selles kohtumises häbita Levadia poolt. Mitte sellepärast, et Levadia mulle Florast oluliselt sümpaatsem oleks, vaid seetõttu, et viigi või Flora võidu korral oleks Meistriliiga lõpplahendus üha selgemaks saanud – ja seda koguni 14-15 mängu enne hooaja lõppu. Nõmme Kaljul oleks Flora võidu korral olnud liigatabelis ühe vähempeetud mängu juures viiepunktine edu, millest oleks võinud tiitlivõiduks täiesti piisata – olgugi et Kaljul on kaks mängu Levadia vastu veel ees.

Tulles tagasi penaltiolukorra juurde, siis tundub ka mullegi mitmete telekorduste järel, et Kristo Tohvri otsus võis reeglite järgi olla vale. Loomulikult ei tõtta ma härra Tohvrit tuleriidale ajama, sest kohtuniku positsioonilt oli täpset otsust raske vastu võtta. Iseasi oli see, mida nägi abikohtunik, kuid 11 meetri karistuslöök oli sellegipoolest tõsiasi.

Flora poolehoidjad olid kohtumise järel arusaadavalt küll tulivihased, kuid kui raev lahtub, saavad vast nemadki aru, et tegelikult oli Levadia võit selles mängus Eesti jalgpallile – mille eest me ju kõik väljas oleme – ülimalt kasulik. Tiitliheitlus jätkub täies hoos ning selget pole veel kaugeltki midagi. Ehk vaid see, et valitsev meister Flora kullakonkurentsi enam ei sekku – kuid see oli suures osas klaar juba enne Levadia-mängu.

Hõissa! Levadialased sai oma kolm punkti kätte ning hoiavad sellega Kaljut endiselt pinge all. Tuletan meelde, et kaks omavahelist kohtumist on meeskondadel veel ees – neist esimene juba 1. septembril Kadriorus. Jalgpallisõbrad, olge valmis ülipõnevaks Meistriliiga-sügiseks!

6 vastust postitusele: “Tohvri otsus tuli Meistriliigale kasuks”

 • Kerm ütleb:
  21. aug. 2012 kell 15:01

  Ee.. tähendab.. väide et ehk Flora fännidki saavad üks päev aru et Levadia võit oli Eesti jalgpallile kasulik on äärmiselt naeruväärne. Õige fänn ei õigusta mitte kunagi kaotust sellise asjaga et keegi teine saab sellest kasu, vähemalt mitte siis kui tegemist on põhirivaaliga. Saan aru kui Barca saab lõdvalt mängides mingitelt Tansaania talunikelt pähe ja tunneb rõõmu, et tansaanlased mäletavad seda võitu veel 300 aastat ja kirjutavad sellest 5 raamatut.

 • emo ütleb:
  21. aug. 2012 kell 15:26

  mida sa mees ajad ausalt

 • jann ütleb:
  21. aug. 2012 kell 15:50

  kerm räägib õigust!!! Ja keda Eesti ML ültse kottib

 • Mait ütleb:
  21. aug. 2012 kell 22:41

  PÄris sitt on siis tabeli liider olla kui tagaajajaid järgi aidatakse kahtlaste otsustega ja peetakse seda veel normaalseks kuna säilitab pinget, WTF!!!

 • ahv ütleb:
  22. aug. 2012 kell 08:22

  täiesti ajuvaba jutt, tõesti noh.

 • paks ütleb:
  22. aug. 2012 kell 09:20

  Kerm, kas õige fänn on siis see, kes toob oma klubile regulaarselt tribüünil toimuva omavoli ja silmapaistvuse pärast kahju ?

 

Lisa kommentaar