header photo

Top 10 – väliseestlaste tõrjed 2012

Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Kolmandat aastat järjest võtan kokku välismaal mängivate eestlaste silmapaistvaimad hetked oma koduklubide särgis. Programm on täpselt samasugune nagu eelmisel aastal: täna on vaatluse all väliseestlaste parimad videodesse jäädvustatud tõrjed, homme resultatiivsed söödud/eeltööd, ülehomme apsakad/sigadused ning neljapäeval väravad.

Videosid olen otsinud põhjalikult ning sarnaselt eelmistele aastatele on ka seekord absoluutselt igas edetabelis midagi sellist, mis pole varem Eesti meediast läbi käinud ja mida Sa seetõttu pole ilmselt varem näinud.

Tõrjed on jagatud kahte viieliikmelisse edetabelisse: parimad penaltitõrjed 2012; parimad muud tõrjed 2012.

Penaltitõrjed:

5. Sergei Pareiko (7. aprillil Poola kõrgliigas)

Pareiko koduklubi Krakowi Wisla oli Bialystoki Jagiellonia vastu 0:1 kaotusseisus, kui pall 23. minutil Wisla karistusalas Cezary Wilki kätt puudutas ja kohtunik penalti määras. Temperamentne Pareiko ei jätnud seepeale kohtunikku rahule enne, kui nägi enda näo ees kollast kaarti. Järgnenud penalti suutis Eesti väravavaht jalgadega tõrjuda, hoides omade kaotusseisu minimaalsena. Paraku lõppes mäng Wisla 0:1 kaotusega.

VIDEO

4. Sergei Pareiko (10. aprillil Poola karikavõistluste poolfinaalis)

Kõigest kolm päeva pärast eelmist penaltitõrjet võttis Pareiko ära veel ühe 11 meetri karistuslöögi. Kahjuks jäi see penaltiseerias, mis otsustas Poola karikafinaali pääseja, Chorzowi Ruchi vastu Eesti koondislase ainukeseks tõrjeks, samas kui vastaste väravavaht suutis edukalt takistada kahte palli.

VIDEO

3. Marko Meerits (2. aprillil Hollandis duublite liigas)

AZ Alkmaari ja Arnhemi Vitesse duublite mängus suutis Vitesse väravavaht Meerits 64. minutil seisul 2:2 penalti tõrjuda. Paraku tuli lõpuks ikkagi 2:4 kaotus vastu võtta.

VIDEO (lehe ülevalt kolmas video)

2. Sergei Pareiko (18. novembril Poola kõrgliigas)

Wisla alistas Wroclawi Slaski 1:0, aga oli hoopis lähedal kaotusele, sest 82. minutil (seisul 0:0) oli Slaskil kasutada penalti. Selle Pareiko tõrjus, teenides ära meeskonnakaaslase musi.

VIDEO

1. Artur Kotenko (5. aprillil Soome karikavõistluste kuuendas ringis)

Aprilli esimene pool oli Eesti väravavahtide jaoks tõeline penaltipareerimispidu. Pietarsaari Jaro puuri kaitsnud Kotenko tegi sel ajal kaks tõrjet edukas penaltiseerias teise liiga klubi PS Kemi vastu. Neist eriti hea oli teine tõrje, mille üle Kotenko ka ise silmnähtavalt rahul oli.

VIDEO

Muud tõrjed:

5. Artur Kotenko (16. juunil Soome kõrgliigas)

Eelnevas viies kohtumises varupingil istunud Kotenko pääses 3:2 võidumänguks võõrsil Turu Palloseura vastu tagasi väljakule ning tegi sellise tõrje, et lisaks lööjale veel kolm vastasmängijat peast kinni võtsid.

VIDEO

4. Sergei Pareiko (5. oktoobril Poola kõrgliigas)

Pareiko hoidis võõrsil Varssavi Legia vastu 90. minutil veel Wisla lootusi elus, tõrjudes lähilöögi posti. Wisla siiski 1:2 kaotusseisust enam välja tulla ei jõudnud.

VIDEO

3. Kert Kütt (21. juulil Soome kõrgliigas)

Valkeakoski Haka väravavaht Kütt tegi võõrsil liigatabeli liidri HJK vastu suurepärase tõrje ja lööjal ei jäänud üle muud, kui peast kinni hoida. Haka sai siiski napi 0:1 kaotuse.

VIDEO

2. Pavel Londak (12. septembril Norra esiliigas)

Bodö/Glimti väravavaht Londak tegi Bryne vastu seisul 0:0 hea topelttõrje. Hoolimata Eesti koondise kindamehe heast esitusest, kaotas Glimt mängu 1:2.

VIDEO (olukord alates 1:09)

1. Sergei Pareiko (25. märtsil Poola kõrgliigas)

Pareiko püüdis kohtumises Chorzowi Ruchi vastu (43. minutil seisul 0:0) pantrihüppega vastase pealöögi. Kuigi Pareiko päästis Wisla korduvalt halvimast, tuli klubil vastu võtta 0:1 kaotus, ainus värav löödi penaltist.

VIDEO

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
    Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.

Autori postitused

Teema postitused