header photo

Top 10 – väliseestlaste apsakad ja sigadused 2012

Foto: Märt Vassiljev

Täna on luubi all võõrsil pallivate eestlaste suurimad apsakad ja sigadused oma koduklubide särgis aastal 2012. Rõhutan ka sel aastal üle, et eesmärgiks ei ole kedagi maha teha, vaid lihtsalt vaadata, mida ja kuidas tegijal juhtub.

Suurim skandaal oli sel aastal seotud küll Sergei Lepmetsaga, kes kakles ööklubis turvameestega ja sai oma koduklubist Chiajna Concordiast kinga, kuid see ei sobi siia tabelisse kahel põhjusel: esiteks pole see apsakas “koduklubi särgis”, vaid pigem mänguväline jama; teiseks pole Internetis sellest kaklusest videot. Viimati mainitud põhjusel puudub pingereast ka Sander Puri eemaldamine kohtuniku “silitamise” eest. Tabelisse mahtusid aga järgmised apsakad:

10. Andrei Sidorenkov tegi penaltivea (19. mail Taani esiliigas)

Sidorenkovi esimene täismäng Frederica eest algas edukalt, kui Eesti vasakkaitsja andis juba 4. minutil resultatiivse söödu. Paraku lasi Sidorenkov kümme minutit enne avapoolaja lõppu vastasel endast mööduda ja niitis viimase seejärel seljatagant maha. Selle eest määras kohtunik penalti, mis realiseeriti, ja lõpuks kaotas Frederica Hobrole 1:2.

VIDEO

9. Sergei Pareiko ei suutnud keskele suundunud kauglööki tõrjuda (1. oktoobril Poola kõrgliigas)

Tundus, et vastase kauglöök suundub otse Pareikole sülle, aga väravavaht selle vastu rohtu ei leidnud. Krakowi Wisla jäi sellest väravast Gliwice Piasti vastu 44. minutil 0:1 kaotusseisu ja alistus lõpuks 0:2.

VIDEO

8. Jarmo Ahjupera luhtas oivalise väravavõimaluse (17. märtsil Ungari kõrgliigas)

Györi ETO oli Ahjupera ilusast väravast võõrsil Vasase vastu 1:0 juhtimas, kui eestlasel oli suurepärane võimalus teinegi koll lüüa. Paraku ei suutnud ta palli raamide vahele suunata. Hiljem Vasas viigistas, kuid lõpuks suutis ETO siiski 2:1 võita.

VIDEO

7. Kert Kütt kinkis vastastele värava (19. augustil Soome kõrgliigas)

Kohtumise esimesel minutil ei olnud Kütt (Valkeakoski Haka) veel korralikult üles ärganud ning jäi palliga mökutama, lubades vastasel selle väravasse lüüa. Lõpuks Haka kaotas selle mängu Vaasa Palloseurale 1:2.

VIDEO

6. Artur Kotenko pallikaotus põhjustas värava (2. septembril Soome kõrgliigas)

Kotenko kaotas 29. minutil vastastele palli ja Pietarsaari Jaro jäi selle ränga eksimuse tõttu koduväljakul MYPA vastu 0:1 kaotusseisu. Jaro pärast seda enam viigistada ei suutnud ning lõpu eel lisasid külalised veel kaks väravat ja võitsid 3:0.

VIDEO

5. Artur Kotenko lasi endale teiselt väljakupoolelt värava lüüa (11. augustil Soome kõrgliigas)

IFK Mariehamni mängija Patrick Byskata üllatas Kotenkot, lüües oma elu esimese Veikkausliiga värava enda väljakupoolelt. Videot vaadates tundub, et Kotenko eriti ei pingutanudki, et lööki tõrjuda. Mariehamn vormistas selle 78. minuti väravaga 2:0 võidu ja Jaro langes tol hetkel kaotuse tõttu liigatabelis viimasele kohale.

VIDEO (olukord alates umbes 3:15)

4. Henrik Ojamaa sukeldus karistusalas (25. veebruaril Šotimaa kõrgliigas)

Ojamaa teenis oma koduklubi Motherwelli 0:1 kaotusmängus Glasgow Celticu vastu 71. minutil kollase kaardi karistusalas sukeldumise eest.

VIDEO

3. Sergei Pareiko kaotas enesevalitsuse (23. veebruaril Euroopa liiga 1/16-finaalis)

Koduses avamängus Liege’i Standardiga 1:1 viigi teinud Wisla oli lõpuminutitel korduskohtumise 0:0 viigiga võõrsilvärava reegli tõttu välja langemas ning Pareiko kaotas enesevalitsuse, kui vastasmängija jalaga tema käte vahelt palli surkima tuli. Agressiivse käitumise eest teenis Pareiko kollase kaardi. Pärast seda tegi Eesti väravavaht kõvera väljalöögi ja kohe kõlas lõpuvile, misjärel Pareiko tahtis uuesti vastastega arveid klaarima joosta. Lõpuks, kui teda oli tükk aega kinni hoitud, ta rahunes, tänas fänne ja viskas neile särgi. “Olin palli kinni püüdmas, kui vastane mulle samal ajal jalgadega kätte sõitis ning kohe minema jooksis. Kui oled mees, vabanda, mitte ära pane jooksu nagu jänes. Must mäng. Nii ei tohi teha tegelikult,” tunnistas Pareiko pärast mängu Delfile pisut ka enda süüd.

VIDEO

2. Jarmo Ahjupera lõi tühja värava alt üle (11. juulil sõprusmängus)

Ahjupera ei suutnud Györi ETO sõprusmängus Mordovia Saranski vastu palli tühja väravasse lükata. Ükski kaitsja eestlast ei survestanud ja väravavaht oli juba olukorrast väljas, kuid Ahjupera saatis palli üle värava. ETO siiski võitis mängu 1:0.

VIDEO

1. Sander Puri jättis meeskonna karikafinaalis üheksakesi (29. septembril Soome karikafinaalis)

Sarnaselt eelmise aasta esikohale suurendab ka tänavuse “võitja” puhul eksimuse tähtsust selle ajastus. Tegemist oli Kuopio Palloseura aasta tähtsaima mänguga, sest mängus oli nii karikavõit kui ka koht eurosarjas. Kuna KuPS oli juba niigi Espoo Honka vastu arvulisse vähemusse jäänud, tegi Puri eemaldamine 71. minutil meeskonna seisu eriti raskeks. Puri kaotas ise palli ära ja tegi seejärel viimase lootuse vea, sikutades seljatagant vastase särki. KuPS oli eestlase eemaldamise ajal 0:1 kaotusseisus ja selle tulemusega mäng ka lõppes.

VIDEO

Üks vastus postitusele: “Top 10 – väliseestlaste apsakad ja sigadused 2012”

  • Siim Pulst ütleb:
    27. dets. 2012 kell 17:15

    Pareiko väärinuks “tiitlikaitsmist”

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
    Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.

Autori postitused

Teema postitused