header photo

Top 10 – väliseestlaste väravad 2012

Blogiseeria viimane, neljas postitus võtab luubi alla võõrsil pallivate eestlaste ilusaimad väravad oma koduklubide särgis aastal 2012. Sarnaselt aastale 2010 säras ka sel aastal üks eestlane nelja väravaga top kümnes. Kui tookord tegi niivõrd silmapaistva aasta Tarmo Kink, siis seekord sai sellisega hakkama Henrik Ojamaa.

10. Kaimar Saag (20. juulil sõprusmängus)

Saag (Vejle Boldklub Kolding) oli klubi viimases suvises sõprusmängus teeninud penalti, millest skoor avati, ning ta lõi ise kohtumise teise värava, saates palli ilusasti värava katuse alla. VBK alistas selles treeningmängus endaga samasse liigasse (Taani esiliiga) kuuluva Viborgi 2:0. Vejle peatreener Nicolai Wael kommenteeris samal päeval klubi kodulehele: “Ma olen väga rahul Kaimar Saagiga, ta lõi jälle ilusa värava ja suudab ka ise väravaolukordi tekitada.”

VIDEO (olukord alates 0:45)

9. Vjatšeslav Zahovaiko (25. veebruaril Ungari esiliigas)

Zahovaiko näitas kohtumise 18. minutil oma suurepärast tehnikat, keerutades karistusalas ja pannes vastastel pea ringi käima, ning lõi lõpuks väravavahile püüdmatult palli puuri. Debreceni VSC duubel alistas selles mängus Mezökövesd-Zsory 2:0.

VIDEO

8. Ats Purje (29. juulil Soome kõrgliigas)

Selle värava lõi Purje (Kuopio Palloseura) oma kaasmaalase Kert Küti (Valkeakoski Haka) väravasse. Esmalt proovis selles olukorras peale virutada Sander Puri (KuPS), kuid tema löök blokeeriti, ja seejärel tegi õnnestunud ilusa soorituse Purje, viies KuPS-i 1:0 juhtima. Lõpuks võitis KuPS 2:0.

VIDEO

7. Henrik Ojamaa (3. märtsil Šotimaa kõrgliigas)

Ojamaa vormistas karistusala piirilt löögiga ristnurka 70. minutil Motherwelli 2:0 võidu Dunfermline’i üle. Kuus minutit varem oli Ojamaa avaväravale resultatiivse söödu andnud.

VIDEO

6. Henrik Ojamaa (4. veebruaril Šotimaa karikavõistluste viiendas ringis)

Ojamaa suurendas Motherwelli eduseisu Greenocki Mortoni vastu ilusa sooloväravaga 4:0-le. Hiljem sai Eesti koondise ründaja kirja ka kaks resultatiivset söötu ja Motherwell võitis 6:0.

VIDEO

5. Andres Oper (23. detsembril Küprose kõrgliigas)

Oper suutis väga raskest asendist ja terava nurga alt palli ilusti üle väravavahi tahanurka tõsta. See tabamus päästis Famagusta Nea Salamisele viigipunkti kohtumises AE Paphose vastu.

VIDEO

4. Jarmo Ahjupera (17. märtsil Ungari kõrgliigas)

Ahjupera viis 19. minutil Györi ETO ilusa pealöögiga Vasase vastu 1:0 juhtima. Kokkuvõttes võitis ETO 2:1.

VIDEO

3. Alo Dupikov (9. mail Norra karikavõistluste teises ringis)

Dupikov kõmmutas kauglöögi ristnurka, viies Egersundi 13. minutil Vidari vastu 1:0 juhtima. Kokkuvõttes lõppes normaalaeg samasse liigatsooni kuuluvate meeskondade vahel tulemusega 2:2 ja lisaaeg 3:3 ning Egersund võitis penaltiseeria (kus oli täpne ka Mikk Sillaste), astudes esmakordselt pärast 1961. aastat kolmandasse ringi.

VIDEO

2. Henrik Ojamaa (7. jaanuaril Šotimaa karikavõistluste neljandas ringis)

Ojamaa lõi oma debüütmängus Motherwelli eest kohe ilusa värava, vormistades vahetusest tulnuna mängu lisaminutitel lõppseisuks 4:0. Vastaseks oli Šoti tugevuselt neljanda liiga klubi Queen’s Park FC.

VIDEO

1. Henrik Ojamaa (24. jaanuaril Šotimaa kõrgliigas)

Esmakordselt Motherwelli põhikoosseisu kuulunud Ojamaa avas 29. minutil Dunfermline’i vastu skoori tõelise iludusega: ta mängis end kenasti löögile ning saatis palli tagumisse alumisse nurka. Motherwell võitis selle mängu 3:1, Ojamaa sai enda nimele ka ühe resultatiivse söödu.

VIDEO

Vaata ka:
Top 10 – väliseestlaste apsakad ja sigadused 2012
Top 10 – väliseestlaste resultatiivsed söödud 2012
Top 10 – väliseestlaste tõrjed 2012

Üks vastus postitusele: “Top 10 – väliseestlaste väravad 2012”

• Siiski ütleb:
    16. jaan. 2013 kell 22:31

Ojamaa 20. detsembri värav St Johnstone vastu oli parim, liiga vara tehtud, aga hää valik 😀

Lisa kommentaar

Autor

• Kristjan Remmelkoor Kristjan Remmelkoor
    Olen Soccernet.ee vanemtoimetaja. Jälgin peamiselt Eesti jalgpalli (meistriliiga, eestlased võõrsil, Eesti koondised) ja suurimaid rahvusvahelisi võistlusi (MM, EM, Meistrite liiga). Tunnen suurt huvi jalgpalliajaloo vastu. Olen Eesti meister jalgpalli mälumängus. Olen ka Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige.