header photo

3 küsimust Šotimaa-Eestile

Millises rollis kasutatakse Konstantin Vassiljevit? Foto: Hendrik Osula

Soccernet.ee blogi toob sellest aastast iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane külaskäik Šotimaale?

1) Milline on koondise hetkevorm?

Viimased kaks aastat on olnud Eesti koondise jaoks mõnes mõttes erandlikud, sest aastat on alustatud võiduga: 2011 märtsis alistati lumises Lillekülas 2:0 Uruguay ja 2012 veebruaris näidati sama skooriga Los Angeleses koht kätte El Salvadorile. Üldiselt on hooaja esimesed mängud sinisärklastele siiski pigem ebamugavad olnud (enne neid võite kaotati järjest 6 avamängu), sest valdav enamus koondislastest mängib talvepuhkust pidavates liigades. Šotimaa ässad on aga Briti saartel täies mänguhoos.

20 koondislasest vaid 3 tulevad kohtumisele vastu korraliku mänguaja pealt – Ragnar Klavan, Henrik Ojamaa ja Andres Oper.

2) Kuidas saab Eesti kaitseliin hakkama Briti tüüpi ründajatega?

Eesti kaitseliin on teinud küllaltki kõikuvaid esitusi ning täna lisandub muredele vähene mängupraktika kõigil peale Klavani. Pärast Raio Piiroja äralangemist ei ole koondise õhuvägi endist kindlust näidanud ning see pannakse šotlaste poolt kindlasti proovile. Poolteist aastat tagasi Iirimaa poolt löödud väravad kummitavad Eesti koondise fänne siiamaani, kui palju neid ka ei tahetaks ühe teatud ungarlase arvele kirjutada. Küllaltki sarnase võistkonnana pakub Šotimaa hea võrdluskoha nii kaitsetegevusele kui üldisele mängupildile, aga unustada ei saa, et kaalult on tegemist siiski täiesti erinevate kohtumistega.

3) Kuidas kompenseeritakse kaitsva poolkaitsja puudumine?

Aleksandr Dmitrijev endiselt vigastatud, Martin Vunk klubiotsingutel ja Joel Lindpere koduklubi juures, jääb Eesti koondisse vaid kaks naturaalset keskväljameest. Nii Konstantin Vassiljev kui ka Sergei Mošnikov on pigem loovad poolikud, aga vähemalt ühel neist tuleb sisse võtta kaitsvam asetus. Tõenäoliselt hakkab üks ründaja (Ojamaa) kõvasti tagasi töötama, kuid kas sellest piisab keskvälja kinnipanemiseks, on hea küsimus. Teine hea küsimus on see, kuidas kasutatakse Vassiljevit, keda prooviti eelmise aasta teises pooles nii äärel, keskel kui isegi kaitseliini ees. Ja kas tema jalg on nüüd karistuslöökideks valmis?

4) Kas šotlased tulevad kohale?

Küsimused saavad vastused täna õhtul kell 21.45 Aberdeenis!

3 vastust postitusele: “3 küsimust Šotimaa-Eestile”

 • freelancer ütleb:
  6. veebr. 2013 kell 12:08

  Mullu tegime aasta esimeses mängus selja prügiseks ikka El Salvadoril, mitte Ecuadoril.

 • diftong ütleb:
  6. veebr. 2013 kell 12:13

  …2012 veebruaris näidati sama skooriga Los Angeleses koht kätte Ecuadorile. Ei pea end suureks spetsialistiks, aga mängisime ikka ju El Salvadoriga?

 • freelancer ütleb:
  6. veebr. 2013 kell 12:17

  Autor jõudis juba vea parandada. Kõigil juhtub! Aga 4. küsimuse eest annaks preemiapunktid… 🙂

 

Lisa kommentaar