header photo

Fänniblogi: Teise päeva õhtuks…

Foto: Jaanus Nuutre

Lodzi hostelisse jõudes oli uni magusam kui mesi, kuid sellele vaatamata jagus piisav hulk fänne, kes õhtust Lodzi otsustas kaema minna. Mis te arvate, kas see oli hea mõte?

Absoluutselt!! Pidu kestis hommikutundideni ning viimane eksinu võttis kojusaamiseks takso kella 5 ajal hommikul. Äratus muide oli kell 07.00. Minu isiklik äratus oli aga juba kell 02.00 öösel, kui pika lõhkumise peale murdis tuppa kohalik Poola politsei. Kaks relvastatud steroide täis “miilitsat” nimelt ei uskunud, et see tuba kuulub mulle ja minu toakaaslasele. Vägisi üritasid nad meile kaissu panna ühte kaasvõitlejat, kes oma tuba üles ei leidnud.

Hommikul ei teadnud, kas see oli nüüd kõik päriselt või oli tegemist pikast bussisõidust tekkinud viirastustega. Kahjuks vastas kõik tõelisusele. Situatsioon lahenes aga sedasi, et suutsin kamba toast välja lüüa ja kaasvõitleja maandus korrus kõrgemal vist siiski omas voodis. Hommikusöögiks oli munapuder ja kohv, vapramad julgesid selle tee ette võtta, isiklikult ma poola munadega riskida ei julenud. Kogu krempel maksis aga vaid 12 kohalikku raha, mis teeb ca 3 euro kanti. 20-minutilise hilinemisega saime lõpuks teele, saatma jäid meid sõnad “u crazy animals” –  hüvasti Lodz, ahoi Saksamaa!

Oleme jõudnud Saksamaale, Polška on paariks päevaks unustatud ja meie ees laiuvad endise liitvabariigi suurepärased kiirteed. Vahetult enne piiriületust tanklast ostetud kohalikust Soovist leidsime hea aastakäiguga traktori, mille hinnaks oli vaid 40 000 zlotti, mõistagi otsustasime asja lähemalt uurida ning pika helistamise peale saime ühendust kahjuks vaid poola keelt rääkiva härraga. Kauplemine kahjuks kaugele ei viinud ning tehing jäi seekord katki.

Mõnisada kilomeetrit Saksamaal sees otsustasime maha pidada ka ühe lumesõja kohalikus wc parklas. Oli tõeline lahing Leipzigi all ja ei puudunud ka kannatanud ehk siis teisisõnu toimus hiljem väike plaasterdamine. Hetkel lõbustavad meid kokandusjutud ja üle lendavad kured, kes varsti Eestimaale saabuvad. 550km veel ja “ongi” Amsterdam.

Saabus Holland, graafikust oleme taas kõvasti maas. Ilmselt jõuame hotelli alles enne südaööd. Loodan väga, et tubadega täna öösel probleeme ei tule ja uni kestab kauem kui kella kaheni öösel. Veel tanklast läbi, viimased ostud ja peakski hotell olema, hurraa.

 

Lisa kommentaar