header photo

3 vastust Eesti-Valgevenelt

Rimo Hundi debüüt oli alla ootuste. Foto: Hendrik Osula

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb peale mängu omakorda kolm järeldust. Kuidas vastas esmaspäevane 0:2 kaotus varem püstitatud küsimustele?

1) Kas Rimo Hunt teeb koondisedebüüdi?

Märgid ei valetanud: mänguaega jagus neljale ründajale ja kui algkoosseisu mahtus Kristen Viikmäe kõrvale Norras karastust kogunud Henri Anier, siis 40. minutil koitis Viikmäe väljavahetamise järel Hundi suur võimalus.

Olgem ausad, Hundi esituses ei olnud ka parima tahtmise juures midagi silmapaistvat. Väravavõimalused puudusid, oodatust väiksem kasu oli ka survestajana. Statistikasse läks kirja vaid kolm viga. Mängu järel tunnistas Hunt ka ise, et ei jäänud oma esitusega põrmugi rahule.

On raske näha, et 27-aastane Levadia pallur peaks mingil hetkel kujunema koondise jaoks vajalikuks jõuks. Hilise arenejana ei tasu teda veel päris maha kanda, kuid suurt lisa sellele ühele koondisemängule ilmselt tulemas ei ole.

2) Kas keskkaitsepaar Morozov-Bärengrub veab välja?

Ootamatult usaldas Tarmo Rüütli keskkaitsesse Igor Morozovi kõrvale äsja Hiinast kohale jõudnud Taavi Rähni, kelle mäng lõppes õigusega varajase duši alla minna. Ainsa keskkaitsjana pingil olnud  Bärengrubi jaoks ei tähendanud aga Rähni punane esialgu midagi, hoopis Martin Vunk täitis Rüütli otsusel kaitsesse jäänud augu.

Kui Bärengrub viimaks neli minutit enne normaalaja lõppu sisse toodi, oli mäng tehtud ja Morozovi-Bärengrubi koostööst ning hakkama saamisest rääkimiseks aeg liiga lühike. Ehk järgmine kord.

3) Kas soe suveõhtu toob publiku staadionile?

Au ja kiitus 3192 staadionile jõudnud pealtvaatajale! Sellegipoolest on tegemist väga suure pettumusega. Olgu, tegemist oli esmaspäeva õhtuga, Valgevene ei pruugi vastasena olla keskmisele fännile kuigi isuäratav ja tegemist oli ikkagi kõigest sõprusmänguga, aga vabandusi leiab iga loll.

Loodetavasti toob reedene mäng tribüünidele vähemalt kaks korda nii palju rahvast. Sinisärgid vajavad kodupubliku toetust.