header photo

3 küsimust Eesti-Trinidad ja Tobagole

Kas Sergei Zenjov suudab Eesti ründemängu murrangu tuua?

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Trinidad ja Tobagoga?

1) Kas Sergei Zenjovi kiirus on tagasi?

Eesti koondis on juba üsna pikka aega väga väheresultatiivset mängu näidanud ning üheks selle põhjuseks on kindlasti Sergei Zenjovi puudumine olnud. Põlvevigastus pole lasknud seni Ukraina kõrgliigas leiba teeninud ründajal umbkaudu viimasel pooleteist aastal koondist normaalselt esindada.

Ja kuigi Zenjovil on kirjas koondise särgis vaid viis väravat, siis tema kiirus, läbimurded ja teravus on just see, millest Eesti on puudust tundnud.  Eelmisel aastal leiti küll Henrik Ojamaa näol justkui võrdväärne asendus, kuid värskelt Poola meistri Varssavi Legiaga liitunud Ojamaa ei ole suutnud rahvuskoondise särgis veel oma täit potentsiaali näidata.

Seega tänaseks olulisemaiks küsimuseks jääbki just see, kas Zenjovil on kiirus tagasi. 24-aastane ründaja sõnas eile, et kiirus on tagasi tulemas ja tunne on viimasel ajal juba päris hea olnud. Õhtu annab meile kõigi eelduste kohaselt vastuse, sest meest on oodata väljakule algkoosseisus.

2) Kas keskväli jääb ilma Vassiljevita näotuks?

Üldine kogemus on seni näidanud, et ilma keskväljamaestro Konstantin Vassiljevita jääb Eesti mäng hambutuks. Kuigi poolkaitsja ise on üritanud oma tähtsuse osakaalu vähendada, siis paraku seni oleme temast väga suures sõltuvuses olnud.

Tänaseks üheks murdepunktiks saab olema meie poolkaitseliini toimimine. Sergei Mošnikov on Poolas juba väärt minuteid kogunud, väravagi löönud. Joel Lindpere on alati tahtmist täis. Kui Eesti suudab täna söödu käima saada, rünnakul loomingulist üles näidata ning standardolukordadest ohtlikkust külvata, võime öelda, et koondises pole asendamatuid mängijaid.

3) Kas suudetakse saatuslikuks saavaid isiklikke eksimusi vältida?

Esmaspäeval Valgevene vastu said määravaks just isiklikud eksimused. Avavärava puhul kattis klubita Enar Jääger lubamatult ära suluseisu, kui liinist mitu meetrit madalamal oli. Vastaste teine tabamus sai alguse vahetusest sekkunud vasakkaitsja Andrei Sidorenkovi rumalast triblamisüritusest. Lisaks Taavi Rähni aeglusest tingitud punane kaart, mis jättis kodumeeskonna täiesti lootusetusesse seisu.

Kui tavaliselt on Eestile probleeme valmistanud kollektiivsed vead või lihtsalt klassi vahe, siis võrdse meeskonna vastu tuleb hoiduda eelkõige personaalsetest eksimustest.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
    Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused