header photo

3 küsimust Eesti-Kõrgõzstanile

Me tahame väravat, väravat, väravat, väravat, väravat! Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Kõrgõzstaniga?

1) Kas Eesti lõbustab?

Eesti viimaste mängude vaatamine pole olnud sugugi mitte huvitav ning kohtumised on olnud reeglina väravate- kui ka võimaluste vaesed kohmakad keskväljalahingud.

Muidugi on ka kokkumängu ja distsipliini harjutamine hea, aga korralik lahtine mäng väravatega oleks kahtlemata fännidelegi positiivne kogemus kui ka aitaks Eesti meestel püssi paukuma saada, sest väravate löömine on muutumas suureks probleemiks, mida see 2010-2011 ei olnud.

Mängijad, kes platsile jooksevad, on enamjaolt ründava suunitlusega, nii et loodetavsti saab paar-kolm neist meestest ka oma väravasaldot suurendatud.

Kirgiisidel on selja taga küllaltki hea tulemusteseeria, kuid enne seda on näidatud, et Eesti tasemega vastased võivad neile kolle lüüa. Näiteks aasta eest kaotati sõprusmängus Kasahstani vastu 5:2.

2) Kas Rimo Hundi teine katse tuleb parem?

Levadia ründaja tunnistas pärast oma esimest koondisemängu, et kohtumine ebaõnnestus, kuid nüüd on tal teine katse Valgevenega võrreldes paari kraadi võrra kehvema vastase vastu.

Kindlasti saab ta ka ründajana veidi enam kasti lähedal tegutsemisele keskenduda, sest Valgevene vastu jäi ta tihtilugu isoleerituks, kuna Eesti ei jõudnud väga suurte jõududega rünnakule tormata ja loodetavasti leiab ta sellises situatsioonis oma käigu üles.

3) Millisel tasemel on Mikk Reintam?

Mikk Reintami võis paari aasta eest pidada üheks potentsiaalseks algkoosseisumeheks Eesti koondises, ent pärast seda on ta veidi pildilt kadunud.

23-aastase mängumehena on tal siiski veel üsna mitu aastat jäänud, enne kui saame otsustada, kas Soome meistriliigas mängiv kaitsja tõuseb piisavalt kõrgele, et keskkaitses Igor Morozovile ja Ragnar Klavanile head alternatiivi pakkuda.

Uue hooaja algus pole talle kindlasti lihtne olnud, sest Jyväskylä on meistrivõistlusi kehvasti alustanud ning Reintam on üks kindlaid mehi kaitseliinis, mis on lubanud endale lüüa kõige rohkem väravaid. Samamoodi oli tema koduklubil kõige halvem kaitseliin ka eelmisel hooajal. Meil siitpoolt lahte on aga keeruline hinnata, kui palju sellest on Miku osa. Saame vaid öelda, et koondise särki kandes on ta soliidselt esinenud.

 

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Tanel Tursk Tanel Tursk
    Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused