header photo

Konkurentideta Milan jahib suve parimat diili

Keisuke Honda. Foto: Marcelo Pereira (Terra.com.br)

Keisuke Honda. Foto: Marcelo Pereira (Terra.com.br)

Jaapanlane Keisuke Honda on viimastel aastatel olnud üks Venemaa liiga parimaid mängijaid ning näidanud suurepäraseid esitusi ka rahvusvahelisel tasemel: viimati Konföderatsioonide karikal oma kodumaa eest mängides.

Ometi, kui praegu levivad jutud, mis seostavad teda Itaalia gigandi Milaniga, räägitakse sellest, et Milan loodab mängijat, kelle leping jaanuaris lõppeb, endale saada pakkumisega, mis on suurem kui 3 miljonit eurot. Tõsi, 3 miljonit eurot ei pannud CSKA-d isegi silmi pilgutama, aga venelased on vihjanud sellele, et too summa, mille eest nad on nõus Hondast enneaegselt lahti ütlema, peaks olema igati mõistlik.

Nüüd on Milan oma ründeässa Robinho vigastuse taustal pakkumist suurendanud ning Honda ise on tegemas kõik, et Venemaa pealinnast Milanosse kolida, olles nõus isegi palka alandama, ent kõige selle taustal tekib küsimus: mida teevad teised klubid? Tõsisemalt on räägitud ainult Evertoni huvist, mis on aga praeguseks vaibunud.

Kas tõesti on rahas uppuvate maailma tippklubide meeskondade koostajad tänapäeva suurte summade juures mõistuse nii ära kaotanud, et hiiglasliku meediahaibita mängijaid ja neid kogenuid mehi, kelle hinnasilt on madal, ignoreeritakse täielikult?

Kui vaadata populaarset andmebaasi Transfermarkt.de, leiab, et sakslaste sait hindab jaapnalse väärtuseks 20 miljonit eurot ning nii palju, kui mina Hondat mängimas olen näinud, pole see hinnang sugugi mööda… ja antud juhul ignoreerin ma fakti, et oma fanaatilisel kodumaal on Honda kõrges staatuses ning teda ostev klubi võib oodata nende vastu näidatava huvi märgatavat kasvu.

Juunis 27-aastaseks saanud mängija on juba mitu hooaega näidanud, et ta suudab oma taset hoida ning ainuüksi 20 väravat 79 mänguga Vene liigas ja 15 väravat 45 mänguga Jaapani koondise eest kinnitavad, et poolkaitsja lisab oma meeskondade mängule väga palju juurde.

Honda toob oma kuldse jalaga mänguplatsile veel rohkem, kui ainult väravad: tal on platsinägemist ja söödukvaliteeti, et leida headel positsioonidel olevaid kaaslasi, ning kui on vaja täpset standardolukordade andjat, siis võib teda usaldada.

Tundub äärmiselt suure rumalusena, et Milanil lubatakse sedavõrd head mängijat jahtida ilma konkurentsita… olgugi, et tema leping kehtib vähem kui kuus kuud ja ta on seejärel tasuta saadaval, usun ma, et isegi klubi, kes käiks lauale 10 või 15 miljonit eurot, ei kahetseks oma otsust. Tegu on tippklubi materjaliga, kuid need, kel on olemas raha tema ostmiseks ei suuda tema väärtust hinnata ja kulutavad varsti sama summa mõne pool-korraliku hooaja teinud prantslase, portugallase või brasiillase peale.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Tanel Tursk Tanel Tursk
    Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused