header photo

Mats ja maaühendus

Foto: Gertrud Alatare

Nõmme Kalju eurokolakas Plzeni Viktoria käest näitas taas, milline on tegelikult meie (klubi)jalgpalli tase. Nagu tõi see laks tagasi maa peale Kalju enda, pudenesid pilvede alt üksteise järel suviselt soojale pinnasele ka kõik need pöidlahoidjad, kes olid HJK alistamise järel juba Meistrite liiga alagrupiturniirist või mängust mõne absoluutse tippklubiga unelenud.

Ärge saage minust valesti aru – Kalju tegi HJK vastu kaks väga tarka mängu ning vääris edasipääsu, kuid tegelikult olid soomlased ju kõvemad. Soovib keegi vastu vaielda? Ütles ju veel viimast päeva juukseid nautinud Igor Prinski, et jalgpallis ei pruugi alati edasi saada tugevam meeskond. Ja tal oli tuline õigus.

Mulle tundub kangesti, et Kalju justkui ei uskunudki, et neil õnnestub HJK alistada. Kui klubi treenerid lubavad enne mängu, et võidu korral ajab üks oma pikad juuksed maha ning teine värvib enda pahmaka blondiks, siis millise sõnumi see edastab? Aga vot, võta näpust – ilmselt oli sellest kasu, meeskond ju võitis.

Lisaks veidratele lubadustele näis, et Kalju jäi võidu järel ka pisut loorberitele puhkama. Jah, edasipääs oli kõva sõna ning tähendas sisuliselt eesmärgi täitmist, kuid tähtede taevast alla toomine oleks Eesti klubide euromängude kontekstis kas Meistrite liiga või Euroopa liiga alagrupiturniirile pääsemine. Mitte üksainus edasipääs.

Seetõttu olekski Plzeni vastu võidud vähemalt üritadagi. Selle asemel tembeldati edasipääs Euroopa mõistes keskmiku vastu “ulmeks”, nopiti kodus võrgust neli väga ärahoiatavat väravat ning võõrsilmängule sõideti juba kaotajatena. Teist keretäit saama.

Kõige selle taustal jäeti aga unarusse kodune Premium liiga. Kahest mängust Infoneti ja Tallinna Kaleviga võeti kindla kuue silma asemel kaks hädist punktikest, mis maksab nõmmekate jaoks halvemal juhul hooaja lõpus oi-oi kui valusalt kätte. Nende õnneks komistas teisipäeval ka teine peamine tiitlinõudleja Levadia, mis tähendab, et veel augusti keskpaigas on täiesti reaalne ka näiteks see, et järgmisel aastal hakkame Meistrite liigas kaasa elama Sillamäe Kalevi vägitegudele. Vaadake ise tabelist, vahed ei ole ju üldse suured.

Kaljul on aga endiselt võimalik minu suu lukku panna ja pääseda Euroopa liiga alagrupiturniirile, kuid selleks tuleb tõenäoliselt selg prügiseks teha mõnel veel vingemal suurklubil. Loodan väga, et Kaljul jätkub jõudu ja jaksu, et tugevamale vastasele vähemalt kaks kõva lahingut anda. Sest nagu teame – edasi ei pääse alati tugevam meeskond.

4 vastust postitusele: “Mats ja maaühendus”

 • Fc Raul Ojasaar ütleb:
  8. aug. 2013 kell 16:36

  Minu arust on see blogipostitus täielik eide möla..

 • velts ütleb:
  8. aug. 2013 kell 16:44

  Päriselt ka ajad sellist juttu? Vanust on palju?

 • dareth ütleb:
  8. aug. 2013 kell 16:47

  Mina jällegi suhteliselt nõus. Kuigi nii Infoneti kui Kaleviga viigistati ehk saadi kodus kaks punni, mitte üks.

 • madis ütleb:
  9. aug. 2013 kell 00:06

  Raulitol ei ole 1. klassi matt selge jah, 1+1 ikka 2 🙂

 

Lisa kommentaar