header photo

Kolm küsimust Eesti-Hollandile

Sinisärgid on Hollandiks valmis. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Hollandiga?

1) Rünnata või kaitsta?

Eesti jalgpallikoondise leerist kuuleb mängu eel erinevaid sõnumeid. Üks osa jääb suure Hollandi ees aupaklikuks ja panustaks kaitsetööle. Teine, ahnem pool näeb Hollandit võidetavana ja soovib kodupubliku ees julgelt peale minna ning tulpidemaa koondist nende endi mängus võita.

Viimane otsus jääb Tarmo Rüütlile, mitte Henrik Ojamaale (“Hollandi vastu meil pinget peal ei ole, loodan, et mängime natuke vabamalt ja natuke julgemalt palliga.”), Dmitri Kruglovile (“Hollandi vastu tuleb teine mäng. Nad on hoopis teise tasemega ja peame mängima kaitsest lähtudes – aga mängime ikkagi kodus.”), või kellelegi kolmandale. Seni teada olev info Rüütli algrivistuse ja mänguplaani osas on paljulubav ja peabki olema – julge hundi rind on rasvane.

2) Kas Ojamaa…?

Alustab? Ülemise ründajana? Alumise ründajana? Äärel? Läti vastu vahetusest sekkunud Ojamaa tõmbas siis, veidi vähem kui kuu tagasi, meie mängu paremalt äärelt teravustega käima. Tõenäoliselt usaldab Rüütli noormehe täna juba algrivistusse – kas taas äärel?

Ojamaal vahet ei ole. Ta on võimeline täitma mõlemat positsiooni, kuid Hollandi vastu eelistaks meie Varssavi Legia pallurit näha paremal äärel. Jetro Willems ootab lõhki tõmbamist.

3) Kes on hollandlastest ohtlikem?

Robin van Persie. Arjen Robben. Wesley Sneijder. Jeremain Lens. Kevin Strootman. Kuigi külalistel puuduvad mitmed suured nimed, on koosseis esinduslik ja iga mees võib otsustada mängu saatuse. Ühte nime välja tuua on raske, kuid suuremad lootused Hollandi vastu positiivse resultaadi saamiseks algavad ja lõppevadki märksõnaga meeskondlik.

On selleks Manchester Unitedi Robin van Persie või Müncheni Bayerni Arjen Robben – või peatab nad kõik Augsburgi Ragnar Klavan või Nižni Novgorodi Volga Sergei Pareiko?

Üks vastus postitusele: “Kolm küsimust Eesti-Hollandile”

  • väv ütleb:
    15. jaan. 2014 kell 19:49

    1. Joonesta sirglõik, mille pikkus on 9 cm. Joonesta teine sirglõik, mis on eelmisest 6 cm võrra lühem.

 

Lisa kommentaar