header photo

Kolm küsimust Ungari-Eestile

Henrik Ojamaad võib ees oodata raske tööpäev - temalt tuleb oodata palju tööd kaitses ning samal ajal peaks ta olema põhiline teravuste tekitaja Eesti koondise rünnakutel. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Ungariga?

1) Kas tõesti Anier ja Ahjupera ees koos?

Eilne koondise treening vihjas sellele, et Tarmo Rüütli annab teise võimaluse ründepaarile Henri Anierile ja Jarmo Ahjuperale. Läti vastu too skeem ei töötanud ning isegi kümnekesi mänginud Eesti koondis osutus ohtlikumaks kui ajal, mil kaks koondise suuremat ründemeest koos väljakul olid.

Mõlema mehe vorm on korralik ning klubi eest ollakse kindlad võtmemängijad, aga kahe peale kokku paistis neil Läti vastu kokkumängu ja liikuvust nappivat.

Ilmselt on Tarmo Rüütli plaan taaskord vähemalt üks neist teise poolaja alguses välja võtta, et siis vaikselt tippvormi suunas tüüriva Sergei Zenjovi teravus paremini välja tuua. Loodetavasti püsitakse tolle hetkeni ikka mängus sees.

2) Kuidas asendada Vassiljevi loovus?

Eesti koondise keskväli saab õhtuseks mänguks üsna uue näo ning nii Sergei Mošnikov kui ka Tarmo Kink jäid Hollandi vastu pingile. On võimalik, et keskvälja tööks jääb sel korral veidi puhtam jooksmine ja kaitsetöö tegemine kui olukorras, kus Konstantin Vassiljev mängiks. Muidugi ei tasu Mošnikovile ja Martin Vungile liiga teha: suudavad nemadki palli hoida ning edasi toimetada.

Lõviosa teravust peaks siiski saabuma äärtelt ja see saab tõenäoliselt olema mäng, kus Henrik Ojamaa õlul saab vähemalt avapoolajal olema suur vastutus. Hollandi vastu jäi noor talent teiste koondislaste varju, kuid siis tuli tal mängida üsna nobeda Jetro Willemsi vastu, aga pikakasvuline Tamas Kadar, kes teenib leiba Ungari liigas, peaks Ojamaa jaoks veidi alistatavam vastane olema.

3) Kuidas saadakse hakkama Dzsudzsaki kiirusega?

Üks suurimaid ohte Ungari poolelt on nende äärmiselt terav vasak äär Balazs Dzsudzsak, kes kogus kuulsust Eindhoveni PSV-s ning on nüüd Vene liigas oma mängu uuesti leidmas.

Kui eelmises mängus oli Dima Kruglov see, kes pidi mängima Arjen Robbeni vastu, keda tuleb alati väravast eemal hoida paari mehega, siis Dzsudzsak pole palju lahjem mees ning Enar Jääger, kelle stardikiirus pole tema tugevaim omadus, vajab kindlasti meeskonnakaaslaste tuge. Samas tuleb silmas pidada, et oleks halb, kui kogu Ojamaa energia kuluks kaitses käimisele.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Tanel Tursk Tanel Tursk
    Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused