header photo

Kolm küsimust Liechtenstein-Eestile

Foto: Brit Maria Tael

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Liechtensteiniga?

1) Mida teeb debütant Karol Mets?

Eelmisel hooajal suuremat sorti läbimurde teinud ja ka välisklubide tähelepanu tõmmanud Karol Metsa jaoks ei ole just seljataha jäänud hooaeg kulgenud ootustepäraselt, aga vaatamata ebastabiilsetele esitustele Flora kaitseliinis, on Tarmo Rüütli ta oma valikusse kaasanud ja täna peaks mees ka debüüdi tegema.

Kuigi Liechtensteini näol on tegemist kääbusriigiga, kelle mängijatevalik pole väga rikkalik, peaks nende ründajad siiski olema võimelised Metsale paaril korral tõsisema küsimuse püstitamiseks ning saab olema huvitav näha, kas Metsa keskendumine ja närvid uuele väljakutsele vastu peavad.

2) Kas Mihkel Aksalu kasutab võimaluse ära?

Kui Karol Metsa kaasamine valikusse on pigem tulevikule mõtlev otsus, mis on tingitud erinevate algkoosseisumeeste puudumisest, siis Mihkel Aksalu on tõusnud tavapäraseks nähtuseks koondise nimekirjas.

Nüüd saab ta näidata, kas ta suudaks olla Sergei Pareikole väärilisem asendaja, kui seni seda rolli täitnud Pavel Londak ja Artur Kotenko on olnud.

Vähemalt viimastel kuudel on Tarmo Rüütli talle sellise mantli kanda andnud ning nüüd peaks saabuma see kord, mil Aksalu üle pikkade aastate end taas Eesti koondise sinises särgis tõestada saab.

3) Kas ilma Konstantin Vassiljevita kaob taas loovus ära?

Mäng Liechtensteiniga peaks olema selline, mida Eesti teoorias domineerima hakkab, kuid ajalugu on näidanud, et ilma Konstantin Vassiljevi panuseta võib meil keskvälja kontrollimine raskeks muutuda ja kogu mängupilt muutub liigseks rapsimiseks, sest puudub vajalik tehniline kvaliteet.

Vaadates tänast Eesti koondise algkoosseisu, on taas raske näha, kus kohast peaks tulema mängu kontrollimine läbi palli valdamise ja liigutamise, kuigi Martin Vunk võib heal päeval seda üsna arvestataval tasemel teha.

Samal ajal tuleb loota, et Eesti koondise ründepaar suudab asjadele veidi kaasa aidata ning ei hakka pea ees vastastesse tormama.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Tanel Tursk Tanel Tursk
    Olen Soccernet.ee seltskonna üks pikemaajalisi liikmeid ja praegune välismaa toimetaja. Minu peamine huvi on Itaalia jalgpall, kuid olen loomulikult kursis nii Eestis kui ka mujal välismaal toimuvaga.

Autori postitused

Teema postitused