header photo

Kas teil on ikka igav?

Möll käib kogu aeg ja igal pool! Foto: Rein Murakas

Kuulen tihti, et Eesti jalgpall on jama. Siin ei toimu midagi. Meistriliiga tase on nõrk. Puuduvad intriigid. Kirjutan just teile, kes te olete seda mulle öelnud!

Kuulen tihti, et välismaa jalgpall on vägev. Seal toimub palju. Tase on kõikjal parem kui siin. See pakatab intriigidest. Kirjutan just teile, kes te olete seda mulle öelnud!

Jah. Te olete samad inimesed!

Vaatame tagasi, mis on viimase aasta jooksul toimunud. Meistriliiga hooaeg oli jällegi erakordselt põnev, oli suuri üllatajaid, oli veel suuremaid langejaid. Oli võimas noorpallurite esiletõus, oli Tallinna Kalevi finantskrahh ja kihlveoskandaal. Oli pingeline heitlus parima väravakütitiitli eest viimase vooru viimaste minutiteni… Valmis sisehall, mitmed kunstmuruväljakud said uue ja korraliku katte. Risto Kägo teenis hooajaga seitse (!) punast ja 26 (!) kollast kaarti. Amatöörid võtsid proffidelt 50 punkti (aasta varem vaid 30). Koondislased Martin Vunk, Vladimir Voskoboinikov, Dmitri Kruglov ja Aleksandr Dmitrijev naasesid kodumaale.  Eelviimaseks jäänud Tartu Tammeka võitis 2:1 kullaga kaetud Tallinna Levadiat. Uustulnuk Infonet tuli Tallinna Flora vastu välja 0:2 kaotusseisust ja võitis 3:2. Kalju ja Flora lõid omavahelises mängus seitse väravat – nõmmekad võitsid 4:3. Kaks pallurit sülitasid vastasmängija pihta ja said korraliku mängukeelu. Mitu meest kritiseerisid kohtunikke ja said mängukeelud. Rimo Hunt lõi käega (enda sõnul õlaga) värava.

Mis veel? Viimastel nädalatel on mul Tartu Tammeka lõhn ninas. Veidi higine, samas karske, veidi paberine. Rahalõhna ei tunne. Miks ma tunnen kaugelt Emajõe kaldalt lõhna vabariigi pealinna? Tüli, personali puudus, mängijate testimised välismaal, paberite õigeks ajaks esitamata jätmine, pikenduse saamine, saneerimisettepanek, vaikus, paberite esitamine, otsuse tulemi… otsuse edasilükkumine, kamaluga nimesid (kellest võib saada treener, kellest abitreener, kellest tegevjuht), veelkord vasturääkimised ja täiesti erinevad pilgud ühele olukorrale, fiktiivsed lepingud – see on väga vänge! Pole ime, et ka need, kes ei näe, mis toimub, asja aduvad – ja ka ninas tunnevad.

Aga et mitte teemast kõrvale kalduda, siis kas teil on ikka igav?

Minul ei ole.

PS. Eesti koondise 2:2 viik 2010. aastal MM-i finaalis mänginud Hollandiga (kusjuures võit läks käest täitsa lõpus, kui ei tea kust imeti välja penalti) ja kogu A-koondise peatreenerisaaga ei tee asja üldsegi igavamaks. Ka mitte II liigas Nõmme Unitedi väravavahi Dmitri Lipetski enda kastist löödud värav.

PPS. Eesti jalgpall on kirev!

4 vastust postitusele: “Kas teil on ikka igav?”

 • noh ütleb:
  30. jaan. 2014 kell 10:30

  Tartu Tammeka siiski ei jäänud viimaseks…

 • Realking ütleb:
  30. jaan. 2014 kell 10:44

  Sellised kirjatükid hoiavad nö sütt kuumana, aga tõelise publikuhuvi plahvatuslikuks tõusuks on vaja mingit suuremat sorti vaimustust, mis tõstaks ajutiselt nt vaadatavust 500%, et see peale selle jahtumist jätaks publikunumbriks ikkagi soliidse arvu.

  Koondisemängud olid ju playoffi ajal hirmus popid, aga esmane tuhin jahtus ja nö glory hunterid kadusid staadionilt.

  Ehk siis mis kutsuks esile sellise vaimustuse, et staadionile tuleks 300 inimese asemel 1500 alguses, kellest jääks ehk 1000 alles peale esmast tuhinat? Proovitud on edu euroopas, vanade peerude tagasitulekut jne.

 • Kurat ütleb:
  30. jaan. 2014 kell 12:27

  Kihlveo skandaal on paraku mitte põnev erand vaid viimasel ajal pigem tavaline rutiin. Millal oli viimane hooaeg, mis möödus nn. kihlveo skandaalita?

 • freelancer ütleb:
  30. jaan. 2014 kell 13:59

  Sellel kolumnil on ainult üks puudus. Kardetavasti pole sihtauditoorium siin lugemas. Igavuse üle virisejad on need, kes hooaja jooksul ühtegi Eesti liiga mängu ei vaata, küll aga kommenteerivad anonüümselt ja innukalt kohalikke vutiuudiseid Delfis ja Postimees.ee-s.

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
  Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused