header photo

Kolm küsimust Gibraltar-Eestile

Magnus Pehrsson, milline on plaan? Foto: Regina Rähn

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Gibraltariga?

1) Milline on Pehrssoni lähenemine?

Eesti rahvuskoondise eesotsas esimest tuleproovi ootav rootslane Magnus Pehrsson on lähenemises juba Tarmo Rüütlist tuttavat malli muutnud – varasemast rohkem tehakse taktikalist tööd nii koosolekute kui trennide näol, ka treeningud ei ole enam ajakirjanikele avatud. Nii on senimaani saladus, mida Pehrsson täpsemalt mängijatelt nõuab ja milline Eesti koondis täna õhtul väljakule jookseb.

“Seal mängus (Gibraltariga – I.L.) saavad mehed täpsemalt teada mängustiilist ja ülesannetest, mida mängijad täitma peavad. Mängijad peavad aru saama, et neile on uued nõudmised, uus mängustiil ning peame vaatama, kuidas nad nendega kohanevad,” lausus rootslane viimasel Eestis peetud pressikonverentsil. Ootame.

2) Kes kasutab miljonivõimaluse ära?

Henrik Ojamaa, Gert Kams, Siim Luts, Joel Lindpere, Marko Meerits, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Sergei Zenjov ja Henri Anier. Ei, tegemist ei ole meestega, kes täna algrivistuses platsile jooksevad; tegemist on nimekirjaga eemalejääjatest. Suurem osa sellest reast on end koondises kindlalt algrivistusse mänginud.

Täna avaneb aga seega võimalus teistele. Uus peatreener, uued nõudmised – hea esitus täna võib tagada koondisekutse ka siis, kui kõik tagasi rivis on. Kellel täna enim kaalul on?

Väravavahtidest on tagasi koondises Soomes usinalt karjääri seljaprobleemide järel uuesti üles ehitama asunud Mihkel Aksalu. Kaitseliinis on kohal küll kogu esindus koos pikalt puudunud Igor Morozoviga, kuid oma šanssi ootavad kaks mängu pidanud Ken Kallaste, korra koondist esindanud Karol Mets ja debütant Maksim Podholjuzin.

Poolkaitses on Sergei Mošnikovil võimalus end püsivalt algkoosseisu mängida, oma võimaluse saab järgmiseks Kostjaks peetav Ilja Antonov, head mängu peavad näitama ka välislepingut ihkav Dmitri Kruglov ja Inglismaa neljandas liigas pingiotsa nühkiv Sander Puri. Ründeliinis haigutab Ojamaa, Anieri ja Zenjovi eemalejäämisel suur tühjus – ainsa puhta ründajana on rivis Rimo Hunt, keda assisteerib seni peamiselt äärel toimetanud Tarmo Kink. Ka neil on üht-teist tõestada.

3) Kas (mitu?) rekordid lähevad ümberkirjutamisele?

Gibraltari 1:4 kaotus Fääri saartele – jah-jah, kaotasid sinisärgid ju Fääridele 0:2… – on püstitanud küsimuse, kas ehk mõni Eesti koondise rekord võib kukkuda.

26. juulil 1928 koduses Kadriorus võetud 6:0 võit Leedu üle, Argo Arbeiteri neli väravat 13. novembril 1996 Andorra võrku või midagi kolmandat – kas Pehrssoni esimene mäng toob mõne rekordiparanduse?

 

2 vastust postitusele: “Kolm küsimust Gibraltar-Eestile”

  • kommentaator ütleb:
    5. märts 2014 kell 18:59

    kaotasid sinisärgid ju Fääridele 0:2 ?

  • Janoo ütleb:
    11. mai 2014 kell 21:49

    KUHU JÄID VAZTUZED?

 

Lisa kommentaar