header photo

Klubid, võtke aru pähe!

Tänavu on publikurekord superkarika käes. Foto: Gertrud Alatare

Eesti klubid, päriselt, võtke aru pähe! Ma saan aru, et kuskilt te peate omale raha teenima, aga saate vast isegi aru, et see mängupäeval teenitud piletitulu ei ole eriti suur.

Ma räägin piletihindadest. Toon siinkohal näited senistelt kodumängudelt:

Levadia – täispilet 5€, sooduspilet 2€, FB 2,5€
Tallinna Kalev – täispilet 4€, soodus ja FB 2€
Lokomotiv – kõigile 1€
Trans – täispilet 2€, sooduspilet 1€
Flora – täispilet 4€, soodus 2€, alla 12-a. 0€
Infonet – täispilet 5€, FB 3€
Kalju – täispilet 10€, kuni 14-aastased lapsed, pensionärid ja eelmüügist ostjad 2,5€, FB 3,5€

Te küsite, mis mind häirib? Ilmselgelt üleküsitud täispiletite hinnad. Võite mulle rääkida Facebookis enda osalejaks märkimisest ja seeläbi odavamalt mängule saamisest, aga mõistate vast isegi, et seda teevad inimesed, kes käivad klubi mängudel regulaarselt. Neid inimesi on aga käputäis.

Kliinilise täpsuseta on pealtvaatajate numbrid  keskeltläbi alla 200. Siinkohal ei hakka rääkima ka arvude ja reaalsuse võrdlusest, mida erinevate klubide poolehoidjad on viimasel nädalal palju teinud. Jah, päris suur kala jookseb kohati sisse, ent las see võrdlus jääda kellegi teise kanda.

Aga ka see 200 on paganama väike number. Telepildist, mis on ju toodetud ometigi liiga populariseerimiseks, tundub pühapäeva vutihuvilisele staadion tühi. Ja tühi staadion ei too teda järgmisel nädalal teleka tagant tribüünile. See on paratamatus. Inimesed on läbi aegade olnud masside järgijad. Minnakse ikka sinna, kus on inimesi. Turismireisil võõras kohas olles valib inimene ikka kahest kõrvuti asuvast restoranist selle, kus on inimesed ja elu, mitte selle, kus pole ühtegi inimest – kahtlane ju!

Foto: Hendrik Osula

Foto: Hendrik Osula

Et rahvas tribüünidele tuua, on vaja jõuda uute inimesteni. Nelja- ja viieeuroste piletitega uute inimesteni ei jõua. Inimene ei lähe praeguste tuuliste ja jahedate ilmadega viie euro eest Infonetti või Tallinna Kalevit vaatama, kelle eksisteerimisest ta halvemal juhul vaid poole kõrvaga kuulnud on.

Sõbra kutsele vastamiseks või omast peast staadionile minekuks (kui mõni nägi telekast ja tundus vägev) peaksid klubid olema loonud võimalikult soodsa keskkonna. Ning kuivõrd siinne taristu tänasel päeval veel ei paku pealtvaatajatele kõige mugavamaid tingimusi, peavad klubid astuma omapoolse sammu.

Meeskondadel, kellel on selge identiteet ja tugev kogukond taga, neil ilmselt tõesti need Facebookis osalejaks märkimised töötavad. Aga neil, kellel seda ei ole või kes on osa Tallinna hiiglaslikust klubipuslest, soovitan ma päris tõsiselt piletihinnad alla tõmmata. Kasvõi täiesti nulli, et inimesed staadionile saada ja neile harjumus tekitada. Kui tribüünid juba lookas on, küll siis saab ka uuesti piletihindadele mõelda.

TTÜ korvpalliklubi (olemas on selge identiteet), kelle kodumängudel küsiti täispileti eest 2 ja sooduspileti eest 1 euro, tegi hiljuti muudatuse, mille kohaselt Facebookis osalejad saavad mängule tasuta. See on nende kodusaali rahvast pungile ajanud.

Jalgpalliklubid, mõelge ja võtke lõpuks ometi aru pähe! On küll üldlevinud arvamus, et tulemustega tuleb ka publik, ent nagu praegu näeme, ei pruugi alati nii minna.

Kiitus neile fännidele, kes juba praegu tribüüne täidavad!

Üks vastus postitusele: “Klubid, võtke aru pähe!”

  • Dave ütleb:
    11. märts 2014 kell 04:33

    Hea leht ..
    Aitäh.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
    Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused