header photo

Kolm küsimust Läti-Eestile

Fookus on taas Magnus Pehrssonil. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Lätiga?

1) Pehrsson versus Rüütli

Seni Magnus Pehrssonil Tarmo Rüütliga otsest võrdlust ei olnud. Gibraltar oli uus nii koondislaste kui peatreeneri jaoks, katsetused ei toonud parimat tulemust, kuid see on kõik loodetava edu nimel. Põhimõtteline lahing Lätiga omab hoopis teist tähendust.

Olgugi, et mullu augustis Tarmo Rüütli käe all peetud heitlus oli samuti vaid maavõistlus – mida, oleme ausad, on ka Balti turniir – kohtumine lõunanaabriga on alati teise kaaluga. Pehrsson tunnistab seda, mängijad tunnistavad seda. Sõprusmängus on suures plaanis kaalul vaid au, kuid antud vastasseisus tähendab see sõna midagi erilisemat.

Rüütli on ette seadnud üpris kõrge lati, Lillekülas jäädi avapoolaja lõpus vähemusse, kuid teisel poolajal näitasid sinisärgid suurepärast tahtmist ning läksid Dmitri Kruglovi jala läbi 1:0 juhtima. Lõpuvile kõlades seisis tablool siiski 1:1 viik. Pehrsson teab, mida sihtida.

2) Kes järgmisena üllatab?

Küllaltki õnnetus viigimängus Gibraltariga paistis positiivselt silma teist korda kaitsva poolikuna tegutsenud Karol Mets. Märtsis palju kriitikat saanud pallur oli otsekui ümbersündinud, jõudes Lilleküla murul kõikjale, alustades rünnakuid ja näidates erakordset söödutäpsust.

Märtsis olid siinkirjutaja jaoks positiivsed üllatajad eelkõige Ilja Antonov ja Dmitri Kruglov. Antonov jäi nüüd, vasakul äärel tegutsedes tagasihoidlikuks, Kruglov ravib vigastust. Platsile ei pruugi pääseda ka Mets. Kelle kord üles astuda?

Pilk nimekirjale ütleb, et potentsiaalseid üllatajaid jätkub – ehk murrab äärekaitses lõplikult koondisesse Gert Kams, ehk leiavad Siim Luts ja Sander Puri taas enesekindluse või lükkab Sandri vend Eino jala ukse vahele, ehk teeb seda Albert Prosa või rehabiliteerib end mullu sügisel “koondisekõlbmatuks” kuulutatud Ats Purje?

3) Kui tähtis on võita?

Magnus Pehrssoni projekt on kestnud kaks mängu, kus koondis ei ole olnud veenev. Tõsi, koondis ei ole seda viimastel aastatel olnud ka Andorra, Fääri saarte või Liechtensteini vastu, kuid Läti on järgmiseks tuleprooviks täpselt paras. Et kaalul on veidi rohkem, annab ainult juurde.

76 aastat on möödunud sellest, kui eestlased viimati võidukarikaga koju naasid. Taasiseseisvumisjärgsed numbrid on kurvad: Leedu 8, Läti 6, Eesti 0. Olen enam kui kindel, et pallurid sooviks selle kurva trendi lõpetada, iseasi, kas Pehrsson peab parimaks kasutada parimat võimalikku koosseisu.

Palju on räägitud, et isegi, kui poolfinaalis mängib lätlaste vastu tugev koosseis ja ees ootab finaal, saaksid laupäevases mängus võimaluse eelkõige need, kes on puhanud. Loomulikult, kui mehed on koondise juurde kutsutud, väärivad nad ka mänguaega, aga Balti turniiri võitmine võiks sinisärkidele anda tugeva moraalse laengu.

 

 

Lisa kommentaar