header photo

Tõehetk: milline on koondise tase?

Milline on koondise tegelik tase? Foto: Brit Maria Tael

Milline on koondise tegelik tase? Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis läheb laupäeval Balti turniiri kolmanda koha mängus põhjanaabri Soome vastu oma teise rivistusega – peatreener Magnus Pehrsson ütles vähemalt, et vigastustega mitte riskimiseks ei alusta ükski mees, kes alustas Läti vastu.

Öeldakse, et iga kett on täpselt nii tugev, kui tugev on tema nõrgim lüli. Kui tugev on Eesti koondis, kes mängib ilma Sergei Pareiko, Ragnar Klavani, Enar Jäägeri, Igor Morozovi, Dmitri Kruglovi, Aleksandr Dmitrijevi, Joel Lindpere, Henri Anieri, Ats Purje, Sergei Zenjovi, Henrik Ojamaa, Kaimar Saagi, Tarmo Kingi, Rimo Hundi, Artur Kotenko, Jarmo Ahjupera ja Sergei Mošnikovita? Lisaks jäävad ju suure-suure tõenäosusega pingile Taijo Teniste, Karol Mets, Ilja Antonov ja Sander Puri. U-21 koondise juures on veel Marko Meerits ja Frank Liivak. Kui tugev on Eesti koondis ilma nende 23 meheta?

Samas kurvastamiseks suurt põhjust ei ole. Pehrssoni valikus on 18 motivatsioonist pakatavat ja teotahtelist meest. Puhtaid ründajaid on küll vaid kaks – kolme aasta eest Tšiili ja Uruguay vastu mänginud Albert Prosa ning Sander Post -, ent sellegi pärast ei tasu muretseda.

Prosa on tänavu Flora eest meistriliigas väga head minekut näidanud ja ka palle värava eest sisse sutsanud. Sander Post on aga 2010. aastal Lillekülas 2:0 võidumängus Soome võrku ühe palli juba saatnud. Kas Post suudab taas Soome vastu täpne olla ja Eesti sellega edule aidata?

Küll tekib mitmete põhimeeste puudumisel aga üks küsimärk. Nimelt kes täidab Kostja Vassiljevi kohustusi standardolukordade ajal? Kui mängu ülesehitamise, diagonaalsöödud, läbisöödud ja kauglöögid peavad platsil olevad mehed tahes tahtmata enda ülesannete hulka võtma, siis keegi peab ka seisvaid palle toimetama. Gibraltari vastu nägime, kuidas keskkaitsja Ragnar Klavan mängu lõpus karistuslöögist palli väravasse keerutada üritas, ent Soome vastu pole tedagi.

Küll aga on tõenäoliselt algkoosseisus hirmsa purakaga Artjom Artjunin, Kaljus Fabio Pratesi kõrval seda ametit tundev Ken Kallaste, Martin Vunk, aga ka Sander Post.

Seda, kuidas koos veedetud nädal koondisele uue mänguplaani ja taktika osas mõjunud on ning millist kasu Eesti Balti turniirist lõikas, näeme ilmselt alles Islandi vastu, kui Pehrssoni poisid kõigi eelduste kohaselt tugevaima koosseisuga peale lähevad.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
    Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused