header photo

Koondise tulevik – lootust on!

Eesti algkoosseis Soome vastu. Foto: Brit Maria Tael

Eesti algkoosseis Soome vastu. Foto: Brit Maria Tael

Kuigi Balti turniiri 180 minutiga ei suutnud Eesti lüüa ühtegi väravat ja pronksimängus Soome vastu tuli leppida 0:2 kaotusega, siis tegelikult seis ei ole üldsegi nii hull, kui puhtalt paberi pealt vaadates tunduda võib.

Jah, Eesti ründemäng Soome vastu jäi nõrgaks. Isegi kui üleminek kaitsest ründesse oli korralik, siis viimasel kolmandikul jäi otsustavusest puudu ning söödud läksid tihti metsa. Aga kui mõelda selle peale, et eemale jäi sisuliselt kahe rivistuse jagu pallureid, ei ole asi üldsegi nii hull.

Tunnistan, mäng Soomega, eriti avapoolaeg, isegi üllatas mind. Põhjanaabrid olid vastas oma parima koosseisuga. Mängisid mehed, kes igapäevast leiba teenivad absoluutsetes tippliigades. Eesti poolelt oli põhikoosseisus seitse meest, kes teenivad leiba kodumaal. Ning tuleb au anda, tegelikult said nad päris hästi hakkama. Just kaitses!

Eesti kaitse oli kompaktne ja kahe tagumise poolkaitsja kasutamine on selgelt vastaste ründetegevust tugevalt takistanud. Nii lätlased kui ka soomlased jõudsid küll löögile, ent seda kaugelt. Magnus Pehrsson on öelnud, et on seni kaitsemängule ja meestega tutvumisele keskendunud ja usun, et tal on tänaseks päris hea pilt pallurite võimetest, samas on ta ka kaitse okeilt mängima saanud.

Kui enne pronksilahingut küsisime, kas Sander Post saab tuttava vastase vastu jala valgeks, siis seda ei juhtunud. Flora ründajal ei olnud selgelt oma parim päev ning korraliku löögini hiiglase kasvu mees ei jõudnudki.

Konstantin Vassiljevi rolli standardolukordade juures täitis Soome vastu pisikese üllatusena Siim Luts, kes edastas kõik nurgalöögid. Karistuslööke Eesti peaaegu ei teeninudki ja need, mis keskväljal saadi, lennutas kasti Gert Kams. Tsenderdused olid üldjoontes korralikud ning seda me teada ei saanudki, kas trahvilöökide puhul oleksime Kostjast puudust tundnud või mitte.

Usun, et järgmised kaks sõprusmängu annavad uue hingamise ka Eesti koondise rünnakule. Aeg hinnangute tegemiseks tuleb tõenäoliselt alles septembris, sest järelejäänud kaks lahingut toovad koosseisu jätkuvalt uusi mehi ning totaalselt uue masinavärgi sissetöötamine võtab aega rohkem, kui praegu saadaval on.

4 vastust postitusele: “Koondise tulevik – lootust on!”

 • OOt-ooot ütleb:
  1. juuni 2014 kell 14:43

  Me saime kogu turniiri kuivalt tappa ja see on positiivne?
  No mees võta klapid eest ära, mäng on ju katastroof.
  Mitte mingit tuhhi pole meestel ja sellist satsi võita on kukepea.
  Me saame selles valikturniiris kõik mängud lakki kui nii edasi läheb.
  Saad aru BS on see mis väljakul toimub. Mängu kui sellist pole ju. Käib lahmimine, lampi palli tagumine. Õudne on seda vaadata ausaltöeldes. Rõve. Ja ei tahagi ühtegi koondise mängu enam tükk aega näha. Kopp ees “ilusatest kaotustest”. Ei julge vaadata kui meie omi jälle pekstakse nagu koeri kuivalt, ja veel telekast näitab ja kommentaator õigustab takka….
  Mis kurat siin ilmas toimub.
  Õnnetu rahvas ikka küll.

 • to oot-ooot ütleb:
  1. juuni 2014 kell 15:01

  Ma arvan, et kui EM-valikturniiril läheb tänu nendele kaotustele hästi, siis on kõik korras? Või sa arvad, et me peaks kõik sõprusmängud võitma ja pohhui see valikturniir?

 • OOt-ooot ütleb:
  1. juuni 2014 kell 21:07

  A kuidas meie tappa saime? Me saime ju viimase koha mitte ühegi väravata. Olime valusa peksu osaliseks. Konkreetselt. Viimane koht. Null. Saad aru mitte midagi.
  Ja mida tegid teised, mängisid samamoodi nendega kes neil oli. Lihtsalt meie teeme sitasti.
  Eesti ei ole pärast taasiseseisvumist võitnud Balti turniiri mitte kordagi……..
  Vahet pole aga sport tähendab endast tingimusteta maksimumi andmist ja pole vahet kus seda tehakse. Esindad kõigepealt ju iseennast. Aga koondise eest esindad meid kõiki…. ja kuradi türa küll et sa seda nii sitasti teed!!!

 • Valdis ütleb:
  18. juuni 2014 kell 18:12

  Laenud 99999999999999999-22222222222222222222222222222222222222222222 euro. Garantii laen. Laenu saaad 3-4 aastaks indressika 500-1000 %. mina ei tea kuidas sina selle laenu tagasi maksad, aga siisgi on see eesti parim lean.
  Waata miee kotulehte laenupeded.rus

 

Lisa kommentaar

Autor

 • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
  Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused