header photo

Kuidas möödus Manchesteri derbi?

Wayne Rooney. Foto: Jana Pipar

Polnud täitsa kindel, mis meeskonda ma eile enne mängu näha oleksin tahtnud. Kindlasti tahtsin, et Wayne Rooney mängiks. Vahet ei ole, kui palju inimesed teda maha teevad, et ta ei sobi Louis van Gaali mängu, mina siiski arvan, et Rooney on selle meeskonna üks tähtsamaid mängijaid. Cityl oli enne mängu puudu maestro David Silva, kes oli saanud karikamängus väga rumala vigastuse. Kindlasti oli see Manuel Pellegrini jaoks natuke muret tekitav, sest Silva on hetkeseisuga Yaya Toure kõrval ainuke mängija, kes on kaitseliini ja ründajate siduja.

Esimesed kümme minutit olid mu meelest ühed parimad, mida ma Unitedi poolt näinud olen. Kindel tahe ja siht oli mängijatel ees, söötmine oli mõtestatud ja Cityl oli raske. Võib-olla oli see ka City plaan, et lasta Unitedil ennast mugavalt tunda. Huvitav, mida ma märkasin, oli see, et Fernandol ja Yayal oli raske vahepeal palli omadel hoida. Robin Van Persie ja Marouane Fellaini suutsid väga hästi survestada just ründaja positsioonidelt City keskpoolikuid. Cityl tuli mängu James Milneri kasulikkus. Milner on minu silmis City üks tähtsamaid mängijaid just suurtes mängudes. Ta jaksab joosta ning suudab ka momente tekitada. Milner oli pärast esimest poolaega ainuke mängija, kes suutis tekitada kolm ohtlikku olukorda. See näitaja oli platsil suurem kui kellelgi teisel.

Kui nägin Fellainit järjekordselt põhikoosseisus, siis mu esimene mõte oli, et ta oli järjekordselt jõudude vahekorra tasakaalustamiseks. Võtsin näpust, ei olnud. Ta suutis väga ilusti palli nii maas hoida kui ka peaga edasi lükata. Ta suutis ka väga hästi ääri leida ning oli siduv Rooney ja van Persiega. Esimesel poolajal jäi just tema kõige rohkem silma.

Tean, et Luke Shaw on hea mängija, kuid kartsin, et Jesus Navas võib oma väledusega talle tuule alla teha. Õnneks Navas ei suutnud kordagi kasti murda nii, et oleks tekitanud just Shaw’ kaitseeksimusest olukordi. Shaw suutis väga hästi Navast keti otsas hoida.

City näitas ennast väga heast küljest just kontrarünnakutes. Nad suutsid väga häid liikumisi teha. Need liikumised panid järjekordselt Unitedi kaitsjad äärmiselt rumalaid asju tegema. Mitmeid kordi oli näha, kuidas Chris Smalling ja Marcos Rojo läksid oma mängijatega kaugele kaasa, mis andis koheselt City ründajatele väga häid võimalusi vabadesse tsoonidesse rünnata. Kui üks keskkaitsjatest jooksis liinist välja, siis tekkisid kohe City kasuks rünnakud 3 vs 2 või 2 vs 2.

United ei suutnud viimasel kolmandikul mitte midagi ohtlikku korraldada. Kindlasti tuli mängu City keskkaitsjate kogemus. Nad suutsid väga hästi liini koos hoida ning see tegi van Persie jaoks kohe tsoonide leidmise raskeks.

Teist mängu järjest pean ütlema, et Unitedil on väga raske riietusruumist mängu sulanduda. Natuke liiga kaua võtab see protsess aega ja just selle ajaga suutis City ohjad haarata.

Kui Smalling sai väga rumala punase, siis teiseks suurepäraseks uudiseks oli Rojo vigastus. Man Unitedi moraal oli kindlasti väga langenud. City oli psühholoogiliselt ja mänguliselt teise poolaja esimesel 20-25 minutil Unitedist selgelt üle. 60:30 pallivaldamise võib kindlasti üheks näiteks tuua.

Isiklikult arvan, et Michael Carricku kogemus suutis ära hoida hullema. Ta hoidis liini korras ning ei jooksnud isegi koos vastase ründajaga kuskile minema. Hea praktika, arvestades, et just tema võib järgmised mängud koos Patrick McNairiga alustada.

City kaitsjad tegid üleüldse väga hea mängu, suutsid ära hoida vastaste läbisööte ning hoidsid ääri ja van Persiet ohjes. Unitedi poole pealt tuleb tunnistada, et 1995. aastal sündinud kutt teeb tervele kaitseliinile silmad ette. Iga mänguga on Shaw läinud aina paremaks ning tänases mängus oli jällegi näha, et ta tahab arenenda ning suudab mängida ka suurtes mängudes.

Kui nägin, et City toob sisse Samir Nasri ja Edin Džeko, siis olin kindel, et Pellegrini läheb 2:0 seisu püüdma, et mäng täiesti ära tappa. Ma ei näinud kordagi Džekot aktsioonis ja Nasrit nägin nurgalööke sooritamas.

Enne kui James Wilson mängu toodi, jäi Robin van Persie kohati keskjoone juurde passima. See võimaldas just City mängijatel Daley Blindi ja Fellaini ees rahulikult palli veeretada. Peale Wilsoni ei ole kedagi pingilt ründesse tuua. Ma arvan, et sellised mängud võivadki just noore mängija arengut tohutult tõsta. Temas oli kohe näha sära ning teravust ja ta tahtis. See on kõige tähtsam, et ta tahtis näidata ja tahtis selle 1:1 tuua. Paraku olid teised juba enne teinud tohutult palju tööd, nii et jalad hakkasid vaikselt krampi minema.

City 3 parimat mängijat:

1. Sergio Agüero – mees on hoos. Suutis tekitada ikka peavalu nii Smallingule kui ka Rojole. Uue keskkaitsepaari terroriseerimise jaoks nii palju jaksu enam ei olnud.  Tema värav lõi ManU mõneks ajaks rivist välja.
  2. James Milner – sellele mehele meeldib teha tööd, ka musta tööd. Suutis tekitada esimesel poolajal kõige rohkem võimalusi ning aitas Smallingul punase kaardi saada.
  3. Yaya Toure – Silva puudumisel pidi just tema olema see loov mängija. Sai oma tööga hästi hakkama. Suutis leida ründavaid mängijaid ning hoidis koos Fernandoga poolikus asjad kontrolli all.

Unitedi 3 parimat mängijat:

1. Marouane Fellaini – vanad Evertoni ajad tulevad vaikselt meelde, sest siis oli see Belgia elukas platsil boss. Tänases mängus oli jällegi näha tema poolt häid liigutusi ning palju tööd. Arvan, et ta jätkab põhis ka järgmine mäng.
  2. Wayne Rooney – mees tahab ja jaksab. Kindlasti oli hea lüke just tema Juan Mata asemel mängu panna. Tema töövõime aitas kindlasti hullemat skoori ennetada. Suutis ka mängijad keskenduma ja töötama panna (karjudes küll, aga mis siis).
  3. Luke Shaw – Unitedi parim kaitsemängija teist mängu järjest. Poisil on väga head võimalused saada maailma üheks parimaks.

Lisa kommentaar

Autor

• Anton Hmelnitski Anton Hmelnitski
    Olen 21-aastane, õpin hetkel Inglismaal Birminghamis rahvusvahelist turundust. Olen jalgpalli mänginud 11 aastat ja meeldib jalgpalli analüüsida iseenda jaoks. Nüüd ka teiste.