header photo

Sinu etteaste, Henrik

Aeg jalgadele tõusta. Foto: Gertrud Alatare

2012. aasta suvel Horvaatias koondisedebüüdi teinud Henrik Ojamaa saldo räägib tänaseks 21 koondisemängu, 0 väravat.

Vähe sellest, väljakul – kui ta üldse murule pääseb – jääb tihti mulje, et ta ei leia oma kohta. Et Ojamaale ei istu formatsioon, roll, kaitsest lähtuv mängustiil. Ründajakohta ihalev mängija on liiga tihti pidanud tegutsema mujal.

Nii on Motherwelli šerif tavaliselt pidanud sekkuma ka vahetusest. On üksikuid helgeid mänge, õnnestumisi, aga ei ole väravaid. Täna on aeg küps. Kui mitte San Marinole, siis kellele veel!?

Ka saatus räägib sama keelt. Valiktsüklit esiründajana alustanud Henri Anier on mängupraktikata ja maadleb kerge vigastusega, koduklubis nühib pinki ka Ojamaaga koos Norra vastu alustanud Sergei Zenjov. Kolmapäeval vahetusest sekkunud Igor Subbotin ja üle kaheksa aasta koondisesse kutsutud Ingemar Teever algkoosseisukoha jaoks piisavalt ei teinud, Hannes Anier ei saanud võimalustki, koondisega äsja liitunud Rimo Hundist pole ehk päris täpselt pilti ees.

Saati – Ojamaa sai võidumängu eest ju kiita. “Väga hea esitus Henrikult. Tema füüsiline vorm oli väga hea. See on viimase kahe kuu jooksul drastiliselt paranenud. Henrik võttis vastu mitmeid häid otsuseid, kahtlemata võime rääkida edasiminekust,” kiitis Eesti koondise rootslasest loots Magnus Pehrsson ja märkis, et suvine vigastus Islandi vastu tuli Ojamaa (ja Eesti) jaoks halval ajal.

Kaardid on pöördunud. Ojamaa on vormis, näljane ja vastane puust, mida peab ja tuleb murda. Ta saab täna väga suure tõenäosusega alustada. Täna tulevad need võimalused. Täna on see päev.

Enar Jääger, Aleksandr Dmitrijev, Taavi Rähn, Sergei Pareiko, Alo Bärengrub, Tihhon Šišov, Taijo Teniste, Igor Morozov ja Pavel Londak on hiljutistest koondislastest Ojamaast pikema põua peal. Ühine joon? Ükski neist ei ole ründaja.

Tarmo Neemelol ja Jarmo Ahjuperal on üks, Kaimar Saagil kolm, Teeveril ja Vladimir Voskoboinikovil neli, Zenjovil seitse. Mängude arvult Ojamaa selja taha jäävatest meestest on oma saldo avanud Henri Anier (viis), Sander Post, Hunt ja Hannes Anier (kõigil üks).

Aeg on rong kinni püüda, Henrik. Sinu etteaste.

 

Lisa kommentaar