header photo

Kas Klopp viib Klavani tagasi juurte juurde?

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavan on oma karjääri Inglismaa suurklubi Liverpooli eest briljantselt alustanud. Treeningmängudes säras ta nii Londoni Chelsea kui FC Barcelona vastu, möödunud nädalavahetusel tegi liigadebüüdis hoolimata ‘Pooli kolmest sisse lastud väravast Arsenali vastu tugeva esituse. Kuid mis saab temast edasi?

Inglise meedia ja Liverpooli fännid arvasid Klavani soetamise järel, et Augsburgist saadi endale 30-aastane varumees. Mulgimaa mehel endal olid teised plaanid ja tänaseks on ka inglaste mõtted pöördunud. Meie Rakust ollakse vaimustuses!

Muidugi aitas eestlase kohanemisele kaasa see, et prantslasest keskkaitsja Mamadou Sakho on siiani vigastatud olnud ja et teine suvine keskkaitsetäiendus Joel Matip sai vigastada enne, kui Klavan Liverpooli kohale jõudis. See võimaldas meie mehel Dejan Lovreniga üksteist tundma õppida. Lovren-Klavan duo alustas kõigis neljas treeningmängus kuni kohtumiseni Mainzi vastu. See peeti päev pärast Barcelona 4:0 alistamist ning seal osales teine ešelon. Muuhulgas Matip, kes oli tervenenud, kuid sealt saadi ise 0:4.

Eelmisel nädalavahetusel 4:3 võidumängus Arsenali vastu lekkis Liverpooli kaitseliin enim vasakkaitsja Alberto Moreno pealt. Kõige krooniks põhjustas ta ka penalti, mida tema õnneks Theo Walcott Simon Mignolet’st mööda ei suutnud saata.

Selle mõju? Meedia ja fännid olid halastamatud Moreno vastu. Üks ütles halvemini kui teine. Peamiselt kõlas aga lause: “Liverpool peab kiirelt omale uue vasakkaitsja ostma!” Siin on tuum olemas, sest ega Morenole nii-öelda naturaalseid asendajaid ei olegi.

‘Pooli peatreener Jürgen Klopp asus mõistagi Moreno kaitsele. Samamoodi nagu ta kaitses Klavanit vahetult pärast üleminekut, käskides ajakirjanikel lihtsalt oodata ja vaadata, milleks eestlane võimeline on. Moreno kohta lausus ta eile, et tal on kahju, et temaga rahul ei olda. Kui Kloppilt päriti, miks pole vasakkaitsesse täiendusi toodud, vastas ta, et seda oleks tehtud, kui oleks hea variant, keda tuua.

Ja nüüd murranguline koht. Klopp lisas: “[Nathaniel] Clyne, [James] Milner ja Klavan võivad ka vasakkaitses mängida.” Clyne on teadupärast paremkaitsja ja Milner kesk- või äärepoolkaitsja, kelle Klopp treeningmängudes vasakkaitsja kohale pani, kuniks ta vigastada sai.

Kui vaid teaks, mida mõtleb Jürgen Klopp. Foto: promiflash.de

Kui vaid teaks, mida mõtleb Jürgen Klopp. Foto: promiflash.de

Tänaseks on Milner vigastusest sedavõrd paranenud, et osaleb meeskonna treeningutel ning paljud usuvad, et kuulub laupäeval Premier League’i teises voorus Burnley vastu põhikoosseisu. Mina Kloppi isiklikult ei tunne ja ei oska ettegi kujutada, kuidas tema aju töötab, kuid mulle meeldib võimalikke vihjeid kaaluda.

Nimelt rääkis ta mängijate füüsilisest valmisolekust: “Divock Origi liitus hooaja ettevalmistusega hiljem, aga saab üha paremaks. Ta ei olnud [Arsenali vastu] põhikoosseisus, aga võib seda nüüd olla. Sama käib Joel Matipi kohta, kellel olid väikesed terviseprobleemid ja ka Millie (James Milner – K. E.) on tagasi. Ta oli küll võib-olla kaheksa-üheksa päeva eemal, aga on alati füüsiliselt heas vormis, seega ma ei usu, et ta palju kaotas. Ta on üks variant nagu ka mõned teised mängijad.”

Kui James Milner alustab, siis täidab ilmselt tema vasakkaitsja koha. Samas vihje, et Matip võib samuti põhikoosseisu kuuluda, tekitab küsimärgid Klavani rolli osas. Seni nähtu põhjal ei ole põhjust, miks Klavan peaks pingile jääma. Samas on Matipi Liverpoolis peetud ka pigem vasakpoolse keskkaitsja rolli täitjaks. Parempoolse mehe Dejan Lovreni aktsiad tunduvad sellest seltskonnast olema kõige kõrgemad ja tema pingile jätmine oleks üllatus.

Seega tundub täiesti võimalik, et Klopp võib hooaja avavoorus Swansealt kaotuse saanud Burnley vastu proovida Klavanit vasakkaitses. Esiteks, et näha, kuidas ülikindel ja heade mänguehituse elementidega Klavan seal toime tuleb. Ja teiseks, et anda Matipile võimalus enesekindlust koguda. See kõik on muidugi täielik spekulatsioon. Täiesti vabalt võib Lovren pingile jääda või hoopis Klavan või veelgi tõenäolisemalt Matip ise.

Aga õhus on reaalne võimalus, et Klopp viib Klavani tagasi sellele positsioonile, kust ta Almelo Heracleses oma tippseltskonda murdmist alustas – vasakkaitsesse. Sai ju mehest keskkaitsja alles AZ-is. Samas Augsburgis olles toonitas ta juba ise, et pigem eelistabki keskel mängida ja äärele tagasi ei trügi.

Mida Klopp otsustab, eks seda näitab aeg. Kõige tähtsam on, et Eesti jalgpalli visiitkaart mängiks ja teeks seda endale omase headusega. Koondise mängudeni on jäänud alla kahe nädala!

P.S. Burnley ja Liverpooli kohtumine peetakse laupäeval meie aja järgi kell 17. Soccernet.ee põhiportaalist saad kindlasti vastuse spekulatsioonidele, mida ma siin valjult mõtlesin.

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
    Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused